Som mrož od Beatles

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň napísal John Lennon. Ako je uvedené na DVD Skladanie spevníka Beatles , John dával dohromady nezmyselné texty, aby sa pohral s hlavami vedcov, ktorí sa pokúšali rozobrať piesne skupiny The Beatles. Spomínajú tiež, že je to Johnova odpoveď na skladateľský štýl Boba Dylana „Ako sa dostať z vraždy“. Povedal Lennon Playboy O niekoľko rokov neskôr sa v súvislosti s touto piesňou spomína „Dokážem napísať aj tie svinstvo“.


 • Lennon vysvetlil pôvod tejto piesne v roku 1980 Playboy rozhovor: „Prvý riadok bol napísaný na jeden výlet kyselinou jeden víkend. Druhý riadok bol napísaný pri ďalšej ceste kyselinou budúci víkend a bol vyplnený po tom, čo som sa stretol s Yoko. Súčasťou bolo zrútenie Hare Krišna. Všetci títo ľudia sa diali o Hare Krišnovi, obzvlášť o Allenovi Ginsbergovi. Odkaz na „tučniaka živelného“ je elementárny, naivný prístup pri skandovaní „Hare Krišna“ alebo pri vkladaní všetkej viery do jedného idolu. V tých časoch som písal nejasne, á la Dylan. '


 • Lennon dostal nápad na šikmé texty, keď dostal list od študenta, ktorý vysvetlil, že jeho učiteľ angličtiny v triede analyzuje piesne Beatles. Lennon odpovedal na list; jeho odpoveď bola predaná ako pamiatka na aukcii v roku 1992.
  Emery - San Jose, CA


 • Hlasy na konci piesne pochádzali z vysielania Shakespearovej hry od BBC Kráľ Lear , čo John Lennon počul, keď zapínal rádio, keď pracovali na piesni. Rozhodol sa primiešať do piesne kúsky vysielania, výsledkom čoho boli niektoré rádiové statické a nesúvislé časti dialógov.

  Časť z Kráľ Lear použitý pochádza zo štvrtého dejstva, scéna 6, pričom Oswald povedal: „Otrok, zabil si ma. Zloduch, vezmi si moju kabelku, “ktorá prichádza o 3:52. Potom, čo Oswald zomrie, počujeme tento dialóg:

  Edgar: „Poznám ťa dobre: ​​servisný darebák, rovnako zlý ako zlozvyky tvojej milenky, ako by si žiadala zlosť.“

  Gloucester: „Čo, je mŕtvy?“

  Edgar: „Sadni si, otec. Odpočívaj. “
 • Myšlienka Mroža pochádza z básne Mrož a tesár , ktorý je od pokračovania do Alenka v ríši divov zavolal Cez zrkadlo . V jeho roku 1980 Playboy Lennon v rozhovore povedal: „Nikdy mi nedošlo, že Lewis Carroll komentoval kapitalistický a sociálny systém. Nikdy som sa nezaoberal tým, čo skutočne myslel, ako to robia ľudia s prácou Beatles. Neskôr som sa vrátil a pozrel sa na to a uvedomil som si, že mrož bol v príbehu zlý a tesár dobrý. Myslel som si, že som vybral nesprávneho chlapa. Mal som povedať: „Som tesár.“ Ale to by nebolo to isté, však? “


 • Keď sa Lennon rozhodol napísať mätúce texty, požiadal svojho priateľa Peta Shottona o riekanku, ktorú zvykli spievať. Shotton im dal tento rým, ktorý Lennon začlenil do piesne:

  Puding zo žltej hmoty, zelený šalátový koláč
  Všetko zmiešané s mŕtvym psím okom
  Daj to na maslo, desať stôp hrubé
  Potom to všetko umyte pohárom studenej choroby
 • Úvodný riadok piesne „Ja som on, ty si ty, on som ty a ja sme všetci spolu“ je založený na piesni „Marching To Pretoria“, ktorá obsahuje text „som s tebou a ty si s ja a všetci sme spolu. '
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 3
 • Zbor na konci spieva: „Oompah, oompah, prilep si to k svetru“ a „Každý má jeden, každý ho má“.
 • Táto pieseň podporila fámu, že Paul McCartney je mŕtvy. Je to celkom namáhavé, ale teoretici našli v textoch tieto indície, z ktorých žiadna nie je podložená:

  „Čakanie na príchod dodávky“ znamená, že traja zostávajúci Beatles čakajú na príchod policajnej dodávky. „Docela malí policajti za sebou“ znamenajú, že sa policajti objavili.

  „Goo goo ga joob“ boli posledné slová, ktoré Humpty Dumpty povedal predtým, ako spadol zo steny a zomrel.

  Počas slabnutia, keď spevácky zbor spieva, hlas hovorí „Pochovaj ma“, čo mohol Paul povedať potom, čo zomrel.

  Počas vyblednutia počujeme niekoho recitovať scénu smrti zo Shakespearovej hry Kráľ Lear.

  Okrem toho kolovala fáma, že Mrož bol grécky „mŕtvola“ (nie je) v gréčtine, a tak si ľudia mysleli, že Paul je Mrož. Tiež vo videu bol mrož jediným tmavým kostýmom.
 • BBC to zakázala pre riadky „pornografická kňažka“ a „sklamte svoje nohavičky“.
 • Toto bolo prepustené ako strana B do „ Ahoj Dovidenia “, ktorú napísal Paul McCartney. To Lennona rozhnevalo, pretože cítil, že je to oveľa lepšie.
 • V piesni skupiny The Beatles „Glass Onion“, Lennon spieval, „The Walrus was Paul“. Rozumelo mu, ako sa ľudia pokúšajú interpretovať jeho texty a zistiť, kto je Mrož.
 • Lennon dostal z knihy riadok „Goo Goo Ga ​​Joob“ Finnegan's Wake od Jamesa Joycea. „Semolina Pilchard“ bol detektív seržant Norman Pilcher, vedúci drogovej jednotky Scotland Yard. Viedol zatýkanie Johna Lennona a Briana Jonesa a potom ho v 70. rokoch vyšetrovali pre vydieranie a podplácanie.
  Matt - Londýn, Anglicko
 • Eric Burdon (Zvieratá a vojnová sláva) vo svojom životopise uviedol, že je Egg Man. Zdá sa, že povedal Johnovi Lennonovi o sexuálnom zážitku, na ktorom sa podieľal, kde vajce hralo hlavnú úlohu. Potom ho John nazval Egg Man.
 • Pieseň ELO „Hello My Old Friend“ má identickú formu - takmer rovnakú melódiu a orchestráciu, ale rôzne slová. Niet divu, že o Jeffovi Lynneovi sa niekedy hovorí ako o šiestom Beatle.
 • V Text piesne The Beatles , novinár Hunter Davies vysvetľuje, že bol s Johnom Lennonom, keď mu pieseň prišla prvýkrát. Plávali v bazéne, keď vonku zaznela policajná siréna. V Lennonovej hlave to spustilo rytmus a neskôr k tomu pridal aj slová „Policajt, ​​pani sediaca, milá pani.“

  Lennon opísal ten istý príbeh Jonathanovi Cottovi v roku 1968 a povedal: „Mal som nápad urobiť pieseň, ktorá by bola policajnou sirénou, ale nakoniec to nefungovalo ... Policajnú sirénu ste naozaj nemohli spievať. '
 • V epizóde z Simpsonovci „The Bart Of War“, vysielajúci sa 18. mája 2003, Bart a Milhouse vtrhli do tajnej miestnosti vo Flámskom dome, aby zistili, že Ned je fanatik do skupiny Beatles. Bart si odpije z plechovky 40-ročnej sódy s novinkami v štýle Beatles a cituje túto pieseň: „Puding zo žltej hmoty kvapkajúci z oka mŕtveho psa“, zatiaľ čo Milhouse sa vydá na výlet a vidí rôzne halucinácie inšpirované Beatles.
  Ashley - Moncton, Kanada
 • Styx pokryl túto pieseň v roku 2004 a vytvoril k nej videoklip s cameo od Billyho Boba Thorntona. V tom roku to predviedli na benefícii Erica Claptona Crossroads a zapracovali to do svojich zoznamov. Ich verzia sa zobrazuje na ich Jeden so všetkým DVD.
  Caitlyn - Farmington Hills, MI
 • Potom, čo John Lennon prešiel sólom, napísal pieseň s názvom „Boh“, kde spieval: „Bol som mrož, ale teraz som John.“
  Webspin - Daytona, FL
 • K interpretom tejto piesne patria Guided By Voices, Jackyl, Phil Lesh, Love/Hate, Men without Hats, Oasis, Oingo Boingo, Spooky Tooth a Styx. The Dead Milkmen nahrali v roku 1987 úplne inú pieseň s rovnakým názvom.
 • Frank Zappa and the Mothers Of Invention predstavili pieseň ako súčasť svojho živého repertoáru z konca 70. - začiatku 80. rokov, čím si získali vlastné komické spracovanie. Bola obľúbená medzi fanúšikmi.
  Dan - Milwaukee, WI
 • Túto pieseň vo filme spieva Bono Naprieč vesmírom je film zameraný na hudbu skupiny The Beatles. Vo filme hrá doktora Roberta, tiež odkaz na inú pieseň skupiny Beatles.
  Jordánsko - Brooklyn, NY
 • Bola to prvá pieseň, ktorú Beatles nahrali po smrti Briana Epsteina. Inžinier Geoff Emerick si zaspomínal, „výraz prázdnoty v ich tvárach, keď hrali“.
 • Text piesne Johna Lennona „Plačem ...“ pochádza z piesne „Ooh Baby Baby“ od Smokey Robinson & the Miracles, kde Robinson spieva túto vetu v refréne.
 • V Zborník verzia tejto piesne, experimentujú so štyrmi oktávami v intre. Tiež tesne predtým, ako Lennon povie: „Sedí v anglickej záhrade a čaká na slnko“, Ringo dvakrát zasiahne nástrahu a podlahu tom, než narazí do havárie.
  Riley - Elmhurst, IL
 • V románe Stephena Kinga z roku 2001 Lapač snov “Spieva to psychiater menom Henry Devlin, ktorý sa pokúša zničiť mimozemského parazita a jeho vajíčka.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: