Musím sa cítiť od Black Eyed Peas

 • Túto pieseň opísal člen skupiny Black Eyed Pea Apl.de.ap Billboard časopis ako „vysokoškolská hymna pre ľudí, ktorí sa tešia na únik zo životných tlakov tým, že pôjdu von a dajú si loptu“.
 • Toto je ukážka piesne Davida Guetty „Love Is Gone“, ktorá bola medzinárodným hitom francúzskeho tanečného producenta v roku 2007. Guetta tiež koprodukoval túto skladbu.
 • Toto číslo inšpirované klubom je jednou z mnohých piesní na Koniec. to odrážalo novoobjavenú lásku člena Black Eyed Peas Will.i.am k tanečnej hudbe. Kým bol v Austrálii, filmoval X-Men Origins: Wolverine Will strávil svoj čas mimo setu v kluboch v Sydney, kde elektro-drážky roztočili návštevníci DJ-ov, ako napríklad talianska produkčná dvojica The Crookers, ktorá rozohnila hudobníka Black Eyed Pea. Pre MTV News povedal: „Bolo to ťažké a pripadalo mi to ako hip-hop, len rýchlejšie.“ Po návrate domov v štátoch Will povedal svojim spoluhráčom z kapely Black Eyed Peas, že teraz ho inšpirovala tanečná hudba, nie hip hop.
 • Koniec. má svoj názov podľa skratky pre „Energia nikdy nezomiera“. Will.i.am to pre Správy MTV vysvetlil Koniec. „je naša verzia prijatia zmeny a oslavy nového.“
 • Povedal tabu Black Eyes Peas Marie Clare : 'Toto je vôbec prvýkrát, čo sme všetci štyria hrali na pieseň súčasne s veršami, čo je pre nás niečo iné. Verše zvyčajne rozbijeme a každý má svoje časti. Bola to pre nás dobrá príležitosť ukázať svetu, čo z toho bude. '
 • Táto pieseň debutovala na 2. mieste v rebríčku Hot 100, priamo pod piesňou „Boom Boom Pow“. Black Eyed Peas sa tak stali prvým duom alebo skupinou, ktoré si udržali prvé dve priečky v rebríčku jednotlivcov, pretože Outkast kraľoval s Ahoj “a„ Spôsob, akým sa pohybujete “počas osemtýždňového obdobia v rokoch 2003-04.
 • Táto pieseň nahradila 'Boom Boom Pow' na 1. mieste v rebríčku Hot 100. Black Eyed Peas sa tak stalo deviatym počinom v histórii rebríčka, ktorý na samite uspel. Tento čin sa naposledy dosiahol v grafe z 18. októbra 2008, keď pieseň „Live Your Life“ od T.I vypustila text „Whatever You Like“.
 • Keď sa táto skladba prihlásila na ôsmy týždeň v rade k rebríčku Hot 100, skupina The Black Eyed Peas lámala rekord vo väčšine po sebe nasledujúcich týždňov na prvom mieste v rockovej ére. Skladba „Boom Boom Pow“ viedla 12 týždňov a okamžite nasledovala táto pieseň, vďaka ktorej bolo 20 týždňov na pole position. Skupina tak prešla 19 po sebe nasledujúcich týždňov, ktoré Usher strávil na 1. mieste s „Áno! 'and' Burn 'od 28. februára do 3. júla 2004. Keď pieseň dosiahla svoj 13. týždeň na 1. mieste, The Peas prekonal rekord Glenna Millera v predrockovej ére. Vedúci skupiny bol č. 1 počas 24 týždňov v roku 1940 so šiestimi za sebou idúcimi hitparádami.
 • Pieseň bola po 14 týždňoch na prvom mieste zvrhnutá z najvyššej pozície. Black Eyed Peas preto zodpovedalo za Hot 100 26 po sebe nasledujúcich týždňov a stalo sa len druhým aktom, ktorý na summite strávil najmenej pol kalendárneho roka. V roku 2004 Usher strávil na 1. mieste so štyrmi titulmi 28 po sebe nasledujúcich týždňov.
 • Ďalším rekordom, ktorý prekonal The Peas, bol rekord vo väčšine týždňov v rade strávených na 1. mieste v rebríčku Hot 100 pre vydavateľstvo. Materské vydavateľstvo kvarteta, Interscope, prekonalo predchádzajúcu míľnikovú značku 21 týždňov značky RSO austrálskeho hudobného magnáta Roberta Stigwooda, ktorá sa od 24. decembra 1977 do 13. mája 1978 umiestnila na vrchole rebríčka Hot 100 so šiestimi po sebe idúcimi skladbami.
 • Pieseň má 14 týždňov na 1. mieste a remízu s piesňou We We Belong Together od Mariah Careyovej o najdlhší pobyt na 1. mieste v 21. storočí.
 • Guetta porozprávala príbeh piesne Claytonovi Perrymu v rozhovore uvedenom v Časopis Blogcritics : „Will vtedy objímal elektronickú hudbu z Európy. Iní umelci nám zobrali zvuky a trochu ich začlenili. Čo však na ňom a na kapele veľmi rešpektujem, je to, že sa naplno ponoril do kultúry. Zavolal mi a povedal: „Dobre. Milujem ten zvuk a chcem s ním trochu experimentovať. ' Tak som mu poslal niekoľko stôp a on niekoľko vybral. Potom som išiel do Los Angeles a pracovali sme spolu. Keď sa pieseň začala dávať dohromady, mal som bláznivý pocit a kričal som: „Toto je obrovské, toto je monštrum, toto je bláznivé.“

  Will prišiel s háčikom! Má takú pozitívnu atmosféru. A myslím si, že úspech v tejto piesni je daný skutočne pozitívnym posolstvom, najmä v čase, keď sú veci pre každého ťažké. Bol to teda úžasný zážitok a dohodou bolo, že mu pomôžem s albumom Black Eyed Peas, [ Koniec. ] a chcel mi pomôcť s mojím albumom [ Jedna láska ] na oplátku. Nakoniec sme nahrali skladby „I Gotta Feeling“ a „Rock That Body“ Koniec. a tiež sme urobili dve ďalšie piesne: „Na tanečnom parkete“ a „I Wanna Go Crazy“. Naša hudba je mostom medzi elektronickou kultúrou z Európy a hip-hopovou kultúrou z Ameriky. Toto je hudba budúcnosti. Nie je to elektro. Nie je to hip-hop. Je to elektrohop. “
 • To vyhralo za najlepšiu medzinárodnú pieseň roka na francúzskych cenách NRJ 2010. Black Eyed Peas boli tiež najlepšou medzinárodnou skupinou ... niekoľko hodín. Peas boli vo veľkom zmätku nesprávne ocenené najlepšou nefrancúzskou skupinovou cenou. Neskôr vo večerných hodinách boli skutoční víťazi, nemeckí pop-rockeri Tokio Hotel, odovzdaní ceny prostredníctvom špeciálnej erratum sekcie show.
 • Táto pieseň sa objavila v promách ako téma pre letnú zostavu CBS niekoľko mesiacov pred oficiálnym vydaním. To pomohlo vybudovať povedomie o piesni, čo viedlo k jej veľkolepému umiestneniu v hitparádach.
 • V roku 2010 povedal Will.i.am Valiaci sa kameň : 'Aké emócie je najľahšie jednať? Hnev Čo je najťažšie? Radosť. Pretože radosť je komplexná. Je to pochmúrne, smutné, šťastné, zlomené srdce, nádej - to sú všetky tieto emócie v jednom. Čo počujete v „Mám pocit“? Pre mňa je to radosť. Bolí ťa, ale dnešná noc bude dobrá. Nemôžete sa cítiť šťastní, keď ste celý týždeň naštvaní. Musíte ísť priamo k radosti. '

  Will ďalej vysvetlil, že pieseň napísal do hodiny potom, čo stál na schodoch Lincolnovho pamätníka pri inaugurácii prezidenta Obamu. Povedal Will: 'Nikto ma nežiadal, aby som napísal' Musím sa cítiť. ' Práve to prišlo. '
 • Spoločnosť Nielsen SoundScan 3. mája 2010 oznámila, že táto oslavná pieseň dosiahla 5 561 000 stiahnutí. To znamenalo, že sa stala najpredávanejšou digitálnou skladbou všetkých čias a prekonala pieseň Flo Rida „Low“.
 • Pieseň bola vôbec prvým singlom, ktorý si v Británii stiahli viac ako miliónkrát. Povedal Fergie: „Je vzrušujúce vedieť, že sme tak spojení s našimi Peabodies. Dúfajme, že dobré vibrácie z tejto piesne budú aj naďalej rozjasňovať životy ľudí. '
 • Pieseň bola najúspešnejším singlom skupiny Black Eyed Peas v ich kariére a zaradila sa medzi 25 rebríčkov na medzinárodnej úrovni vrátane rebríčkov v Austrálii, Kanade, Írsku, Taliansku, na Novom Zélande, vo Veľkej Británii a USA.
 • V tejto piesni je trochu jidiš, ako will.i.am spieva: „Naplň môj pohár ... Mazel Tov.“ Keď to zopakuje druhýkrát, Fergie odpovie: „L'chaim.“

  „Mazel Tov“ je hebrejské vyjadrenie dobrej nálady, ktoré sa často používa ako druh prípitku na zablahoželanie alebo prianie niekomu. Táto fráza vstúpila do svetského lexikónu, ale „L'chaim“ je ezoterickejší: znamená „život“, je to tiež tradičný hebrejský prípitok.

  Hrášok možno zachytil frázy na svojich cestách do Izraela - hrali v Tel Avive v roku 2006 a v Jeruzaleme v roku 2007.
 • 30. júla 2010 bolo oznámené, že sa stala prvou piesňou, ktorá dosiahla hranicu 6 miliónov v digitálnom sťahovaní. Will.i.am povedal Nekesovi Moodymu z Associated Press, že dôvod, prečo bola melódia taká úspešná, bol ten, že dával ľuďom nádej v čase zostupu. „Je to pozitívna a príjemná pieseň v čase, keď existujú otázniky a neistota. Ľuďom sa chce pripomenúť, že to bude v poriadku, “povedal.
 • Táto pieseň podnietila viac legálnych vylepšení Peasu (na začiatku roku 2010 tento outfit zažaloval chicagský hudobník Phoenix Phenom, ktorý tvrdil, že rytmus a text z jej džemu „Boom Dynamite“ z roku 2008 boli skopírované do ich globálneho hitu „Boom Boom Pow“ ). Tentoraz texaský skladateľ s názvom Bryan Pringle tvrdil, že táto pieseň plagiátoruje ich skladbu „Take A Dive“, ktorej demo, ktorú poslal vydavateľstvu Pters 'Interscope. 'Ak počúvate tieto dve piesne, sú takmer identické,' povedal Pringleho právnik Dean Dickie. Za oboma tvrdeniami stála rovnaká právnická firma.
 • Podľa Will.I.am túto melódiu doslova sníval. Black Eyed Pea povedal: „Písal som piesne priamo zo spánku. Snívali ste niekedy o tom, kde je vo vašom sne melódia? Prebudím sa zo spánku a zaznamenám to! 'I Gotta Feeling' bola jednou z tých piesní. '
 • To bolo na vrchole hlasovania zverejneného v apríli 2012 hudobnou službou Spotify o najhranejších piesňach na svadbách vo Veľkej Británii. Hit Leonovho kráľa Sex v ohni „bol na druhom mieste, zatiaľ čo The Killers“ pán Brightside “skončil na treťom mieste.
 • Kým nebola táto pieseň úspešná, občas zaznela tanečná hitovka, ale v hlavnom rozhlase sa programátori vyhýbali tanečnej hudbe. V rozhovore s Billboard David Guetta, časopis v roku 2014, vysvetlil, ako bol „Got A Feelin“ prelomový. „Tak dlho som nechápal, prečo to nebolo v rádiu ako teraz,“ spomínal. „Každý víkend som hral s tisíckami detí, ktoré sa zbláznili do tejto hudby, a cítil som, že to chcú všetci počuť. Dopyt tu bol. “

  '' Cítil som sa, keď sa v rádiu zdá, že hovorí, wow, dobre, toto skutočne funguje, toto je predajné, 'pokračoval. “A potom každý zmenil svoj formát. Teraz sme samozrejme oveľa ďalej a dostávame sa k niečomu úplne inému. '
 • Toto bola oficiálna pieseň podpory portugalského národného tímu na majstrovstvách sveta FIFA 2010. Členovia kapely natočili video, v ktorom prejavili svoju podporu Portugalsku a jeho hráčom.

Zaujímavé Články