I Walk The Line od Johnnyho Casha

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Jedna z jeho najznámejších piesní „I Walk The Line“ podrobne popisuje hodnoty a životný štýl Johnnyho Casha. Bol to prísľub, že zostane verný svojej prvej manželke Vivian Liberto, kým bude na cestách.

  Cash mal 22 rokov, keď sa 7. augusta 1954 oženil s Vivian; ich dcéra Rosanne sa narodila o 10 mesiacov neskôr. Cash okúsil pokušenie neskôr v roku 1955, keď podpísal zmluvu so spoločnosťou Sun Records. V tom roku vydal pre vydavateľstvo dva singly a absolvoval turné s ich hviezdou Elvisom Presleym, ktorý na každej zastávke pritiahol davy fanúšikov. Cash napísal „I Walk The Line“ ako pripomienku, aby zostal pravdivý, a ukázalo sa, že to nebolo veľmi, veľmi ľahké. Keď sa pieseň preslávila, stal sa hviezdou a zrazu ho zahaľovalo rozptýlenie a neresť.

  Cash bol neustále na turné a málokedy bol doma. V roku 1956 sa stretol s June Carterovou v Grand Ole Opry; na začiatku 60 -tych rokov začali spolupracovať a tiež zapálili aféru. Vivian podala žiadosť o rozvod v roku 1966; bolo dokončené o rok neskôr a v roku 1968 sa Cash a Carter vzali. Ten trval: boli spolu až do júnovej smrti v roku 2003.


 • Počas predvádzania piesne vo svojej televíznej šou Cash priznal, že jeho desivé hučanie na začiatku každého verša malo za následok jeho vystúpenie. Pieseň vyžadovala, aby Cash pri spievaní niekoľkokrát zmenil kľúče.


 • Bol to prelomový hit pre Johnnyho Casha, jeho prvú #1 country pieseň a zároveň prvý popový hit - v tejto kategórii dosiahol #17.


 • Cash, ktorý bol nahraný v Sun Studio v Memphise 2. apríla 1956, zahral pieseň pomalým tempom, ale jeho šéf vydavateľstva Sam Phillips ho požiadal, aby urobil ďalšiu verziu v rýchlejšom tempe. Nakoniec z toho bola verzia, ktorá sa začala tlačiť. Pieseň vyšla 1. mája 1956.
 • Pokiaľ ide o inšpiráciu pre melódiu, Cash povedal, že keď bol u letectva umiestneného v Nemecku, jeho priatelia si požičali jeho požičaný magnetofón s cievkou. Keď ho dostal späť, páska - nahrávka jeho kapely Landsberg Barbarians - bola otočená dozadu a keď ju prehral, ​​začul strašidelný zvuk, ktorý ho zaujal. Cash vo svojej autobiografii napísal, že to „znelo ako strašidelná chrámová hudba“.


 • Cash poskytol rôzne príbehy o pôvode tejto piesne. Vo svojej prvej autobiografii povedal, že ju napísal v roku 1955 pred predstavením v Shreveporte v Louisiane. Vo svojej ďalšej autobiografii povedal, že to bolo v roku 1956 v Gladewatere v Texase, a uviedol ďalšie podrobnosti s tým, že pri hashovaní textov narazil na frázu „I walk the line“, ktorú uviedol jeho spolubývajúci (a nálepka na Sun Records) Carl Perkins povedal, že by to bol dobrý titul. V tejto verzii príbehu mu písanie trvalo iba 20 minút.

  Cashov basgitarista Marshall Grant povedal Robertovi Hilburnovi, autorovi Johnny Cash: Život „Že pieseň ožila koncom marca 1956. Podľa Granta hral niekoľko pomalých basov, keď sa zahrieval na šou v texaskom Longview, keď Cash začal hučať. Cash prišiel s textom: „Toto moje srdce pozorne sledujem“ a pieseň dokončil čoskoro potom.
 • 31. marca 1971 Cash uzavrel finále svojho televízneho seriálu Johnny Cash Show s touto piesňou. Šou trvala od 7. júna 1969 a získala si značnú sledovanosť, ale bola vyradená v rámci „vidieckych čistiek“, ktoré zrušili mnohé populárne relácie, pretože nelákali na mladšiu generáciu televíznych divákov, ktorí sa zaoberali predovšetkým veci ako vietnamská vojna, rokenrol a kontrakultúra Hippie.
 • So stajňou hviezd, v ktorej boli Carl Perkins, Jerry Lee Lewis a Elvis Presley, Sun Records spojilo bluesové, rockové, gospelové a country zvuky. Cash bola väčšina krajín z týchto umelcov, čo bolo problémom, keď začínal. Jack Clements, ktorý pracoval s Cashom, na to spomenul Nestrihané časopis apríl 2012: „Cash na mňa najskôr nezapôsobil, pretože mám rád nahrávky s vyučovaním ... A Cash pôsobil drsne, ale„ I Walk The Line “bola triedna nahrávka.“
 • Vo svojej autobiografii Kroniky Bob Dylan povedal: „I Walk the Line“ je pieseň, ktorá je „jednou z najzáhadnejších a najrevolučnejších všetkých čias“.
 • „Walk The Line“ je názov súboru Hotovostný životopisný film 2005 v hlavných úlohách Joaquin Phoenix ako Cash a Reese Witherspoon ako June Carter. Witherspoon za svoj výkon získala Oscara za najlepšiu herečku.
 • Bola použitá verzia od Megan Wyler a Adema Ilhana populárne reklamy Leviho ktorý bol odvysielaný v roku 2006.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Hlas Súťažiaci Craig Wayne Boyd dosiahol 24. novembra 2014 číslo 84 na Hot 100 prevedenie piesne v šou, kde to reinterpretoval ako pomalú, oduševnenú baladu. Išlo o prvé vystúpenie melódie v hitparáde, odkedy cover Jaye P. Morgan dosiahol v roku 1960 číslo 66.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: