Pieseň imigrantov od Led Zeppelin

 • „Krajinou ľadu a snehu“ je Island, kde skupina hrala v júni 1970. Robert Plant vysvetlil: „Neboli sme pompézni. Prišli sme z krajiny ľadu a snehu. Boli sme hosťami islandskej vlády na kultúrnej misii. Boli sme pozvaní hrať koncert v Reykjavíku a deň predtým, ako sme prišli, všetci štátni zamestnanci štrajkovali a vystúpenie bolo zrušené. Univerzita pre nás pripravila koncertnú sálu a bolo to fenomenálne. Odozva detí bola pozoruhodná a užili sme si to. „Immigrant Song“ bola o tej ceste a bola to úvodná skladba albumu, ktorá mala byť neuveriteľne odlišná. ”
 • Jeden z textov sa stal súčasťou tradície Led Zeppelin. Veta „Kladivo bohov privedie naše lode do nových krajín“ si získala mnoho ich fanúšikov a označilo zvuk Zeppelin ako „kladivo bohov“. Túto frázu použil autor Stephen Davis ako názov knihy o kapele.
 • Led Zeppelin znamenal, že táto pieseň bude trochu humorná a porozpráva o svojich dobrodružstvách na ceste k Vikingom, ktorí bojovali proti hordám, aby dobyli nové krajiny. Neboli známi ako zábavná skupina, takže to veľa ich fanúšikov bralo celkom vážne.
 • Hučanie na začiatku je spätná väzba od jednotky ozveny. Bolo to úmyselné.
 • Láska k histórii Roberta Planta hrala v texte, keď premýšľal o prieskumníkoch ako Marco Polo a o tom, ako sa museli cítiť na svojich cestách. Rovnako ako cítil tlak na vrchol predchádzajúceho albumu, zaujímalo ho, či títo prieskumníci cítia tlak na nájdenie ešte lepších krajín po veľkom objave.
 • Kým nevyšiel boxovaný set Zeppelin, fanúšikovskú obľúbenú skladbu „Hey, Hey What Can I Do“ nájdete iba na odvrátenej strane tohto singlu. V Japonsku bol singel omylom vydaný s textom „Out On The Tiles“ ako stranou B. Ten sa stal vzácnym zberateľom.
 • Riadok „Valhalla, už idem“ odkazuje na severskú mytológiu. Valhalla je sála v Asgarde, kde sú duše padlých bojovníkov zajaté „Valkýrami“, čo sú vojnoví duchovia, ktorí nesú so sebou zabitých hrdinov. Len hrdinovia sú odvedení do Valhally, kde budú čakať na svoju istú záhubu.
  Mike - Chicago, IL
 • Ak chcete získať povolenie na použitie tejto piesne vo filme School of Rock , hviezda filmu Jack Black, zaznamenal, ako spieva pred obrovským davom ľudí a prosí Led Zeppelina, aby im umožnil použiť pieseň vo filme. To sa im podarilo a pieseň bola predstavená v scéne, kde Black spieva spolu s melódiou, keď príde v rádiu v jeho dodávke, ktorú používa na prepravu svojich študentov.

  'Môže sa to zdať banálne, ale fungovalo to,' povedal Jack Black na DVD. 'Morálka príbehu je, nebuď príliš hrdý na žobranie.'
  Gina - Reston, VA
 • Led Zeppelin otvorili svoje živé show s touto piesňou v rokoch 1970-1972.
  Adrian - Wilmington, DE
 • To sa premieta do kreditov francúzskeho televízneho seriálu 50 minút vnútri .
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Trent Reznor, Atticus Ross a Karen O pokryli túto pieseň pre filmovú adaptáciu roku 2011 Dievča s tetovaním draka . Je to počuť z úvodných titulkov/titulnej sekvencie.
  Charlie - Las Vegas, NV
 • Pieseň soundtracky k upútavke k filmu z roku 2017 Thor: Ragnarok . Začína sa ikonický úvodný riff a Cate Blanchett, alias Hela, bohyňa smrti, sa otočí k fotoaparátu. Skladba sa naďalej hrá, zatiaľ čo ona zničí chaos v Thorovom svete.

Zaujímavé Články