Utekal som (Tak ďaleko) pri kŕdli čajok

 • Toto je úvodná pieseň albumu, ktorý je koncepčným dielom o invázii mimozemšťanov na Zem. Samotná pieseň opisuje osobu, ktorá vidí atraktívnu ženu - začne byť nervózny a chce utiecť pred svojimi pocitmi, ale nemôže na ňu zabudnúť. Potom sú obaja unesení mimozemšťanmi.
 • Nápadité (na tú dobu) video zlomilo kapelu v USA v začiatkoch MTV. Video režíroval Anthony Van Den Ende, ktorý neskôr nakrútil piesne Killing Joke 'Eighties' a Melissa Etheridge 'Like the Way I Do' a 'Bring Me Some Water'.

  Video ukazuje speváka Mika Scoreho v miestnosti pokrytej od podlahy po strop hliníkovou fóliou a tiež podlahovými zrkadlami, v ktorých môžete vidieť odraz kamier.

  Spolu s Duran Duran, Thompson Twins a ABC bola A Flock of Seagulls britská popová skupina, ktorá za svoj americký úspech vďačila takmer výlučne MTV. Mike Score, spolu s basgitaristom skupiny Frankom Maudsleym, boli kaderníci a svoje schopnosti využili pri vytváraní výrazného účesu, ktorý nielen definoval skupinu, ale vstúpil do krajiny popkultúry - postava svedka Samuela L. Jacksona Jules získala šikovne upútal pozornosť mladého muža a zakričal: „Hej, kŕdeľ čajok!“ Vo filme Pulp Fiction .

  Výroba videa stála iba 5 000 libier, ale priniesla obrovskú návratnosť. Pri Score sa novinka rýchlo míňala, pretože jeho vlasy boli oveľa známejšie ako on. Málokedy sa mohol rozprávať o svojej hudbe, pretože anketári sa vždy pýtali na vlasy.
 • Vedúci spevák Mike Score si spomenul na deň, kedy pieseň napísal Billboard :

  „Práve sme boli v Liverpoole v Caverne a videli sme kapelu hrať pieseň s názvom„ I Ran “a pomysleli sme si:„ Aké skvelé meno “, aj keď sa nám táto pieseň nijako zvlášť nepáčila. A potom nasledujúci deň videl obrázok z päťdesiatych rokov minulého storočia lietajúci tanier a dve osoby, ktoré pred ním utekali. A pretože sa nám to sci-fi dialo, bolo to ako „pozrite sa na to! Najprv „Utekal som“ a teraz to! “ Takže aj keď sme už mali základy hudby, v ten večer sme išli na skúšku a obraz bol v mojej hlave a začali sme sa snažiť formulovať slová o tom.

  A keď hrám naživo, ten obraz sa mi vracia do mysle. A samozrejme filmy ako Blízke stretnutia tretieho druhu 'Lietajúci tanier vychádzajúci z oblakov, ktorý prispel k textom piesní a všetkému, čo ti napadne a rozosmeješ sa.'
 • Vedúci kŕdľa Mike Score v rozhovore pre VH1 povedal: „Vždy, keď vystupujem naživo, každý chce počuť„ Utekal som “... Je mi z toho zle!“

  Keď v roku 2018 hovoril so Songfacts, svoj postoj zjemnil. „Nemyslím si, že je to najlepšia pieseň, akú máme, aj keď to bol najväčší hit. Mám chvíle, keď si myslím, že ' Vesmírny vek „> Vesmírny vek“ je oveľa lepšie alebo „Prianie“ je oveľa lepšie. Závisí to od nálady, v ktorej sa momentálne nachádzam, alebo od emocionálneho stavu. Ale rád to hrám naživo, pretože dav to miluje. Zvlášť pri nostalgických koncertoch, ako je toto turné, chcete dať ľuďom to, čo si zapamätajú, a oni si pamätajú „I Ran“ a všetci sa do toho pustia a budú sa mať dobre. Vyčaruje ti to úsmev na tvári. '
 • Toto bol najväčší hit skupiny Flock of Seagulls v USA, ale vo Veľkej Británii sa tešili ešte väčšiemu úspechu s piesňou „Wishing (If I Had A Photo a You)“, ktorá sa dostala na 10. miesto.
 • Kapela nebola pomenovaná podľa ich účesu, ale podľa kombinácie názvu knihy a textu. Mike Score bol veľkým fanúšikom knihy Čajka Jonathan Livingston od Richarda Bacha a zo skupiny The Stranglers, ktorej pieseň „Toiler On The Sea“ obsahuje refrén: „Kŕdeľ čajok“.
 • Keď sa táto pieseň objaví vo filmoch, často to vtipne odkazuje na časové obdobie. Zobrazuje sa to vo filme z roku 1998 Okraj sedemnástich , ktorý sa odohráva v roku 1984 a vo filme 1999 Suburbania , krycia kapela z 80. rokov. Vo filme z roku 2016 La La Land , Džezovo-snobská postava Ryana Goslinga končí na klávesových nástrojoch v cover skupine z 80. rokov a postava Emmy Stone ho trápi tým, že si vyžiada túto pieseň a zatancuje si, keď je nútený ju hrať.
 • Kapela Bowling For Soup sa o tom informovala pri opätovnom vydaní albumu v roku 2003 Dosť opitý na tanec . Medzi ďalšie akty, ktoré to pokrývajú, patrí Cranial Screwtop a Assemblage 23.
 • Toto je ústredná pieseň videohry Grand Theft Auto: Vice City , a bol použitý v televíznych reklamách na túto hru.
 • Časť piesne bola použitá ako úvod do karikatúry Rytieri zverokruhu .
  Bob - St. Catharines, ON


Zaujímavé Články