Vždy ťa budem milovať od Dolly Parton

 • Toto nie je pieseň lásky v konvenčnom zmysle; Parton to napísal pre blízkeho priateľa. V roku 1967 ju vidiecka hviezda Porter Wagoner pozvala na spoluorganizáciu jeho televíznej šou, kde sa preslávili svojimi duetami. Časom však jej obrovský talent zatienil talent jej mentora a ona sa presťahovala na zelenšie pastviny. Pieseň pre neho napísala, aby jej prejavila uznanie za čas, ktorý spolu strávili.

  Odísť z Wagoneru nebolo ľahké - myslel si, že Parton robí chybu a cítil, že je nelojálna. Parton pustila pieseň Wagonerovi ráno potom, čo ju napísala, aby mu dala vedieť, že má rozhodnuté, a vyjadriť, čo k nemu cíti. Zdá sa, že to dostalo túto správu: Parton povedal, že Wagonerovi bolo do plaču, keď skončila, a nazval to „najkrajšou piesňou, akú som kedy počul“.

  To všetko sa zhoršilo v roku 1973 a nasledujúci rok Parton a Wagoner formálne oznámili svoj rozchod po sedemročnom partnerstve. Povedal Parton: „Túto pieseň som napísal, aby som povedal:„ Takto sa cítim. Vždy ťa budem milovať, ale musím ísť. “
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko


 • Toto bol druhý z piatich po sebe idúcich hitov krajiny č. 1, ktoré Parton zaznamenala po tom, ako sa etablovala ako sólová umelkyňa.
 • Parton neskôr nahral druhú verziu tejto piesne pre film z roku 1982 Najlepšia malá kurník v Texase , v ktorom si zahrala spolu s Burtom Reynoldsom. Druhá verzia sa nielen stala hitom číslo 1 v krajine (ako prvá verzia), ale stala sa aj hitom crossoverov a na Hot 100 dosiahla #53.


 • Po vydaní tejto piesne ju chcel Elvis Presley pokryť. Partona to zaujímalo, ale Presleyho manipulátori trvali na tom, aby mu bol udelený podiel na vydavateľských právach, ak ho zaznamená - v tom čase bežná požiadavka. Parton zastával svoje miesto, čo bolo veľmi ťažké rozhodnutie, ale rozhodnutie, ktoré pre ňu fungovalo veľmi dobre, pretože sa ukázalo, že publikačné práva, ktorých by sa vzdala, boli značné. 'Moje piesne boli to, čo som odchádzala pre svoju rodinu, a ja by som sa ich nevzdal,' povedala Mojo v roku 2004. „Ľudia hovorili, že som hlúpy. Plakala som celú noc. Zabil by som, keby som ho počul spievať. Ale nakoniec, keď to Whitney zaznamenala, bol som rád, že som vydržal. “
 • Vo filme z roku 1974 Alice tu už nežije 'Prvú verziu možno jemne počuť na pozadí scény, kde sa postava Ellen Burstynovej, Alice Hyattová, stretne s násilným starým chlapcom menom Ben Eberhart (hrá ho Harvey Keitel). Napriek tomu nie je pieseň uvedená na soundtracku filmu.


 • Keď bola táto pieseň vybraná pre film z roku 1992 Osobný strážca , ukázalo sa, že to bol obrovský prínos pre Partona aj Whitney Houston. Pre Houston poskytla jej podpisovú pieseň, ktorá predviedla jej nadpozemský talent ako speváčky. Jej verzia sa stal celosvetovým úspechom v populárnej hudbe a zarobil obrovské honoráre pre oboch umelcov. Partonova country balada bola teraz známa publiku popu, soulu a súčasných dospelých, a to nielen v Amerike: Houston sa umiestnil na prvom mieste v rôznych oblastiach vrátane Veľkej Británie, Kanady, Austrálie, Francúzska, Nemecka, Japonska a Holandsko.
 • V roku 1995 Parton nahral tretiu verziu tejto piesne s Vince Gill ako duet. Táto verzia sa stala Top 20 country hitom a získala Cenu Country Music Association 1995 a získala nomináciu na Grammy.
 • K ďalším piesňam patria Kenny Rogers, Linda Ronstadt, Sarah Washington a Roger Whittaker.
  Jerro - Nová Alexandria, PA, nad 3
 • Šesť rokov pred napísaním tohto textu Parton zložil pieseň s názvom „Budem ťa ťažiť v ropných studniach“.
 • Parton mal v roku 1976 estrádnu show s názvom Dolly! ktorá trvala jednu sezónu. Na záver každej epizódy predniesla úvodný text tejto piesne („A dúfam, že sa k vám život chová láskavo ...“) a spievala ju, ako sa kredity hýbali.
 • Táto balada sa umiestnila na prvom mieste v ankete CMT o valentínskom dni 2011 a našla najlepšiu pieseň o láske. Po nej v zozname CMT Greatest Love Song nasledovala pieseň Willieho Nelsona Stále na mysli 'na druhom mieste a' Breathe 'Faitha Hilla na treťom mieste. Zaujímalo by nás, koľko ľudí by bolo prekvapených, keby zistili, že skladba „Always Love You“ nie je bežnou piesňou o láske, ale Dolly ju napísala skôr pre blízkeho priateľa než pre milenca.
 • Parton predviedol túto pieseň Porterovi Wagonerovi 19. mája 2007 počas jeho oslavy 50. výročia Portera v Grand Ole Opry. „Toto bola pieseň na rozlúčku s Porterom,“ povedal Parton a potom mu zaspieval. Wagoner v tom čase trpel rakovinou pľúc a zomrel 28. októbra 2007.
 • Dolly Parton povedala počas rozhovoru o Show Bobbyho Bonesa že si myslí, že v ten istý deň napísala „Jolene“ a „Vždy ťa budem milovať“.
 • Manželstvo Elvisa a Priscilly Presleyových sa rozpadlo po piatich rokoch kvôli vzťahu Priscilly s jej inštruktorom karate. Povedala Dolly Partonová Veľký problém časopis, ktorý ju Priscilla informovala, že Elvis jej túto pieseň naspieval, keď schádzali po schodoch do budovy súdu potom, čo sa rozviedli. 'To sa ma naozaj dotklo a pomyslel som si:' No, to si môžem len predstaviť, 'povedala.


Zaujímavé Články