Chcem ťa len milovať od Muddy Waters

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Je zrejmé, o čo v tomto zmyselnom bluesovom čísle Muddy Waters ide. Nečaká, že jeho žena prevezme tradičné domáce povinnosti ako varenie, upratovanie alebo pranie, pokiaľ je k dispozícii na milovanie. Známy tiež ako „Just Make Love To Me“, napísal Willie Dixon, chicagský bluesman, ktorý hral na basu pre domácu skupinu Chess Records a písal melódie pre vydavateľstvo, pričom často rozhodoval, kto čo nahrá. Stal sa vplyvnou osobnosťou v blues a rock 'n rolle, účinkoval na raných hitoch od Chucka Berryho a Bo Diddleyho a napísal bluesové štandardy' Little Red Rooster '' Muž Hoochie Coochie , “a„ Spoonful “, medzi inými.


  • Waters sprevádzajú Dixon na basu, Little Walter na harmonike, Jimmy Rogers na gitare, Otis Spann na klavíri a Fred Below na bicie.


  • Waters, ktorého pôvodná verzia sa umiestnila na 4. mieste v rebríčku R&B, to opäť zaznamenal pre svoj album z roku 1968, Elektrické bahno , pričom jeho predkapelou je psychedelická soulová skupina Rotary Connection. Ukázalo sa to aj v roku 1967 Super Blues , spolupráca Watersa, Bo Diddleyho a Little Waltera.


  • Nahralo to niekoľko ďalších umelcov, vrátane Rolling Stones, Grateful Dead, The Kinks, Yardbirds, Tom Petty and the Heartbreakers, the Righteous Brothers, Rod Stewart, Van Morrison, Adele a mnohých ďalších.

    Foghat získali svoj prvý hit, keď zahrnuli obal na debutový album z roku 1972, pričom na Hot 100 dosiahli #83. V roku 1977 ich živá verzia z albumu Foghat naživo vyvrcholil na #33. Ich verzia bola použitá aj v komédii z roku 1993 Omámený a zmätený a bol zaradený do soundtracku k albumu Rob Zombie Halloween II v roku 2009.
  • Etta James to nahrala pre svoj debutový album, Nakoniec! (1960), ako odvrátená strana hitu titulná skladba . V zreteľnej zmene oproti pôvodným Dixonovým textom James túži riešiť domáce práce pre svojho milenca/manžela, o ktorých Waters povedal, že ich nechce. Kým trval na tom: „Nechcem, aby si mi upiekol chlieb,“ spievala: „Chcem, aby si len upiekol svoj chlieb, aby si sa uistil, že sa dobre naješ.“

    Jej verzia bola vzkriesená v roku 1994 a Diétna cola komerčná to ukazuje skupinu žien, ktoré si oddýchnu v práci, aby skontrolovali sexi stavebného robotníka (Lucky Vanous) pred svojou kancelárskou budovou. Vzhľadom na popularitu reklamy v jej komickom rodovom obraze na objektivizáciu bol Jamesov singel znova vydaný a v Británii sa umiestnil na 5. mieste. V roku 2013 bola rovnaká pieseň použitá v a podobná reklama na nealkoholický nápoj, tentoraz namiesto stavebného robotníka obsadenie sexi záhradníka (Andrew Cooper). Žena mu hodí diétnu kolu, ktorá na neho pretečie, keď ju rozbije, a on dáva svojej skupine priateľov šou dole.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: