Hush od Deep Purple

 • Toto napísal Joe South a prvýkrát ho zaznamenal country spevák Billy Joe Royal v roku 1967. Joe South bol prominentný hudobník a skladateľ; niektoré z jeho ďalších skladieb zahŕňajú „Games People Play“ a „Rose Garden“. South tiež napísal „Down in the Boondocks“ pre Royal, ktorý bol v roku 1965 americkým hitom číslo 9.
 • Potom, čo Royal vydal svoju verziu, „Hush“ bolo rýchlo zaznamenané mnohými umelcami v rôznych štýloch. Pieseň je o chlapovi, ktorý je tak bláznivý v láske, že zahodí všetko, ak si myslí, že by mohla volať jeho meno. Royalova nahrávka má jasný vidiecky nádych, zatiaľ čo v Deep Purple bol použitý ťažký rockový zvuk.

  K ďalším piesňam patria Jimmy Frey, The Rubes, Killdozer, Dan Baird, Gotthard a Thin Lizzy. Kula Shaker mala najväčší úspech vo Veľkej Británii, keď sa v roku 1997 dostala na 2. priečku.
 • Joe South upravil pieseň zo starého afroamerického duchovna, ktorá obsahovala riadok: „Ticho, myslel som si, že som počul, ako Ježiš volá moje meno.“
 • Bola to kohorta producenta Joea Meeka Roda Freemana, ktorý túto pieseň naučil Deep Purple. Na to spomína klávesák Jon Lord Mojo časopis január 2009: „Spočiatku sme si mysleli, že je to príliš diskotékové, alebo inak to vtedy bolo. Ale Ritchie (Blackmore) povedal, že by to fungovalo, keby sme to trochu posilnili. “
 • Táto pieseň bola v nasledujúcich filmoch: Apollo 11 (devätnásť deväťdesiat šesť), Nie je skvelá? (2000), Za morom (2004), Deti mužov (2006).
  Dale - Santa Fe, NM
 • Britskí šarlatáni zrušili organový riff v britskom hite „The Only One I Know“ z roku 1990.
 • V rodnej Británii Deep Purple to nebol hit, aj keď opätovná nahrávka na oslavu ich 20. výročia dosiahla v roku 1988 žalostných 62.
 • V roku 1997 kryt britskej kapely Kula Shakera na vrchol tejto piesne dosiahol #2 v Británii a zlepšil pozíciu rebríčka Deep Purple o 60 miest. Verzia Kula Shakera uvedená vo filme z roku 1997 viem čo si robil minulé leto .
 • Jon Lord (od Mojo časopis): „Tá čudná vec na organe bola niečo, čo som začal robiť v (jeho predchádzajúcej skupine) The Artwoods. Hral som to skoro ako sadu konga bubnov. Hushov rytmus je ako samba. '
 • Verzia Deep Purple bola zaradená na ich prvý album a nahratá v pôvodnej zostave skupiny, ktorá nezahŕňala speváka Iana Gillana, ktorý sa pridal v roku 1969 a nahradil Roda Evansa. Pieseň je obľúbená medzi fanúšikmi, ale Gillan ju držal mimo setlistov, keď bol v kapele, pretože nebol pôvodným spevákom.

  Keď sa Steve Morse v roku 1994 pridal k Deep Purple na gitare, presadil, aby sa pieseň vrátila do ich živých vystúpení, čo sa aj stalo. 'Máme tam veľkú improvizačnú sekciu a je to pre mňa úžasný pocit od začiatku do konca,' povedal Morse v rozhovore pre rok 2014. „A texty nie sú ani texty piesní. Je to len „Na nana na na na nananana“. Je to najzákladnejšia melódia na svete, ale pre mňa sa Deep Purple dostala na mapu ako hardrocková skupina z verzie „Hush“. To teda milujem. A natiahneme to dosť ďaleko naživo. '
 • V USA to vyšlo vo vydavateľstve Tetragrammaton Records, ktorého spoluvlastníkom je Bill Cosby.


Zaujímavé Články