Chcem vedieť, čo je láska cudzincom

 • Túto pieseň napísal zahraničný gitarista Mick Jones. V rozhovore pre Songfacts povedal: „„ Chcem vedieť, čo je láska “začalo na osobnejšej úrovni. Prešiel som mnohými vzťahmi, ktoré nakoniec stroskotali, a stále som hľadal niečo, čo by skutočne vydržalo. A taký druh si tiež vzal život. Stal sa z toho skôr univerzálny pocit. Upravil som to počas jeho nahrávania a skončil som tým, že som na to položil gospelový zbor. A viete, zrazu si uvedomil, že som napísal takmer duchovnú pieseň, takmer gospelovú pieseň. Niekedy máte pocit, že s tým nemáte nič spoločné, naozaj. Jednoducho to odložíte na papier alebo vymyslíte melódiu, ktorá zvýrazní zmysel piesne a vnáša do nej emócie. “

  Jonesov vzťah, ktorý pieseň vyvolal, bol s jeho budúcou manželkou Ann Dexter-Jones. Ann Dexter-Jones bola predtým vydatá za Laurence Ronsona, hudobného vydavateľa, ktorý objavil britskú skupinu Bucks Fizz. Ich najstarším dieťaťom je úspešný producent Mark Ronson, muž, ktorý stojí za filmom Amy Winehouse Spať k čiernej album. Jones vychovával Ronsona od 7 rokov a poskytoval mu bohaté hudobné prostredie, ktoré viedlo k jeho úspechu. Na albume Foreigner's 2009 Nedá sa spomaliť Ronson produkoval novú verziu skladby Foreigner z roku 1977 „Fool For You Anyway“.


 • New Jersey Mass Mass Choir bol privezený, aby spieval sprievodné vokály a stal sa prvým gospelovým zborom, ktorý sa predstavil v popovom hite číslo 1. Mick Jones vedel, že k piesni chce spevácky zbor, a zistil, že New Jersey Mass Mass Choir je trochu povestný: mali rovnakého právnika. Podľa Jonesa prvé pokusy zboru spievať svoju časť v štúdiu nemali kúzlo, ale potom sa zhromaždili v kruhu, povedali modlitbu Pána a pri nasledujúcom zábere to zaklincovali.

  The New Jersey Mass Choir krátko nato nahrali svoju vlastnú verziu piesne, ktorú zaradili na rovnomenný album s pohľadom na súčasné piesne ako „Yah Mo B There“ a „Time After Time“. Ich stvárnenie piesne „Chcem vedieť, čo je láska“ bolo vydané ako singel a vo februári 1985 sa dostalo na číslo 101 na rebríčku Hot 100, v tom istom mesiaci bola verzia pre cudzinca číslo 1.
 • Cudzinec nahral pre spoločnosť Atlantic Records a ich album z roku 1981 4 strávil viac týždňov na prvom mieste ako ktorýkoľvek album vydaný vydavateľstvom. Ahmet Ertegun, ktorý bol hlavou Atlantiku, plakal, keď túto pieseň prvýkrát počul. Mick Jones vysvetľuje: „Časť môjho sna na začiatku bolo byť v Atlantic Records kvôli dedičstvu: všetky R & B hviezdy 50. rokov, ľudia ako Ray Charles a Aretha Franklin. Veľa to pre mňa a pre moje hudobné vyrastanie znamenalo. Takže veľa znamenalo, že do štúdia prišiel Ahmet Ertegun, ktorý bol súčasťou tej magickej éry a osobou, ktorú som rešpektoval a vzhliadal som k nej. Vzal som ho nabok a povedal som: „Mám pieseň, ktorú ti budem hrať, Ahmet.“ Vzal som ho do štúdia, sedeli sme na dvoch stoličkách a pustil som si pieseň. V polovici cesty som sa obzrel a skutočne mu z očí tiekli slzy. Pomyslel som si, hej, toto je pre mňa zásadný moment. Dokázal som zapôsobiť na tohto muža, ktorý počul niektoré z najlepších a produkoval najlepšiu hudbu na svete. A je tu, a emocionálne som ho dosiahol. Na konci piesne sme obaja plakali. Nádherné chvíle, ako sú tieto, sú jednoducho veľmi zmysluplné. '


 • Jennifer Holliday naspievala zálohu. Je speváčkou R&B, ktorá okrem iného spievala pre Michaela Jacksona, Luthera Vandrossa a Barbru Streisand. V hre hrala Dievčatá snov .
 • Väčšinu piesní Foreigner napísal spolu s Jonesom a ich hlavným spevákom Louom Grammom, ale bola to sólová skladba pre Jonesa a pieseň, ktorá sa u Gramma, ktorý cítil, že by mohla kapelu posunúť na súčasné územie dospelých, nestretla s nadšením. ďaleko od ich skalnej základne. Jones hovoril Billboard časopis o výhradách Loua Gramma k tejto piesni: „Ak sa pozriete na celú našu históriu, na každom albume bolo niekoľko balad. Myslím si, že Lou vtedy o tom vyjadril svoj názor, a práve to viedlo k tomu, že ľudia na to skočili ako dôvod našich rozdielov. Nikdy si však nemôžem skutočne myslieť, že by celosvetová pieseň číslo 1 bola pre kapelu škodlivá. '


 • Video režíroval Brian Gibson, ktorého ďalším projektom bol film Poltergeist II: Druhá strana . Klip má zaujímavý koncept, ukazuje ľudí v ich každodennom zamestnaní počas dňa a potom sa spojí a vytvorí zbor k tejto piesni.

  Gibson neskôr filmy režíroval Čo s tým má spoločné láska (1993) a Porotca (1996). V roku 1998 vydal film s názvom Stále blázon , predstavovať pieseň 'The Flame Still Burns', ktorú napísal Mick Jones a interpretovala fiktívna skupina Strange Fruit. Pieseň získala nomináciu na Zlatý glóbus za najlepšiu pôvodnú pieseň.
 • V roku 2009 Mariah Carey pokryla túto pieseň svojim druhým singlom od Spomienky nedokonalého anjela . Keď sme sa Jonesa pýtali, čo si myslí o jej verzii, odpovedal: „Myslím, že si v skutočnosti zachovala celistvosť piesne. Viete, aranžmán je veľmi podobný originálu. Pieseň príliš nemiešali. Zachytila ​​určitú emocionálnu vec, pocit. A viete, je to vždy lichotivé, keď ľudia pokrývajú vaše piesne. No niekedy to nie je také lichotivé (smiech) podľa toho, kto to je. Ale myslím si, že do toho vložila veľa emócií. Môžete cítiť, že sa dostala do piesne. '
 • Toto je jedna z niekoľkých veľmi obľúbených piesní, ktoré boli použité v prvej sezóne Miami Vice , ktorý sa objaví v epizóde „Rites of Passage“ z roku 1985. Medzi ďalšie televízne seriály na použitie piesne patrí:

  Veľké ústa („Prežil som Jessiinu netopieriu micvu“ - 2017)
  Oranžová je nová čierna („Trust No Bitch“ - 2015)
  Nové dievča („Učitelia“ - 2014)
  Radosť („Testované“ - 2014)
  Moderná rodina („Spravodlivý na zapamätanie“ - 2013)
  Parky a rekreácia („Dátum cvičenia“ - 2009)
  Studený prípad („Shuffle, Ball Change“ - 2007)
  Skok („Temptation Eyes“ - 1992)

  Filmy na použitie piesne zahŕňajú:

  Pacific Rim: Povstanie (2018)
  Zlé mamičky (2016)
  Šéf (2016)
  Rock of Ages (2012)
  Šťastné nohy dve (2011)
  Hot Tub Time Machine (2010)
  Alvin a Chipmunkovia: The Squeakquel (2009)
  „Kým si tam nebol (1997)
  Pán Zle (devätnásť deväťdesiat šesť)
 • Venovala sa tomu country hviezda Kenny Chesney pre svoj album 2016, Kozmická aleluja . Nebolo to prvýkrát, čo speváčka z Nashvillu nahrala melódiu - v roku 2004 Wynonna Judd predstavila verziu svojho albumu To, čo teraz svet potrebuje, je láska .
 • Táto hra sa krátko hrá v Reklama Toyota Tundra „Jeden tím“ ktorý bol odvysielaný počas Super Bowlu v roku 2018. Tiež sa objavuje v a Britská reklama na KFC .


Zaujímavé Články