I'm Gonna Be (500 Miles) od The Proclaimers

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Hlásateľmi sú škótske dvojčatá Craig a Charlie Reid. Toto je ich jediný hit v Amerike, ale štyri z ich ďalších piesní sa dostali do britskej Top 40, vrátane ich prvého hitu „Letter From America“, ktorý sa v roku 1987 umiestnil na 3. mieste.


 • Táto pieseň je o oddanosti žene a túžbe stráviť s ňou zvyšok života. A to všetko je spievané v škótskom prízvuku.


 • V riadku „Budem ten, kto pre teba má havárie“, „havranie“ znamená blábolenie. Niekoľko amerických rozhlasových staníc však pieseň pôvodne odmietlo hrať, pretože si myslelo, že „havranie“ znamená niečo oveľa nezbednejšie.


 • To bolo napísané v roku 1988 a vydané na albume The Proclaimers Slniečko na Leith . Stala sa hitom, keď bola pieseň použitá vo filme 1993 Benny a Joon , v hlavných úlohách Johnny Depp a Mary Stuart Masterson.
 • Craig Reid v Denná pošta 23. marca 2007: „Pamätám si, ako som sedel za klavírom a akordy sa ku mne dostali. Myslím, že som to celé napísal za 45 minút. Vedel som, že je to dobrá pieseň, možno dokonca aj jediná, ale netušil som, ako populárna sa stane. '


 • Po uvedení vo filme to bol hit v USA Benny a Joon potom, čo režisér počul pieseň, ktorú hrá Mary Ann Waterston na svojom osobnom stereu. Proclaimers netušili, že sa vo filme objaví.
 • V Austrálii to bol hit číslo 1.
 • Túto pieseň prijala ako ústrednú pieseň škótsky Hibernian Football Club.
 • V marci 2007 sa Proclaimers spojili s britskými komikmi Petrom Kayom a Mattom Lucasom, aby vydali novú verziu charitatívnej organizácie Comic Relief, ktorá sa dostala na vrchol britských hitparád. Peter Kay hrá svoju postavu pripútanú na invalidný vozík, šéf klubu Phoenix Club Brian Potter a Matt Lucas sa zasa javí ako jeho podobne malá postava Británie z Veľkej Británie Andyho Pipkina. Duet komikov o prvých 2 veršoch piesne predtým, ako sa jej zmocnia Proclaimers.

  Pôvodná verzia sa vrátila do britského rebríčka na #37 v ten istý týždeň, verzia Comic Relief sa dostala do rebríčka na 3. mieste, vďaka čomu sa The Proclaimers stali prvým počinom za posledných 20 rokov, ktorý zaznamenal súbežne dve rôzne nahrávky tej istej piesne. Poslednou osobou, ktorá to dosiahla, bola Lulu, ktorá v poslednom júlovom týždni roku 1986 mala pôvodnú nahrávku albumu „Shout“ z roku 1964 v top 75 spolu s úplne novou verziou „86“.
 • Do roku 2002 500 míľ nestačilo, pretože Vanessa Carlton použila vo svojej piesni „A Thousand Miles“ rovnakú lyrickú tému, ale s dvojnásobným odstupom.
 • Venkovské duo Haley & Michaels to pokrylo svojim debutovým EP debutom v roku 2014. 'Keď som to počul, počúval som to a mal som pocit:' Počkajte chvíľu, toto by mohlo dostať úplne iný význam, keby si to muž a žena navzájom spievali, 'povedala Haley. 'Odrazil som to Ryanovi a on to vlastne práve počul a bola to jedna z tých vecí, bolo to v našich mysliach a práve sme to začali hrať, aby sme zistili, ako to bude znieť.'
 • Toto bolo uvedené v obľúbenej reklame Budweiser, ktorá bola odvysielaná počas Super Bowlu 2015 medzi New England Patriots a Seattle Seahawks. Pokračovanie minuloročného miesta „Puppy Love“, kde sa Budweiser Clydesdales spriatelí so šteniatkom zlatého retrievera, zistí, že sa pes stratil a kone ho zachránili pred vlkom a viedli ho domov. Pieseň bola použitá na sprostredkovanie dĺžok, ktorými budú živé tvory chodiť za láskou.

  Verzia použitá v reklame je downtempo snímkou ​​piesne v podaní Sleeping at Last, ktorá je operáciou jedného muža Ryana O'Neala. Pieseň vydal v roku 2013.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: