Chcem vás držať za ruku od skupiny The Beatles

 • Bola to prvá pieseň skupiny Beatles, ktorá sa v Amerike uchytila. V roku 1963 sa Beatles stali hviezdami v Anglicku, ale v USA nemohli preraziť. V Amerike nemohli dostať značkové vydavateľstvo na distribúciu svojich singlov, a tak sa tam objavili ich prvé tri single „Please Please Me“, „From Me to You“ a „ Ona ťa miluje , “boli vydané na malých štítkoch a prepadli sa, aj keď boli v Anglicku hitom.

  Koncom roku 1963 začali americké spravodajstvá informovať o tejto britskej senzácii a záujem o skupinu začal stúpať. Spoločnosť Capitol Records si to všimla a 26. decembra vydala v americkom štáte 'I want to hold your hand'. Pieseň sa dostala do hitparády a 1. februára 1964 sa dostala na prvé miesto. V prvých 10 dňoch od vydania v USA sa predával lepšie ako ktorýkoľvek iný britský singel a zostáva najpredávanejším singlom skupiny Beatles v USA s viac ako 12 miliónmi kópií.
 • Beatles šialene oslavovali, keď zistili, že sú #1 v Amerike. Do Ameriky prišli po prvý raz 7. februára 1964, na letisku ich vítali kričiaci fanúšikovia. V tom čase bola pieseň „I want to hold your hand“ číslo 1 v tejto krajine a držala sa na vrchole sedem týždňov, kým ju nenahradil ich ďalší singel, ktorý vyšiel v reedícii „She Loves You“.

  Dobytie USA bolo a stále je pre britské kapely veľký problém. Mnoho skupín, ktoré sú v Británii obrovské (Oasis, Blur), sa v Amerike nikdy nechytajú.
 • John Lennon a Paul McCartney to napísali v suteréne Jane Asherovej. Asher bola herečka, ktorá sa stala Paulovou prvou prominentnou priateľkou. Potom, čo sa objavila v niekoľkých filmoch, televíznych reláciách a divadelných produkciách, sa Asher stala autoritou v oblasti pečenia a má vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá predajom koláčov a dodávkou zariadenia na pečenie a zdobenie. S Paulom sa rozišli v roku 1968.

  Jane mala brata menom Pete Asher, ktorý sa spojil s Gordonom Wallerom a vytvorili dvojicu Peter & Gordon; McCartney napísal svoj hit 'Svet bez lásky'. Pete si v rozhovore pre Gibson.com z roku 2010 spomenul na dvoch Beatles, ktorí napísali túto pieseň u neho doma: „Moja matka mala cvičnú miestnosť, v ktorej učila na hoboji, keď neučila na Kráľovskej akadémii, kde bývala. profesor. Bol tam len klavír a vzpriamená stolička a pohovka. Paul z času na čas použil túto miestnosť na písanie. Jedného popoludnia prišiel John, keď som bol hore vo svojej izbe. Dvaja boli v suteréne asi hodinu a Paul ma zavolal, aby som si vypočul pieseň, ktorú práve dokončili. Zišiel som dole a sadol si na pohovku a oni sedeli vedľa seba na lavičke s klavírom. Práve tam hrali „I want to hold your hand“ prvýkrát kdekoľvek. Pýtali sa ma, čo si myslím. Povedal som: „Myslím, že je to veľmi dobré.“ [Smiech]
 • Beatles to predviedli na svojich prvých dvoch Show Eda Sullivana vystúpenia, ktoré sa konali 9. a 16. februára 1964. Okolo The Beatles už vládlo mediálne šialenstvo, ktoré bolo ešte umocnené, keď ich milióny videli v Sullivanovej šou. Beatles boli rezervovaní na show skôr, ako mali hit v USA, takže v skutočnosti za svoj vzhľad dostali zaplatené menej ako mnohí iní hostia.
 • Bob Dylan si myslel, že riadok „Nemôžem sa skrývať“ bol „Dostanem sa vysoko“ a odkaz na marihuanu. Bol prekvapený, keď zistil, že hrniec nikdy neskúsili, a stal sa súčasťou tradície Beatles, keď im to predstavil.
 • Bola to jedna z obľúbených piesní Beatles Johna Lennona. Začína sa to klesajúcou melódiou, ktorá je typická pre Lennonovo skladanie piesní, a končí to kadenciou so štvrť intervalom: „Myslím, že to pochopíš.“ Túto štvrť-intervalovú kadenciu môžete dokonca počuť v Lennonovom prvom kúsku „From Me to You“ a „Tomorrow Never Knows“. McCartney najčastejšie používa druhé intervaly. Lennon je typicky náhly beh na oktávu „Haaaaand ...“ Ten istý beh na oktávu môžete počuť na konci strednej časti v Lennonovom „Prosím, prosím“: „Rozmýšľať s tebouuuuuu ...“ že začiatok melódie v strednej časti je takmer rovnaký ako začiatok strednej časti v ' Nenechaj ma sklamať . '
  Johan Cavalli, historik hudby v Štokholme
 • Dve parodické skupiny na to v roku 1964 urobili piesne s odpoveďami: „Let Let You Hold My Hand“ od The Bootles a „Yes, You Can Hold My Hand“ od Beatlettes.
 • Toto hralo vo washingtonskej rozhlasovej stanici WWDC predtým, ako ho v Amerike zverejnil DJ s názvom Carroll Baker, ktorý záznam získal od letušky. S jeho poslucháčmi to bol obrovský hit a podnietilo Capitol Records k vydaniu piesne s predstihom - plánovali ju vydať 13. januára 1964.
 • Bola to prvá pieseň skupiny Beatles zaznamenaná na 4-pásmovom zariadení. Niektoré z ich prvých piesní boli v mono.
 • Beatles tiež strihali nemeckú verziu s názvom „Komm Gib Mir Deine Hand“. Pri hraní The Star Club v Hamburgu v roku 1962 nabrali trochu nemčiny.

  V šesťdesiatych rokoch minulého storočia nebolo neobvyklé, že britské hviezdy nahrali nové verzie svojich hitov v iných jazykoch. Cieľom bolo zvýšiť počet prehratí na kontinentálnych staniciach a dosiahnuť úspech skôr, ako domorodý umelec zaznamená verziu v miestnom jazyku. 29. januára 1964 sa skupina The Beatles dostala do ateliérov Pathé & Marconi v Paríži a v nemčine nahrala piesne „I want to hold your hand“ a „she Loves You“ („Sie Liebt Dich“). Texty rýchlo preložil Luxemburčan Camillo Felgen, ktorý bol vtedy programovým riaditeľom v Rádiu Luxembourg. Okrem toho, okrem nahrávania piesne „My Bonnie“ na začiatku 60. rokov, to bol jediný prípad, kedy The Beatles nahrávali v inom jazyku. Okrem toho to bola jediná príležitosť, pri ktorej nahrávali mimo Londýna.
 • Keď sa tento hit v USA umiestnil na prvom mieste, bola to vôbec prvá britská skupina, ktorá sa dostala na prvé miesto v rebríčku od roku 1962, keď sa to podarilo skupine „Telstar“ od skupiny The Tornados. Kým neprišli The Beatles, väčšina britských skupín, ktoré mali v Amerike hity, prichádzala a odchádzala pomerne rýchlo. The Beatles odštartovali britskú inváziu, čo viedlo k dlhej okupácii hitparád ako The Rolling Stones, The Kinks a The Who, ako aj The Beatles.
 • John Lennon si niekedy uvedomoval, že davy, na ktoré Beatles hrali, boli také hlasné, že ich naozaj nemohli počuť spievať, a tak niekedy namiesto toho, aby zaznel verš: „Chcem ťa držať za ruku,“ povedal: „Chcem ťa držať žľaza “ako odkaz na ženské prsia.
  bob - Laguna Beach, CA
 • Bola to mládež, ktorá objavila The Beatles, a zatiaľ čo mladí ľudia môžu byť ľahko manipulovateľní humbukom a imidžom, v prípade The Beatles to bola hudba, ktorá ich pritiahla. Americké dievča, Sanda Stewart, 15 -ročná na jar 1964 (podľa Hunter Davies vo svojej knihe Beatles ) povedal: „Bol som jedného dňa v obchode s matkou, keď som zrazu v autorádiu počul„ Chcem ťa držať za ruku “. Taký zvláštny zvuk! Nikdy som na to nemohol prestať myslieť. Žiadna pieseň ma týmto spôsobom neovplyvnila. Niekoľko ďalších dievčat v škole reagovalo rovnako. Videli sme Beatles na fotografiách a mysleli sme si, že sú škaredé. Ale ich hudba bola fantastická. '
 • Táto pieseň bola použitá vo filme Naprieč vesmírom v oveľa pomalšom tempe.
  Breanna - Henderson, NV
 • Vcelku priamočiara a jednoduchá pieseň skupiny Beatles, táto má stále určitú hudobnú náročnosť, ktorá predznamenávala, čo bude nasledovať. 'Prostredná osmička z toho niečo robí,' vysvetlil Tony Banks z Genesis. 'Spôsob, akým sa v tom momente zmení kľúč, je niečo, čo som predtým nepočul.'
 • Vydanie Melvinsa 2018 Pinkusov potratový technik obsahuje obal a obálku tejto klasiky skupiny Beatles. Dale Crover vysvetlil, že verzia Melvins je obalom verzie piesne k filmu Moving Sidewalks. Moving Sidewalks vzniklo v polovici 60. rokov minulého storočia a predstavil v ňom Billy Gibbons, ktorý neskôr pokračoval v texaskej blues-rockovej skupine ZZ Top. Moving Sidewalks mali psychedelickejší zvuk ako ZZ Top a obal Melvinsa zostáva verný ich interpretácii melódie Beatles.

Zaujímavé Články