Mám na to 5 od Luniza

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Luniz je dvojica z Oaklandu v Kalifornii, ktorá zahŕňa rapperov Yukmoutha a Numskulla. Vydané ako hlavný singel z ich debutového albumu, Operácia Stackola „I Got 5 On It“ sa stalo medzinárodne úspešným hitom a ešte ho posilnil remix s rapovými hviezdami z Bay Area Dru Down, Shock G, Richie Rich, E-40 a Spice 1.


 • „5“ je päť dolárov a odkazuje na to, že s ďalšou osobou pôjdete 50/50 na desaťcentové vrece buriny.

  Mám na to päť,
  Partna poďme napoly na vrece


  Namiesto toho, aby rapoval o tom, že je drogovým kráľom, hovorí Luniz o tom, že bol zlomený a pokúšal sa zmocniť nejakej lacnej trávy. Päť dolárov je dosť malé číslo na to, aby sa dalo porovnať s každým, kto sa s priateľom podelil o marihuanu.


 • Pieseň ponúka vokály hosťa Michaela Marshalla zo sociálneho klubu Timex, ktorý švihne.


 • Skladba obsahuje ukážky z albumu Kool and the Gang z roku 1973 „Jungle Boogie“ a dve skladby z roku 1987, piesne „Why You Treat Me So Bad“ od Club Nouveau a Top Billin od Audio Two.
 • Hypnotickú inštrumentáciu piesne vyskúšalo nespočetné množstvo umelcov, vrátane Puff Daddyho za hit „Satisfy You“ z roku 1999, Nas za singel z roku 2002 „I'm Gonna Be Alright“ a Meek Mill za skladbu „Heaven or Hell“ z roku 2013. Tiež rapper Lecrae zaznamenal v roku 2014 aktualizovanú verziu piesne s názvom „Nuthin“.


 • Strašidelný remix piesne bol predstavený v hororovom thrilleri 2019 Nás . Remix je na oficiálnom soundtracku k filmu uvedený ako „Tethered Mix“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: