Teraz môžem jasne vidieť od Johnnyho Nasha

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Nie je to pieseň o samovražde, ako sa predpokladalo. Je to pieseň nádeje a odvahy pre jednotlivcov, ktorí vo svojom živote zažili nešťastie, ale prekonali ho.
  Robert - Trumbull, CT


 • Bola to prvá reggae pieseň, ktorá sa dostala na prvé miesto v rebríčku Hot 100, kde zostala štyri týždne neskoro v roku 1972. Ďalšou reggae (ish) piesňou, ktorá sa dostala na prvé miesto, bola obálka Erica Claptona s piesňou Boba Marleyho „I Shot The Sheriff“ v roku 1974, po ktorom nasledoval „ Príliv je vysoký “od Blondie v roku 1981.


 • Vďaka tomuto a ďalším jeho piesňam ovplyvneným reggae je Johnny Nash spojený s Jamajkou, ale bol z Texasu. Narodený v Houstone v roku 1940, spieval v kostole a ako 13 -ročný mal spev v miestnej televíznej šou s názvom Matinee , stáva sa jednou z mála čiernych tvárí na obrazovke. V 16 rokoch získal nahrávaciu zmluvu s ABC Paramount a pravidelne vystupoval na Show Arthura Godfreya , národné vysielanie. Počas tejto doby nahral anodynové piesne „A Very Special Love“ a „Almost In Your Arms“, ktoré boli vďaka jeho účinkovaniu v televízii menšími hitmi.

  Potom, čo sa odrazil do rôznych nahrávacích spoločností, zaznamenal prelom v roku 1967, keď odišiel na Jamajku a nahral svoju pieseň „Hold Me Tight“ a cover piesne „Cupid“ Sama Cooka s miestnou rytmickou sekciou. Obe piesne sa stali hitmi na Jamajke a počas nasledujúcich dvoch rokov sa objavili aj vo Veľkej Británii a USA. V roku 1972 zaznamenali filmy „Cecilia“ a „Reunion matky a dieťaťa“ určitý úspech v štátoch, ktoré začlenili reggae rytmy, a Nash tento trend nasledoval textom „Teraz môžem jasne vidieť“.

  Nash mal legitímne prihlasovacie údaje k reggae: Bob Marley (predtým, ako sa stal bláznivým) bol asistentom producenta a relácie na albume a tiež napísal tri piesne vrátane piesne „Stir It Up“, ktorá sa stala Nashovým ďalším - a posledným - hitom. . Nash zomrel 6. októbra 2020 vo veku 80 rokov.


 • Túto pieseň napísal Nash sám. Nahral ho v Londýne s členmi skupiny The Average White Band, ktorí mali v roku 1974 vlastný hit s piesňou „Pick Up The Pieces“.
 • Krycia verzia Jimmyho Cliffa (určitý čas väčšia hviezda reggae ako Bob Marley) sa v USA v roku 1994 umiestnila na 18. mieste. Jeho verzia bola použitá vo filme John Candy Cool Runnings , o jamajskom bobovom tíme.


 • Koluje príbeh, že Nash napísal túto pieseň počas zotavovania sa z operácie šedého zákalu, ale nič nenasvedčuje tomu, že by to bola pravda. Jeho ľudia z oblasti publicity by niekedy trochu prikrášlili, aby vytvorili hovoriace body; jedna tlačová správa tvrdila, že keď bol malý, plakal v postieľke pieseň.
 • Toto bolo uvedené v úvodnej sekvencii filmu Johna Cusacka z roku 1997 Grosse Pointe Blank . To bolo tiež použité vo filme Themla a Louise .
  Kristy - La Porte City, IA
 • Podľa oficiálneho životopisu Barclaya Jamesa Harvesta sa piesne „I can see clearly now“ predalo sedem miliónov kópií a aranžér Martyn Ford dostal za svoje služby kniežaciu čiastku 35 libier.
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko
 • 12. novembra 1977 túto pieseň predviedol Ray Charles, keď bol hudobným hosťom V sobotu večer naživo .
 • Toto bola jasná voľba znelky pre konkurenta Windex Glass Plus, ktorý pieseň použil koncom 80. rokov propagovať jeho čistič okien .
 • Nash prešiel k reggae novým vzhľadom a odhodil ostré obleky pre štýlový denim a progresívnejšiu módu.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: