Len sa nemôžem dočkať, až budem kráľom od Eltona Johna

Zistite Svoj Počet Anjela

  • V hite Disneyho animovanej klasiky Leví kráľ Simba je mladý leví princ, ktorý túži zaujať miesto kráľa džungle a šéfovať všetkým naokolo. Keď sa so svojou najlepšou priateľkou Nalou vydávajú na tajnú cestu na sloní cintorín – pascu nastraženú Simbovým strýkom Scarom túžiacim po moci – Simba prepuká v spev a vyhlási: „Už sa nemôžem dočkať, až budem kráľom!“

    Text k hudbe Eltona Johna napísal známy textár Tim Rice. 'V podstate som myslela len na deti, ktoré sa hrajú hry,' povedala Riceová Vulture . „Čokoľvek povedia, musí byť hodnoverné. Vedeli sme, že pieseň spieva levie mláďa, takže to muselo byť nevinné, bujaré a makové. Pre deti je ľahké spievať.“


  • Vo filme Jason Weaver, ktorý poskytuje spev pre Simbu Jonathana Taylora Thomasa, to robí s pomocou Naly (Laura Williams) a jeho verného sprievodcu zoborožcami Zazu (Rowan Atkinson). Elton John nahral aj svoje prevedenie pre soundtrack.
  • V hudobnom spracovaní na Broadwayi to pôvodne hrali Scott Irby-Ranniar (mladý Simba), Kajuana Shuford (mladá Nala) a Geoff Hoyle (Zazu).


  • Aktualizovaná verzia bola zahrnutá do remaku z roku 2019 v podaní JD McCraryho ako mladého Simbu, Shahadiho Wrighta Josepha ako mladej Naly a Johna Olivera ako Zazu.
  • Brian Wilson o tom informoval na svojom albume z roku 2011, In The Key Of Disney .
  • The New York Times Film Reviews 1993-1994 poznamenal, že filmová verzia znela „ako keby Michael Jackson spieval „Pod morom“. Jason Weaver v skutočnosti hral mladého Michaela Jacksona v životopisnom filme z roku 1992 Jacksonovci: Americký sen .


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: