(Všetko, čo robím) Robím to pre vás od Bryana Adamsa

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je uvedená vo filme Kevina Costnera Robin Hood: Prince of Thieves , kde sa hrá o záverečné titulky. Film bol napísaný na objednávku filmu, pôvodne amerického filmového skladateľa Michaela Kamena, pričom strednú osmičku, break, outro a aranžmán pridal Adams a producent Mutt Lange. Adams vo filme použil ako predlohu pieseň text „Robím to pre teba ...“ a napísali ho zhruba do hodiny.


 • Neexistujú žiadne konkrétne odkazy na Robin Hood: Prince of Thieves v texte; pieseň sa rýchlo oddelila od filmu a stala sa oveľa obľúbenejšou. V piesni Adams vylieva oddanosť dievčaťu a dáva jej vedieť, že pre ich lásku sa oplatí zomrieť. Vie, že ak sa pozrie do svojho srdca, bude vedieť, že je to pravda.

  V nesprávnych rukách by to bolo strašne kýčovité, ale Adams dokáže tento sentiment dodať s úplným presvedčením, aj keď bol napísaný pre film.


 • Adams uviedol, že pôvodne sa táto pieseň nestretla s hollywoodskym súhlasom, pretože filmová spoločnosť chcela, aby mala pieseň inštrumentáciu v súlade s érou filmu - lutny, mandolíny a podobne. Filmová spoločnosť ustúpila, ale pieseň v polovici kreditov stále pochovala, zrejme si neuvedomovala obrovský hit, ktorý mali na rukách.


 • Jedná sa o jeden z najúspešnejších singlov všetkých čias, z ktorého sa predalo viac ako 3 milióny kópií. V Británii to bolo číslo 1 po dobu 16 týždňov (od 13. júla do 26. októbra 1991) a sedem týždňov v USA.
  Matthew - Shrewsbury, Anglicko
 • Dlhšia verzia tejto piesne bola použitá ako strana B Adamovho ďalšieho singlu „Can't Stop This Thing We Started“.


 • Adamsovi to prinieslo obrovské publikum pre dospelých, ale odcudzilo mnoho fanúšikov jeho rockovej hudby. Pokračoval v nahrávaní dramatických balad pre romantické filmy: V roku 1993 spieval „All For Love“ s Rodom Stewartom a Stingom pre Traja mušketieri , a v roku 1995 nahral skladbu „Už ste niekedy skutočne milovali ženu? 'pre Don Juan DeMarco .
 • To sa dostalo na č. 1 v 30 krajinách. V roku 1992 získal tiež Grammy za najlepšiu pieseň napísanú konkrétne pre film alebo televíziu.
 • Niektoré z hitov, ktoré Mutt Lange vyrobil pred prepožičaním svojho talentu tejto skladbe, zahŕňajú „ Naspäť do čiernej „Pre AC/DC a“ Fotografiu ”od Def Leppard. Bryan Adams o Songfacts o spolupráci s Lange povedal: „S Muttom sa výborne spolupracuje, pretože sa zaväzuje zaistiť, aby piesne mali zo všetkého to najlepšie predtým, ako sa dostanú do sveta. Mali sme spolu tri nahrávky číslo jedna a veľa dobrých časov, skutočný priateľ. '
 • Brandy sa tým zaoberala na svojom albume z roku 1998 Nikdy nehovor nikdy .
  Daisy - Ikast, Dánsko
 • Michael Kamen pôvodne chcel, aby pieseň vyzerala, ako keby slúžka Marian spievala Robinovi Hoodovi. Táto pôvodná verzia však bola považovaná za natoľko nevýraznú, že ju Kate Bush, Annie Lennox a Lisa Stansfield odmietli.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: