HUMBLE. od Kendricka Lamara

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Počas tejto skladby Kendrick Lamar vyzýva svojich kolegov rapových umelcov, aby si sadli, boli pokornejší a rešpektovali svoju pozíciu jedného z najlepších v žánri.

  Sledujte, ako hovorí moja duša, nechávate hovoriť lieky, ahoj
  Ak zabijem nigga, nebude to alkohol, hej
  Som predsa ten najskutočnejší negr, mrcha, buď pokorný


  Na rozdiel od ostatných v hip-hopovej komunite Lamar na zmysluplnú hudbu nepotrebuje alkohol ani drogy.


 • Lamar urobí niekoľko záberov na iných rapperov bez toho, aby ich priamo zavolal. Na refréne rapuje:

  (Holka hore, suka) sadnite si
  (Suka hol 'up lil', fenka hol 'up lil') buď pokorná


  Zdá sa, že to je odkaz na podpisy Big Sean o „lil mrche“, ako na konci jeho verša o Drakeovej piesni „All Me“ a „hold up“, ako napríklad o jeho ranom hite „Marvin & Chardonnay“.


 • Počas druhého verša Lamar pľuvne o tom, ako mu stránka Barack Obama hovorí, ale odmietol sa oháňať svojou komunikáciou s bývalým prezidentom USA.

  Toto je príliš šialené, hej, neprekvapuješ ma, ayy
  Sfúkol som z AC, ayy, Obama ma len stránkoval, ayy
  Ja si to nevymýšľam, ahoj, väčšina z vás predstiera, hej
  Zostávam voči tomu skromný, hej, ona to rozpracuje, ayy


  Barack Obama niekoľkokrát uviedol, že je fanúšikom Lamarovej hudby. Podľa zoznam z najlepších popkultúrnych výberov prvej rodiny v roku 2015, pieseň „How much a dollar cost“ bola v tom roku najobľúbenejšou piesňou vtedajšieho albumu POTUS.


 • Hrozivý úder je ťažký na groove 808 bicích a ponúka aj hlboký klavírny riff. Poskytol to Mike WiLL Made-It, ktorý prvýkrát spolupracoval s Compton MC v roku 2014, keď Lamar vyplivol niekoľko tyčí na producentovom Výkupné posse cut „Kúpte si svet“. Lamar neskôr prispel niekoľkými rýmami k Mike WiLL Made-It Výkupné 2 skladba „Perfect Pint“.
 • Videoklip režíroval Dave Meyers & the Little Homies (samotný Kendrick Lamar a DDE Free od TDE). Natáčalo sa v slávnom losangeleskom hoteli Park Plaza (dnes známy ako The MacArthur) iba päť dní predtým, ako pieseň zaznela.

  Úvodný záber, na ktorom je Kendrick oblečený v pápežskom odeve, bol natočený v hotelovej hale. Neskoršia rekonštrukcia obrazu Poslednej večere Leonarda Da Vinciho bola natočená v jednej z jej banketových siení.

  V tom istom hoteli boli natočené aj časti hudobných klipov pre 'Oh Sherrie' od Steva Perryho a 'Sugar' od Maroona 5.


 • Prístrojové vybavenie Mike WiLL Made-It bolo pôvodne určené pre Gucci Mane. „Vedel som, že úder bude chvíľu trvať. Prišlo mi to skutočne naliehavé, “povedal producent NPR . „Tento úder som urobil [v roku 2016], keď sa Gucci Mane dostával z väzenia; Dokázal som to s ním v mysli. Myslel som, sakra, Gucci sa chystá vrátiť domov; musí to byť niečo naliehavé, čo prevezme rádio. A cítil som, že ten úder je taký. “

  'Nakoniec som to neurobil s Guccim a nechal som to počuť Kendricka,' dodal. „Rozmýšľal som:„ Ak sa Dot do toho pustí, bude to prvýkrát, čo bude počuť o takejto [veci]. “ Súčasne má akosi NWA/Dr. Dre feel, pocit Eminema. Tak som si povedal, nech sa pozriem, či je s tým Dot f ---. A počul úder a páčilo sa mu to.

  „Ale chystal sa mi dať„ Humble “za [môj album] Výkupné 2 “pokračoval producent. „Milujem tú pieseň, a tak som povedal:„ Človeče, do pekla, áno. “ Potom mi povedal, že jeho tím hovorí, že by si to mal nechať. A povedal som mu: 'Bruh, rozhodne by si to mal nechať a mal by si to použiť ako svoj singel.'
 • Hovoriť s Valiaci sa kameň “Kendrick Lamar vysvetlil inšpiráciu za opakovaným príkazom piesne byť pokorný:

  „Jediné, na čo som mohol myslieť, bola Symfónia [Marleyho Marla] a najskoršie momenty hip-hopu, kde je zložitá jednoduchosť, ale je to tiež niekto, kto robí pohyby,“ povedal. „Ten rytmus sa teraz podobá mojej generácii. Prvá vec, ktorá mi prišla na myseľ, bola: „Buď pokorný.“
 • Víťazom sa stalo video roka, najlepšie hip-hopové video, najlepšia réžia, najlepšie vizuálne efekty a najlepšia réžia v rámci udeľovania cien MTV Video Music Awards 2017. Lamar zahájil vysielanie predstavením piesne (spolu s textom ' DŇA. ') kde sa k nemu na pódiu pridal tím ninjov.
 • To vyhralo za najlepšiu rapovú pieseň, najlepší rapový výkon a najlepšie hudobné video na udeľovaní cien Grammy v roku 2018. Lamar zahájil show predstavením piesní „XXX. “a„ King's Dead “.
 • Stalo sa to na 1. mieste austrálskej rozhlasovej siete Triple J v ankete 2017 Hottest 100, jednej z najväčších svetových hudobných súťaží hlasovaných fanúšikmi. Lamar bol prvým farebným umelcom, ktorý vyhral odpočítavanie, a druhým hip-hopovým umelcom potom, čo sa v roku 2012 na prvom mieste rebríčka umiestnil „Thrift Shop“ Macklemora a Ryana Lewisa.
 • Kendrick Lamar získal Pulitzerovu cenu za hudbu za rok 2018 PRACOVAŤ , čím sa stal prvým ne-jazzovým alebo klasickým umelcom, ktorý kedy získal cenu. Organizátori album označili za „virtuóznu zbierku piesní zjednotenú svojou ľudovou autenticitou a rytmickou dynamikou, ktorá ponúka pôsobivé vinety, ktoré vystihujú komplexnosť moderného afroamerického života“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: