Celú noc som jazdil od Roya Orbisona

 • Napísali to Tom Kelly a Billy Steinberg. Napísali mnoho úspešných piesní vrátane piesní „ Ako Panna , '' Večný plameň 'a' Skutočné farby . ' Mnoho z ich piesní začína textom alebo názvom, s ktorým Steinberg príde. Žil v údolí Coachella v Kalifornii a veľa jazdil tam a späť medzi Los Angeles a púšťou. Na jednej z týchto jednotiek prišiel s názvom.
 • V rozhovore pre Songfacts s ​​Billym Steinbergom povedal príbeh: „Tom a ja sme boli veľkými fanúšikmi Roya Orbisona. Tom vyrastal v Indiane a ja som vyrastal v Palm Springs v Kalifornii a sme skutočne tak odlišní ako noc a deň ako ľudia, ale jedna vec, ktorú sme vždy mali spoločnú, je, že keď sme boli deti, vždy sa nám páčila rovnaká hudba. . Obaja sme milovali bratov Everlyovcov, Lauru Nyroovú ​​a Roya Orbisona. Mali sme, ako väčšina skladateľov, určitých umelcov, ktorí nás inšpirovali a inšpirovali by naše skladanie piesní, a jedným z nich bol Roy Orbison. Keď sme písali pieseň „I Drove All Night“, neprebádali sme žiadnu fantáziu, pokiaľ by Roy túto pieseň niekedy nahral. Práve sme sa rozhodli napísať pieseň v štýle Roya Orbisona. V skutočnosti, to, čo by som označil ako časť B tej piesne, by Briti nazvali pre-chorus, keď to znie: „Ochutnajte svoje sladké bozky, široko roztvorené paže“, časť, ktorá sa dvíha do refrénu. má jednoznačnú podobnosť s piesňou Roya Orbisona „Running Scared“. Pri písaní tejto piesne sme sa bavili, pretože sa nám zdalo, že autenticky vystihuje ducha drámy, ktorú Roy Orbison vloží do veľkých piesní, ktoré napísal, piesní ako „Running Scared“, „Crying“ alebo „In Dreams“. “
 • Prvým, komu to Steinberg a Kelly ponúkli, bol Peter Kingsbery, spevák z Texasu, ktorý bol v kapele Cock Robin. Steinberg hovorí: „Počuli sme, ako Cock Robin hrá naživo, a tento chlapík Peter Kingsbery mal tento skvelý hlas veľmi podobný Royovi Orbisonovi - je to silný hlas. Mysleli sme si: „Nebolo by skvelé, keby spieval I Drove All Night, tak sme ho pozvali do Tomovho domu, kde sme mali štúdio. Peter bol dobrý chlap, trochu arogantný. Počul pieseň a páčila sa mu, ale povedal: „No, sám som skladateľ. Prečo by som mal nahrávať jednu z vašich piesní? ' bolo to pekné stretnutie, ale nemal záujem nahrávať našu pieseň. '
 • 9. februára 1987 videli Steinberg a Kelly Orbisona vystupovať vo večernom klube v kalifornskom Lakewoode s názvom The Hop. Steinberg hovorí: „Keď sme vošli, miesto bolo upchaté a väčšina ľudí tam boli ženy v strednom veku. V tom čase Roy nemal rekord v hitparádach už mnoho rokov. Nemal nahrávaciu zmluvu. O Royovi sa už dlho nepočulo. Skupina vystúpila na pódium, Roy nebol v dohľade a bolo tam aj niekoľko spevákov z pozadia. Kapela začne hrať a dievčatá začnú spievať úvod k piesni „Only the Lonely“. Nejako som sa pripravil. Povedal som si: „Jeho vokály na jeho doskách sú také nadpozemské a také neuveriteľné, že ten chlap nemôže v tomto klube chodiť a spievať tie piesne, ako na týchto platniach.“ Roy Orbison odíde a naspieva pieseň „Only the Lonely“ a zaspieva všetky svoje hity, a ak je to možné, naspieva ich lepšie ako na svojich nahrávkach. Bolo to jednoducho neuveriteľné. Bol to jeden z veľkých momentov v mojom živote, byť tam v tomto malom klube a počuť, ako Roy spieva jeden hit za druhým. Keď sa šou skončila, Tom a ja sme sa zatúlali von a tam bol jeho príves.

  Samozrejme, dúfali sme, že sa stretneme s Royom. Neurobili sme to, ale stretli sme niekoho, kto bol vtedy tuším Royovým manažérom. Spomenuli sme, že sme napísali niekoľko hitov a boli fanúšikmi Roya Orbisona. Veľa z toho nevyšlo, potom som z nejakého dôvodu išiel do štúdia s názvom Record One v Sherman Oaks a Roy Orbison tam nahrával. Podišiel som k nemu a povedal: „Pred niekoľkými mesiacmi sme s Tomom počuli, že hráš v tomto klube a bol si taký dobrý.“ Trochu sme sa spojili a nejako sme sa dohodli, že príde k Tomovi a bude s nami pracovať a že si možno napíšeme. Už sme napísali „I Drove All Night“. Mali sme demo, keď ho spieval Tom.

  Vyšli sme s Tomom a stáli sme na ulici. Pozreli sme sa dolu ulicou a v diaľke sme videli, ako sa po ulici blíži červený kabriolet Ferrari, a obaja sme vedeli, že to musí byť Roy Orbison. Šoféroval pomaly, ako by to robil niekto, kto hľadá číslo ulice. Keď auto zastalo, videli sme chlapíka s veľkými čiernymi slnečnými okuliarmi, čiernymi vlasmi a tam na obytnej ulici vo Woodland Hills Roy Roy Orbison vystupoval zo svojho červeného Ferrari, aby pracoval s Tomom a mnou. Práca s Chrissie Hynde, Bangles alebo The Divinyls je jedna vec, pretože sú to ľudia mojej generácie, ale Roy bol detským idolom. Roy bol niekto, komu piesne v detstve zmenili život, takže aby sa mi tam postavil ako rovesník, s kým budem pracovať, podlomili sa mi kolená. Vošli sme do Tomovho domu a tam bola myšlienka, že by sme mohli niečo napísať spoločne, a nezdalo sa, že by skutočne chcel začať písať pieseň, takže namiesto toho, aby sme niečo napísali, povedali sme: „Máme pieseň, ktorá myslíme si, že by si mohol spievať naozaj dobre, “a hrali sme mu„ I Drove All Night “. Povedal, že sa mu to páči.

  Tom hral na klavír alebo na gitaru a naučil ho pieseň. Roy vystúpil k mikrofónu. Všetci sme mali nasadené slúchadlá a Roy naspieval dve piesne. Tom a ja sme do tej piesne zapísali sekciu s názvom „Uh-hej, áno“, a keď to Tom spieval v našom deme, smiali sme sa, pretože Tom sa nehanebne pokúšal znieť ako Roy, a potom, keď to Roy urobil, bol to moment, ktorý bol neuveriteľný, pretože Roy to urobil, ako by sa to malo robiť. Roy urobil tieto dva zábery piesne a ja som mu dal niekoľko textov piesne. Vzal ich so sebou s tým, že im možno niečo napíše alebo že v budúcnosti môžeme na niečom popracovať. Takže sme mali toto demo Roya Orbisona, ktorý spieval 'I Drove All Night', ale Roy vtedy nemal zmluvu na nahrávanie a my s Tomom sme nemali nič na to, aby sme niečo urobili s verziou piesne od Roya Orbisona.

  V tom čase sme ho nemohli podpísať na zmluvu o zázname ani ho povýšiť ani nič. Nevedeli sme, čo s tým. V tej dobe boli „True Colors“ veľkým hitom pre Cyndi Lauper a ona prejavila záujem stretnúť sa s nami a napísať si s nami, a tak sme s Tomom odleteli do New Yorku a vzali sme si so sebou demo „I Drove All“ Night spieva Tom, pretože sme prišli na to, že to vie dobre zaspievať. S Cyndi sme napísali pár piesní a predstavili sme jej túto pieseň „I Drove All Night“, ktorá sa jej páčila a okamžite ju začala nahrávať. S Tomom sme sa dokonca zúčastnili na predvádzaní piesne pár hudobníkom, s ktorými spolupracovala. Zaznamenala to a vyšlo to na jej záznam s názvom Noc na zapamätanie si (1989). '
 • Neskôr v roku 1987 dostal Roy Orbison nahrávaciu zmluvu s Virgin Records. V spolupráci s Jeffom Lynnom nahral úspešný comebackový album Tajomné dievča , ktorý obsahoval hit „You Got It“. Pripojil sa tiež k The Traveling Wilburys s Lynne, Tom Petty, George Harrison a Bob Dylan. Je smutné, že Orbison zomrel na srdcový infarkt 7. decembra 1988. Steinberg hovorí: „Z diaľky sme trochu sledovali, ako sa Royova kariéra vracia. Potešilo nás to, ale nezúčastnili sme sa, pretože všetci veľkí obdivovatelia Roya začali vychádzať z dreva. Ľudia ako Jeff Lynne, Bruce Springsteen a Bono.

  Steinberg/Kelly práve nepotreboval, keď mal ľudí takého kalibru, ktorí s ním chceli pracovať. Roy zomrel a ubehlo niekoľko rokov. Tom a ja sme vzali naše demo „I Drove All Night“ Jordanovi Harrisovi, ktorý bol mužom spoločnosti A&R v spoločnosti Virgin. Jordana sme spoznali, pretože sme spolupracovali s The Divinyls, ktorí boli podpísaní pod Virgin. Povedali sme Jordanovi: „Vedeli ste, že Roy už na začiatku robil verziu knihy I Drove All Night?“ A on povedal: „Nie, to som netušil.“ Hrali sme mu to a on povedal: „Chceme urobiť záznam o zostávajúcich majstrovách, ktoré máme o Royovi. To by sme radi využili. “ Naše demo bolo veľmi drsnou 16-stopovou záležitosťou. Dali sme to Jeffovi Lynnovi a Jeff prestaval skladbu okolo vokálu, ktorý sme prerušili na Royovi. To nás veľmi uspokojilo. “
 • Verzia Cyndi Lauper sa dostala na 6. miesto v USA a na 7. miesto vo Veľkej Británii. Bol to jej posledný hit v USA.
 • V roku 2003 Chrysler podpísal s Celine Dion dohodu o podpore svojich automobilov vo výške 14 miliónov dolárov. Hľadali pieseň, ktorú by mohli použiť v kampani a vydať ako singel. Steinberg poznala Celine Dion a napísala pieseň „Falling Into You“, ktorá bola titulnou skladbou jej albumu z roku 1996. Poslal kópiu verzie Roya Orbisona „I Drove All Night“ jej nahrávacej spoločnosti, ktorá ho milovala a nechala ho Dionom nahrať so švédskym producentom Peer Astrom. Pieseň použila vo svojej show v Las Vegas a stala sa stredobodom kampane Chrysler. Reklamy boli pre pieseň veľkým prínosom a pomohli predať veľa albumov, ale nepredali dostatok áut. Chrysler odstúpil od dohody po tom, čo sa mnohí ich predajcovia sťažovali a vysvitlo, že reklamy nefungujú.

Zaujímavé Články