Budem tam pri Jackson 5

 • V tejto piesni muž hovorí svojej bývalej milenke, že tu pre ňu vždy bude a že aj keď si nájde niekoho nového, vždy sa k nemu môže vrátiť. Toto vyhlásenie o bezpodmienečnej vernosti z neho robí jednu z najdojímavejších a najromantickejších piesní tejto doby, ktorú osladila nevinnosť hlasu Michaela Jacksona - keď ho nahrával, mal iba 11 rokov.
 • Michael Jackson je hlavným spevákom a na moste prichádza jeho brat Jermaine („Budem tam, aby som ťa utešil ...“). Toto bolo typické rozdelenie hlasovej práce v skupine - ich hlasy poskytovali pekný kontrast.
 • Vďaka stroju Motown a úžasnému talentu Michaela Jacksona sa Jackson 5 svojimi prvými štyrmi singlami dostal na prvé miesto v rebríčkoch Hot 100 a R&B. Chcem ťa späť 'v roku 1969. Nasledovali ďalšie dve piesne uptempo:' ABC “a„ Láska, ktorú zachrániš “, po ktorej nasleduje„ Budem tam “, ich prvá hitová balada.

  Skupina sa nikdy nedostala na prvé miesto v rebríčku Hot 100, ale držala sa v rebríčku 70. rokov (v roku 1976 sa stali „The Jacksons“). Michael Jackson mal svoju prvú č. 1 ako sólový umelec s piesňou „Ben“ v roku 1972, potom dosiahol s albumami nové výšky Mimo múru (1979) a Thriller (1982).
 • Ako skladatelia tejto piesne sú uznaní štyria rôzni spisovatelia, z ktorých každý má veľmi odlišnú úlohu. Prvé vydanie napísal Bob West, spolupracovník Hal Davisa, ktorý založil pobočku Motown v Los Angeles. Davis pieseň vylepšil a potom nechal ďalšieho skladateľa, Willieho Hutcha, pracovať na prepísaní textu. Davis to predložil šéfovi Motownu Berrymu Gordymu, ktorý urobil svoje vlastné zmeny a vzal si úver na skladanie piesní.

  Gordy je spoluautorom prvých troch hitov Jackson 5, ale s tímom Freddieho Perrena, Fonce Mizellovej a Deke Richardsovej, ktorý nazval „The Corporation“. Všetky tieto rané piesne Jackson 5 boli nahraté v Los Angeles s použitím hudobníkov z danej oblasti.
 • Mariah Carey to prerobila v roku 1992. Pôvodne to bol jej prírastok na poslednú chvíľu MTV odpojená setlist potom, čo bola informovaná, že väčšina aktov v šou bežne vykonáva najmenej jednu obálku.

  Careyho verzia bola prevedená ako romantický duet, pričom spievala repliky Michaela Jacksona a uncredited Trey Lorenz, ktorá o nej poskytla vokály. Emócie album, v ktorom vystupuje časť Jermaine Jackson.

  Štítku Carey bolo doručených mnoho žiadostí o vydanie albumu „Budem tam“ ako singel po vydaní MTV odpojená bol odvysielaný špeciál. Urobili tak a postúpili na prvé miesto v rebríčku Hot 100 a niekoľkých ďalších rebríčkoch vrátane rebríčkov v Kanade, Holandsku a na Novom Zélande. Pieseň tiež vyvrcholila na #2 v Británii.
 • V jednom momente Michael zakričal: „Len sa pozri cez plece, zlato.“ Berry Gordy dostal pokyn, aby spieval „stačí sa pozrieť cez rameno“ (ako narážka na to, čo povedal Levi Stubbs v Štyroch vrcholoch „Reach Out, budem tam“), ale našuchorenú šnúru bolo možné ponechať. vo finálnom mixe. Pozrieť sa cez obe ramená súčasne by si vyžadovalo skrútený akt.
 • V roku 1975 nahrala Gloria Gaynor diskotékový cover s názvom „Reach Out, I'm Be There“, ktorý vyvrcholil na 14. mieste v Británii a 60. mieste v USA.

Zaujímavé Články