Vždy ťa budem milovať od Whitney Houston

 • Dolly Parton to napísala a urobila originálna verzia v roku 1974, ktorá sa v tom roku dostala na prvé miesto v rebríčku krajín. K filmu z roku 1982 nahrala ďalšiu verziu Najlepšia malá kurník v Texase , ktorá sa taktiež dostala na prvé miesto v rebríčku krajín. Pieseň napísala po rozpade hudobného partnerstva, ktoré mala s country spevákom Porterom Wagonerom. Nikdy neboli romanticky zapojení.
 • Texty sú smutné v tom zmysle, že speváčka bude vždy milovať osobu, s ktorou spieva, napriek tomu vie, že sa k sebe nehodia a musia ho nechať ísť. Často je nesprávne interpretovaná ako pieseň o ľuďoch, ktorí budú navždy spolu, a dokonca sa hrá aj na niektorých svadbách.
 • Toto bolo uvedené vo filme Osobný strážca , v ktorom si Houston zahral s Kevinom Costnerom. Houston hral známu speváčku a Costner jej osobného strážcu. Samozrejme, že sa do seba zamilujú. Costner to vybral pre film.

  Whitney mala pôvodne v úmysle pokryť skladbu Jimmyho Ruffina „What Becomes of the Brokenhearted“ ako singel zo skupiny Osobný strážca . Potom, čo zistila, že pieseň bola použitá len pred rokom vo filme 1991 Vyprážané zelené paradajky , Costner navrhla, aby namiesto toho nahrala country hit Dolly Parton. Houstonovi sa táto voľba páčila, ale Clive Davis, šéf Arista Records, ktorý speváčke slúžil ako mentor počas celej jej kariéry, bol výberom zmätený. Costner, ktorý film tiež produkoval, vedel, že to bude pre obrázok perfektné, a prilepil sa k svojim zbraniam. 'Povedal som:' Toto je veľmi dôležitá pieseň v tomto filme, 'spomenul si na CMT. „Nezaujímalo ma, či to bolo niekedy v rádiu. Bolo mi to jedno. Povedal som: „Tiež to urobíme a cappella na začiatku. Potrebujem, aby to bola a cappella, pretože ukazuje, ako veľmi tohto chlapca vykopáva - že spieva bez hudby. “
 • Pôvodná verzia Partona bola vidiecka balada. Houstonova nahrávka mala honosnejšiu produkciu a stala sa súčasným hitom popu, duše i dospelých. Obrovská príťažlivosť crossoveru znamenala, že pieseň hrali rozhlasové stanice mnohých rôznych formátov, čo jej dáva obrovské publikum. Skončilo to ako priekopník, ale bolo to veľké riziko, pretože medzi krajinou a publikom R&B nebolo veľa crossoverov. „Po pravde povedané, hudobná stránka jej tábora bola ohľadom tejto malej vidieckej piesne veľmi neistá,“ zaspomínal si Kevin Costner.

  Kým drvila konvenciu, že soulová speváčka by nemala robiť country, Houston tiež dokázala, že ju fanúšikovia prijmú v medzirasovom romániku na obrazovke, ktorý mala s Costnerom vo filme. Vo filme nebol spomenutý závodný problém.
 • Zostalo to pri č. 1 USA 14 týždňov, čo bolo vtedy rekordných. V roku 1995 bol tento rekord prekonaný „One Sweet Day“ od Mariah Carey a Boyz II Men, ktorý držal prvé miesto 16 týždňov. Skladba „I Will Always Love You“ drží väčšinu týždňov rekord v #1 v piesni, ktorá sa prvýkrát objavila na soundtracku.
 • Istý čas to bolo druhé miesto za skladbou We Are The World ako najpredávanejším singlom vôbec. To bolo narazené na #3 n 1997, kedy nová verzia Eltona Johna 'Candle In The Wind' sa stala najväčšou.
 • Houston to predviedol na Grammy v roku 1993. Získal za rekord roka a najlepší ženský popový spevácky výkon. Pieseň získala v roku 1992 aj hudobnú cenu Soul Train za pieseň roka R&B.

  Nezískal však Oscara, pretože nebol ocenený najlepšou pôvodnou piesňou. Túto cenu môžu získať iba piesne, ktoré sú napísané špeciálne pre film.
 • Podľa Kevina Costnera naozaj chcel, aby si v ňom zahrala Whitney Houston Osobný strážca s ním natoľko, že streľbu o rok odložil, kým nebola k dispozícii. Costner bol jedným z mála ľudí v Hollywoode, ktorí dokázali presvedčiť filmové štúdio, aby to urobili; Po jeho filme mal veľký vplyv Tanec s vlkmi v roku 1991 získal Oscara za najlepší film.
 • Osobný strážca je najpredávanejším soundtrackom všetkých čias.
 • V roku 2002, keď sa USA pripravovali na vojnu s Irakom, Saddám Husajn spustil televízne a rozhlasové reklamy pomocou tejto piesne, keď sa pripravoval na opätovné zvolenie. Houstonova nahrávacia spoločnosť podala sťažnosť na irackú misiu pri OSN.
 • Elvis Presley chcel nahrať túto pieseň, ale požadoval polovicu vydavateľských práv. Dolly Parton odmietla a bola obhájená, keď jej po rokoch verzia Whitney Houston zarobila 6 miliónov dolárov. Parton to komentoval Mesačná hudba pozorovateľov Apríl 2008: „Myslím si, že takéto príbehy sú dôvodom, prečo mladšie umelkyne tvrdia, že som ich ovplyvnil.“
 • V rozhovore pre britský hudobný časopis Q , Dolly Parton povedala, že bola Whitneyho verziou „unesená“. Povedala: „Spôsob, akým zobrala moju jednoduchú pieseň a urobila z nej takú silnú vec, sa takmer stal jej piesňou. Niektorí spisovatelia hovoria: „Och, nenávidím spôsob, akým to urobili pre moju pieseň, alebo tá verzia nebola to, čo som mal na mysli.“ Myslím si, že je úžasné, že ľudia môžu vziať pieseň a urobiť ju rôznymi spôsobmi. '
 • David Foster produkoval túto pieseň. Keď sa rozhodlo nahrať ho pre film, Foster šiel do obchodu s platňami a kúpil si verziu Linda Ronstadt, aby sa Whitney mohla pieseň naučiť. Keď zavolal Dolly Parton, aby jej oznámil, že používajú jej pieseň, Dolly mu povedal niečo veľmi dôležité: Ronstadtská verzia vynecháva posledný verš („Želám vám radosť a šťastie ...“), ktorý mení tón pieseň. Parton mu dal text a Whitney nahrala plnú verziu. Foster musel režisérovi filmu Mickovi Jacksonovi povedať, že potrebuje ďalších 40 sekúnd času na projekcii, pretože bol do filmu umiestnený mínus posledný verš.

  Foster, ktorý produkoval Michaela Jacksona, Celine Dion a Michaela Bublého, to nazval „Pieseň lásky storočia“.
 • Po Houstonovej smrti sa pieseň vrátila do top 10 rebríčka jednotlivcov Billboard Hot 100. Jeho návrat bol podporený enormným oživením digitálnych predajov v týždni po jej 195 000 odchodoch, čo je nárast o 6723%, uvádza Nielsen SoundScan.
 • Pieseň uviedla Amber Riley v epizóde „Heart“ z Radosť . Páska show bola doručená do siete Fox deň pred predčasnou smrťou Whitney a odvysielaná štyri dni po jej smrti. Rileyho postava Mercedes spieva baladu ako súčasť dejovej linky, ktorá sa točí okolo jej nerozhodnosti ohľadom dvoch romantických záujmov.
 • Keď sa to v roku 2011 dostalo na 3. miesto v rebríčku Hot 100, stala sa piatou skladbou, ktorá sa stala hitom 10 najlepších hitparád v dvoch rôznych rebríčkoch. Aké boli teda ďalšie štyri? Oni boli:

  „The Twist“ od Chubby Checker - č. 1 v roku 1960 a č. 1 v roku 1962.

  „Monster Mash“ od Bobbyho „Borisa“ Picketta a The Cryptkickers - č. 1 v roku 1962 a #10 v roku 1973.

  ' Stoj pri mne „Ben E. King - č. 4 v roku 1961 a č. 9 v roku 1986.

  ' Bohemian Rhapsody „Kráľovnou - č. 9 v roku 1976 a č. 2 v roku 1992.
 • Potom, čo Houston zomrela 11. februára 2012, pieseň „I Will Always Love You“ bola speváčke použitá v mnohých poctách, pretože to bola jej najznámejšia pieseň. V noci po Houstonovej smrti Jennifer Hudson spievala na počesť Houstona na slávnostnom udeľovaní cien Grammy pohyblivé prevedenie.
 • Dolly Parton šoférovala prvýkrát, keď počula Houstonovo prevedenie jej piesne. „Zapla som rádio a zrazu som počul, že je to súčasť a capella,“ povedala na tlačovej konferencii v roku 2017. „Vedel som, že je to niečo známe. A potom, keď mi došlo, čo som počul, keď Whitney vošla do refrénu, musel som zastaviť auto, pretože som ho takmer zničil. Myslel som si, že moje srdce vypadne z môjho tela. '
 • Dva roky potom, čo táto pieseň vtrhla do hitparád, producent David Foster vytiahol ďalší ďalší country hit číslo 1 na vrchol rebríčka Hot 100 s piesňou ' Prisahám . ' Táto pieseň bola v roku 1994 najlepším hráčom hitparády Johna Michaela Montgomeryho; Foster produkoval verziu vokálnej skupiny All-4-One, ktorá v tom istom roku zostala na 1. mieste na Hot 100 o 11 týždňov neskôr.
 • Mnoho poslucháčov nevie, že je to cover verzia piesne, a s Dolly Parton je to v poriadku. Povedala to Dnes show: „Veľa ľudí hovorí, že je to pieseň Whitney, a ja vždy hovorím:„ To je v poriadku, ona môže mať zásluhu. Chcem len svoju hotovosť. “
 • Toto bol jeden z uvedenom v roku 2020 do národného registračného registra Kongresovej knižnice. Národný register záznamov každoročne vyberie 25 titulov, ktoré sú považované za „hodné zachovania kvôli svojmu kultúrnemu, historickému a estetickému významu“ pre americkú zvukovú scénu.


Zaujímavé Články