Nie som zamilovaný do 10 ccm

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň zahŕňala podporu veľkého zboru bez slov, čo v skutočnosti boli hlasy skupiny. Bol starostlivo zostavený z akordových slučiek a viacerých skladieb: na dokončenie sviežich harmónií za spevom Erica Stewarta bolo potrebných asi 256 vokálnych dubov.


 • Myšlienka piesne pochádza od Erica Stewarta, ktorý povedal svojej manželke, že keby stále znova opakoval „Milujem ťa“, nič by to neznamenalo, aj keď ju miloval. Pripomenul na Strážca :

  „Toto nádherné dievča s názvom Gloria som stretol na radnici v Halifaxe. Mala som 18. Ona mala 16. O tri roky neskôr sme sa vzali. O niekoľko rokov neskôr mi Gloria povedala: „Už viac nehovoríš„ Milujem ťa “. Povedal som jej, že ak to budem hovoriť stále, bude to znieť gliblovane. Začalo ma však zaujímať, ako to môžem povedať bez použitia týchto skutočných slov. Takže „Nie som zamilovaný“ sa stal rétorickým rozhovorom so sebou - a potom piesňou.

  Texty som napísal za pár dní. Veta „Držím váš obrázok na stene, skrýva škaredú škvrnu“ bola o praskline v stene mojej spálne v rodičovskom dome v Manchestri. Dal by som na to fotografiu Glorie. Keď som pieseň vzal do kapely, povedali mi: „Nie som zamilovaný“? Čo to sakra je? To nemôžeš povedať! ' Ale Graham Gouldman, náš basgitarista a akordový majster, súhlasil, že na tom so mnou bude pracovať. Obom sa nám páčilo The Girl From Ipanema, a preto sme mu dali podobný štýl bossa nova. Potom Kevin Godley, náš bubeník, povedal, že je to svinstvo.

  Chystali sme sa to zošrotovať a utrieť pásku, ale keď som kráčal po štúdiu, počul som, ako to sekretárka spieva a svišťač okien. Vedel som, že máme melódiu: len sme ju nezachytili poriadne. Kevin navrhol, aby sa to zopakovalo, ale s hlučnosťou hlasov. Myslel som si, že to znamená najať zbor, ale Lol Creme, náš hráč na klávesové nástroje, povedal, že to zvládneme pomocou páskových slučiek. '


 • Ten chlapík v tejto piesni znie, akoby sa pokúšal presvedčiť sám seba, že už nie je zamilovaný, ale neoklame nás. Tento konflikt pramení z názvu a pomohol piesni urobiť takú dojímavú.

  V rozhovore s Songfacts s ​​Grahamom Gouldmanom vysvetlil: „Mal som na to úvodné akordy a odtiaľ to rástlo. Eric a ja sme sa vždy vyhýbali ľúbostnej piesni, ale vždy som bol presvedčený, že dokážeme urobiť skvelú pieseň, a Eric opäť prišiel s názvom tejto piesne a bol to perfektný názov piesne proti láske. Ale samozrejme, je to pieseň proti láske? Je to tak? nie som zamilovaný , alebo je to som zaľúbený ''


 • Šepkané vokály piesne „Buď ticho, veľkí chlapci neplačú“ pochádzajú od sekretárky Strawberry Studios (štúdia, ktoré skupina prevádzkovala) Kathy Redfern. Hľadali určitý zvuk, keď Redfern vošiel do štúdia, aby potichu oznámil Ericovi Stewartovi, že mal telefonát. Keď počuli jej hlas, vedeli, že je to správne pre túto pieseň.
 • Štyria členovia 10 ccm boli nejaký čas na britskej hudobnej scéne, keď sa formovali. Spevák/gitarista Graham Gouldman bol bývalým členom skupiny Mockingbirds a napísal hity pre Jeffa Becka, Yardbirds, Hollies a Hermanovho pustovníka. Spevák/gitarista Eric Stewart bol bývalým členom skupiny Wayne Fontana and the Mindbenders a speváci/multiinštrumentalisti Lol Creme a Kevin Godley boli obaja veľmi uznávaní štúdioví hudobníci.

  Stewart, Creme a Godley sa zoskupili v roku 1970 ako relácia známa ako Hotlegs; mali prekvapivý hit s „neandertálskym mužom“, ktorý sa odohral pri stretnutí s vybavením. S Gouldmanom na palube sa v roku 1972 upísali britskej značke popového magnáta Jonathana Kinga a nahrali 11 najlepších britských hitov 10, vrátane dvoch ďalších #1: „Gumové guľky“
  „V roku 1973 a„ Dreadlock Holiday “v roku 1978. Creme a Godley opustili kapelu v čase, keď bol„ Dreadlock Holiday “nahratý, aby sa sústredili na produkciu videa a vývoj zariadenia Gizmo, ktoré vymysleli na úpravu gitary. V roku 1977 mali jeden ďalší hit americkej prvej desiatky „The Things We Do For Love“, ktorý dosiahol 5. miesto.


 • Podľa Kevina Godleyho pôvodne túto pieseň nahrali ako „jaštericu, bossa-novu“, čo zjavne nefungovalo. Keď to prehodnotili, prišli s novým prístupom. „Pravdepodobne zo zúfalstva z nevedomosti, čo robiť, sme vyskúšali všetky tiché hlasy,“ povedal Godley v rozhovore pre Songfacts. „Zabudnite na nástroje, zabudnite na gitary, zabudnite na bicie. Len hlasy, ako nebeský zbor, ako cunami hlasov. '

  Godley hovorí, že dni strávili spievaním nôt do mikrofónu, ktoré potom zmenili na slučky pásky. Tieto slučky sa naložili na 16 rôznych páskových strojov a súčasne sa prevalili. V kontrolnej miestnosti mal každý člen kapely štyri fadery, aby každú slučku za chodu priviedol do a von z mixu, ktoré preblikal na základnú skladbu, ktorú vybudovali, pomocou elektrického klavíra, gitary a syntetizátora Moog, ktorý simuloval basový bubon. . Godley povedal: „Na konci sme použili Ericov pôvodný sprievodný vokál, pretože to fungovalo a od tohto bodu všetko, čo sme pridali alebo ubrali alebo zmenili, fungovalo. Neexistovali žiadne momenty škriabajúce hlavou, žiadne hádky, žiadne nezhody, žiadne problémy. Akoby sme boli v magickej bubline a všetko do seba zapadlo. Potom sme to premiešali a trvalo to šesť a pol minúty-niečo bláznivé-a uvedomili sme si, že sme urobili niečo špeciálne. Nevedeli sme, že je to hit alebo niečo podobné, ale vedeli sme, že to bolo špeciálne. “
 • V roku 1990 vydalo duo Will To Power coververziu, ktorá bola zaradená do #7 USA. O dva roky skôr dostal Will To Power americký hit číslo 1 so zmesou dvoch cover verzií piesní: Peter Frampton ' Drahá, milujem tvoj spôsob “a„ Voľný vták “od Lynyrda Skynyrda.

  Medzi ďalšie obľúbené obálky patrí verzia Richie Havens z roku 1976, ktorá v USA získala číslo 102, a verzia 1993 z roku Pretenders zaznamenaná pre film. Neslušný návrh - tento vyrobil Trevor Horn.
 • Filmy, ktoré použili túto skladbu, zahŕňajú:

  Stud (1978)
  Panenské samovraždy (1999)
  Deuce Bigalow: Muž Gigolo (1999)
  Bridget Jones: Okraj rozumu (2004)
  Nie je z teba až tak paf (2009)

  Medzi televízne seriály, ktoré ho používajú, patria:

  Býk („Ako sa vyhnúť guľke“) - 2017
  EastEnders - 2013
  Veronica Mars („Ahoj, nevera“ - 2006)
  Stredné („Mať a držať“ - 2008)
  Veľká láska („Zoznamka“ - 2007)
  Kancelária („Rozsudok“ - 2001)
  To je show 70. rokov („Prom Night“ - 1999)
 • Táto pieseň otvára film 2014 Strážcovia galaxie , kde to postava Chrisa Pratta počúva na Walkmane. Pieseň je súčasťou mixtapu, ktorý mu dala zomierajúca matka, s názvom Awesome Mix Vol. 1, ktorý hrá vo filme obrovskú úlohu a tvorí aj soundtrack, oživuje mnoho hitov zo 70. rokov. „Nie som zamilovaný“ a ďalšie výbery („Útek (Pieseň Piňa Colada)“ a „ Závislý na pocite „Medzi nimi) sú nesúrodé voľby pre superhrdinský akčný film, ale ukázali sa ako veľmi účinné, pretože soundtrack bol v Amerike číslo 1.
 • Režisér Bruce Gowers k tejto piesni natočil video, na ktorom je kapela predstavená v štúdiu. O niekoľko rokov neskôr Godley & Creme natočili mnoho prepracovaných koncepčných videí pre skupiny ako The Police, Frankie Goes to Hollywood a George Harrison. V roku 2019 Godley zastrelil a nové video pre skladbu „Nie som zamilovaný“ ktorý bol použitý ako koncertný vizuál v turistickej verzii 10 ccm od Grahama Gouldmana.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: