I'm Gonna Be (500 Miles) od The Proclaimers

Zistite Svoj Počet Anjela

 • The Proclaimers sú škótske dvojičky Craig a Charlie Reidovci. Toto je ich jediný hit v Amerike, ale štyri z ich ďalších skladieb sa dostali do britskej Top 40, vrátane ich prvého hitu „Letter From America“, ktorý sa v roku 1987 dostal na 3. miesto.


 • Táto pieseň je o oddanosti žene a túžbe stráviť s ňou zvyšok života. A celé je to spievané so škótskym prízvukom.
 • V riadku „Ja budem ten, kto sa o teba prihovára“, „mať“ znamená bľabotať. Niekoľko amerických rozhlasových staníc však pôvodne odmietlo zahrať pieseň, pretože si mysleli, že „mať“ znamená niečo oveľa neposlušnejšie.


 • Toto bolo napísané v roku 1988 a vyšlo na albume The Proclaimers Sunshine On Leith . Keď bola pieseň použitá vo filme z roku 1993, stala sa hitom Benny a Joon , v hlavnej úlohe s Johnnym Deppom a Mary Stuart Masterson.
 • Craig Reid v Denná pošta , 23. marca 2007: „Pamätám si, že som sedel pri klavíri a akordy mi práve prišli. Myslím, že som to celé napísal za 45 minút. Vedel som, že je to dobrá pieseň, možno aj singel, no netušil som, aká populárna sa stane.“
 • Toto bolo hitom v USA po tom, čo sa objavilo vo filme Benny a Joon po tom, čo režisér počul, ako pieseň hrá na jeho osobnom stereu Mary Ann Waterston. Proclaimers netušili, že sa vo filme objaví.
 • Bol to hit číslo 1 v Austrálii.
 • Túto pieseň prijal Hibernian Football Club v Škótsku ako ústrednú pieseň.
 • V marci 2007 sa The Proclaimers spojili s britskými komikmi Petrom Kayom a Mattom Lucasom, aby vydali novú verziu pre charitatívnu organizáciu Comic Relief, ktorá sa umiestnila na vrchole britských hitparád. Peter Kay hrá vo svojej postave na invalidnom vozíku šéfa klubu Phoenix Briana Pottera a Matt Lucas sa zase objaví ako jeho podobne na invalidnom vozíku pripútaná postava z Malej Británie Andy Pipkin. Komedianti duetujú na prvé 2 verše piesne predtým, ako sa preberú Proclaimers.

  Pôvodná verzia sa vrátila do britského rebríčka na 37. mieste v ten istý týždeň, verzia Comic Relief sa dostala do rebríčka na 3. priečku, vďaka čomu sa The Proclaimers stali prvým počinom za viac ako 20 rokov, ktorý sa dostal do rebríčka súčasne s dvoma rôznymi nahrávkami tej istej piesne. Posledným, komu sa to podarilo, bola Lulu, ktorá mala v posledný júlový týždeň 1986 svoju pôvodnú nahrávku „Shout“ z roku 1964 v Top 75 spolu s úplne novou verziou „86“.
 • V roku 2002 už 500 míľ nestačilo, pretože Vanessa Carlton použila rovnakú lyrickú tému, ale s dvojnásobným odstupom, vo svojej piesni „ Tisíc míľ .'
 • Country duo Haley & Michaels to pokrylo pri svojom eponymnom debutovom EP z roku 2014. 'Keď som to počul, počúval som to a cítil som sa ako: 'Počkaj, toto by mohlo nadobudnúť úplne iný význam, keby si to muž a žena spievali navzájom,'' povedala Haley. 'Odrazil som to od Ryana a on to vlastne práve počul a bola to jedna z tých vecí, na ktoré sme obaja mysleli a začali sme to hrať, aby sme videli, ako to bude znieť.'
 • Toto bolo uvedené v obľúbenej reklame Budweiser, ktorá sa vysielala počas Super Bowlu 2015 medzi New England Patriots a Seattle Seahawks. Pokračovanie spotu „Puppy Love“ z predchádzajúceho roka, kde sa Budweiser Clydesdales spriatelili so šteniatkom zlatého retrievera, tento nájde, ako sa pes stráca a kone ho zachraňujú pred vlkom a vedú ho domov. Pieseň bola použitá na vyjadrenie dĺžok, ktoré živé bytosti pre lásku prejdú.

  Verzia použitá v reklame je downtempovým prevzatím piesne v podaní Sleeping at Last , čo je operácia Ryana O'Neala s jedným človekom. Pieseň vydal v roku 2013.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: