I Want You Back od The Jackson 5

 • Toto bol prvý singel Jackson 5 vydaný spoločnosťou Motown Records (v roku 1968 vydali singel na miestnom vydavateľstve v Gary v Indiane). Začalo to ich kariéru a v USA sa umiestnilo na prvom mieste, rovnako ako ich ďalšie tri vydania: ABC „Láska, ktorú zachraňujete“ a „ Budem tam . '
 • Jackson 5 bola rodinná skupina z Gary v Indiane, na ktorú ich otec Joe pred podpisom zmluvy s vydavateľstvom Motown Records v roku 1968. vyskúšal do úplného vyčerpania. Joe zaistil, aby bol vpredu najmladší brat Michael - jeho hlas, tanečné pohyby a prítomnosť na pódiu boli hviezdou show. Keď v októbri 1969 vyšiel film „Chcem ťa späť“, mal Michael iba 11 rokov, ale v tom čase mal už toľko školení, že zvládol propagačné vystúpenia a prísny rozvrh. Celá skupina bola vyškolená médiami v Motowne a na chvíľu im bolo nariadené, aby porozprávali príbeh o tom, ako Diana Ross skupinu objavila. Väčšinou sa vyvinuli ako bežná rodina, pričom Michael ako koníček uvádzal basketbal a chytanie jašteríc. Ich zvuk opísali ako „dušu žuvačky“, čo vysvetľuje ich príťažlivosť pre čierno -biele publikum.
 • Táto pieseň rozpráva osvedčený príbeh o chlapcovi, ktorý považoval svoje dievča za samozrejmosť a teraz ju zúfalo chce späť, keď ho opustila. Aby to fungovalo z pohľadu 11-ročného chlapca, dalo to zabrať, ale pozitívna stopa uberá na váhe, takže to znie skôr ako zamilovanosť do školského dvora. V texte je tiež veľa riadkov s odpoveďami („Nechaj ma ísť, miláčik ...“), ktoré dávajú ostatným členom skupiny šancu zazvoniť.
 • Motown zriadil kancelárie v Los Angeles, kde sa Jackson 5 presťahoval a kde bola táto pieseň napísaná a nahratá. Špičkový skladateľský/produkčný tím v Motowne, Holland-Dozier-Holland, opustil vydavateľstvo, aby získal lepšie podmienky, takže vznikla obrovská prázdnota, ktorú sa pokúšalo vyplniť mnoho spisovateľov Motownu.

  „I Want You Back“ začala ako pieseň Freddie Perren, Fonce Mizell a Deke Richards napísali pre skupinu Gladys Knight & The Pips s názvom „I want to be free“. Perren a Mizell boli priatelia z detstva z New Jersey, ktorí sa presťahovali do Los Angeles a spojili sa s Deke Richardsom, producentom Motownu. Keď Berry Gordy pieseň počul, rozhodol sa, že by to mohlo byť vhodné pre Jackson 5, ak bude prepísané. Michael Jackson pripomenul Gordymu Frankieho Lymona, ďalšiu tínedžerskú hviezdu, Gordy navrhla, aby to napísali, ako keby to bolo pre Lymona. Pieseň prepracovali, zmenili dej, takže je to o tom, ako sa malé dieťa snaží dostať svoje dievča späť, a vytvorili živú skladbu, ktorá to podčiarkuje.

  Keď sa pieseň ujala, Perren, Mizell, Richards a Gordy sa stali tímom pre skladanie/produkciu piesní, ktorý poháňal Jackson 5. Po strate svojho markizáckeho tímu Holland-Dozier-Holland, Gordy označil tento nový tím za „The Corporation“. takto bol zaznamenaný kredit pri skladaní piesní. To udržalo mená spisovateľov mimo záznamu a zaistilo sa, že zostanú v anonymite. Stali sa prvým tímom skladateľov na západnom pobreží, ktorý mal v Motowne veľký vplyv.
 • Hudobníci, ktorí hrali vo väčšine hitov Motownu zo 60. rokov, boli členmi ich detroitskej domácej skupiny, Funk Brothers. Jackson 5 nahrával v Los Angeles s novou skupinou sediacich hráčov. V skladbe „I Want You Back“ zahrali Louis Shelton a David Walker na gitare, Wilton Felder na basu a Gene Pello na bicie.
 • Táto pieseň sa začína pútavým klavírnym glissandom, ktoré hrali dvaja z autorov piesne Freddie Perren a Fonce Mizell.
 • Berry Gordy urobil maximum pre to, aby sa stal hitom, a využil na to všetky svoje zdroje v Motowne. Keď sa 60. roky blížia ku koncu a Motown sa presúva na západ, Gordy chcel raziť nové hviezdy na etikete a vedel, že má víťaza v Jackson 5. Jednou z jeho úloh bolo tvrdiť, že skupinu objavila Diana Ross, a nechajte ju predviesť skupinu veľkých priemyselných výrobcov. Ross bola tiež v prechode, nedávno opustila Supremes a začala svoju sólovú kariéru. Táto informácia o tom, že Ross našiel skupinu, sa ukázala ako solídny bod na rozprávanie a šírila sa desaťročia. Nikoho zrejme nezaujímalo, že to bola lesť - o Jacksonovi 5 a ich predčasnom spevákovi sa dalo hovoriť oveľa viac.
 • Keď sa 31. januára 1970 dostal na vrchol stovky 100, stal sa 11-ročný Michael Jackson najmladším hráčom, ktorý sa v tejto sezóne umiestnil na 1. mieste. Tiež to otvorilo dvere rodinným skupinám s mladými vedúcimi spevákmi, najmä Osmondsovi a DeFranco Family.
 • V roku 2001 to vyskúšali dve populárne piesne: Jay Z to použil na „Izzo (H.O.V.A.)“ a tiež na Lil „Romeo“ Moje dieťa. ” V roku 1992 to boli vzorky z hitu Kris Kross „Skok“.
 • Sci-fi soulová speváčka a skladateľka Janelle Monáe to uviedla ako bonusovú skladbu v jej luxusnom vydaní. Elektrická pani album. Vysvetlila Klub A.V že si vybrala práve túto melódiu, pretože to s ňou rezonovalo. „Existuje toľko úžasných piesní Michaela Jacksona z rôznych fáz jeho kariéry,“ povedala, „a toto bola jedna z mojich obľúbených scén. Robí to ľudí šťastnými, milujem ten tón a po hudobnej stránke má pre náš orchester veľa miest, kam ísť. Má veľa zvláštnych prístrojov. “

  „Verzia, ktorú som urobil, neznie ako pôvodná nahrávka Jackson 5,“ pokračovala Monáe. „Chcel som to interpretovať po svojom a zaznamenať to inak a zároveň mu vzdávať úctu, ale videl som to v inom svetle. Som naozaj nadšený, že vás to môžem počuť, pretože budete mať šancu počuť túto pieseň z môjho pohľadu. Mal som o tom sen a ako som chcel, aby bol zaznamenaný. '
 • Táto pieseň sa objavuje vo filmoch Teraz a potom (devätnásť deväťdesiat päť), Drumline (2002), Denná starostlivosť o otca (2003) a Priatelia s výhodami (2011). Hrá tiež pod záverečnými titulkami filmu 2014 Strážcovia galaxie a je zahrnutý v soundtracku, ktorý bol hitom číslo 1 v Amerike dva týždne.

Zaujímavé Články