Informátor od Snowa

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Snow je Darrin O'Brien, biely reggae rapper z Allenbury Gardens, ktorý sa nachádza v torontskej štvrti North York. Počas O'Brienovho tínedžerského veku zažilo jeho okolie prílev Jamajčanov, ktorí v ňom pestovali lásku k dancehall reggae hudbe. Svojho kaukazského priateľa prezývali Snow, čo je v závislosti od toho, kto príbeh rozpráva, buď skratkou pre Super Notorious Outrageous Whiteboy, alebo skrátenou verziou iného mena, ktoré mu hovorili: Snehulienka.


 • Počas kaucie za pokus o vraždu si Snow vzal dovolenku v Queense v New Yorku, kde sa stretol s rapperom a producentom M.C. Shan. Dvojica vyprodukovala demo so štyrmi skladbami, čo mu vynieslo zmluvu so spoločnosťou Motor Jam Records, ktorá potom licencovala jeho hudbu East West Records. (Vtedy domov pre významné skupiny ako En Vogue).

  Krátko nato sa Snow musel vrátiť do Kanady, aby čelil trestu. Hoci bol oslobodený z oboch obvinení z pokusu o vraždu, začal si v Toronte odpykávať osemmesačný trest za ublíženie na zdraví.

  'Informer' explodoval v rebríčkoch Billboard, keď bol uväznený, strávil sedem po sebe nasledujúcich týždňov na #1 v Hot 100 a dostal sa do Top 10 v singlových rebríčkoch po celom svete. V čase, keď bol prepustený z väzenia, sa Snow stal medzinárodným menom.


 • Snowov singel s patois čipkami je založený na samostatnom incidente z roku 1989, keď bol obvinený z dvoch pokusov o vraždu v dôsledku jeho účasti v boji s nožom. Len hardcoroví reggae poslucháči mohli pochopiť, o čom spieva, bez lyrického prekladového listu.

  „Mal som otca a brata v cele,“ spomínal Genius . 'Keď som bol vo väzbe, napísal som ten malý kúsok [spieva]: 'Informátor, detektív hovorí, že otecko Snow niekoho dobodal na ceste.' Nechcel som byť ani spevákom – nebolo to tak, že by som rozdával demá. Urobil som to len preto, že ma ukradli. Tam, kde som vyrastal, v mojej rodine, to bola hrozná vec.“

  Snowove obvinenia boli zredukované na priťažujúce napadnutie a nakoniec bol oslobodený a prepustený. Finalizovaná skladba, ktorú dokončil s M.C. Shanova pomoc, podrobne opisuje umelcov čas vo väzení, až po prehliadku dutiny.


 • Videoklip 'Informer' bol natočený predtým, ako išiel Snow po druhýkrát do väzenia. Poznačilo sa to na káblovom kanáli The Box, ktorý ľuďom umožňuje žiadať videá volaním na číslo 900. Snow to prvýkrát videl z väzenia.

  MTV nehralo veľa rapu, keď sa to stalo najžiadanejším videom na The Box, všimli si to. Snowov manažment dodal MTV verziu s titulkami, aby mu diváci rozumeli. To znamenalo, že popové publikum bolo schopné prijať zahmlený príbeh reggae hudobníka o tom, ako ho ukradli.
 • Snowov prvý singel bol 'Lonely Monday Morning', kde rapuje o čase strávenom vo väzení. Bol vydaný bez fotografie, aby poslucháči nevedeli, že je biely. 'Informer' bol jeho ďalší singel, po ktorom nasledoval 'Girl I've Been Hurt.' Ten sa dostal na 19. miesto v rebríčku Billboard Hot 100, ale Snow dostal zákaz koncertovať v USA kvôli jeho trestnému záznamu. Jeho kariéra stratila dynamiku, ale v Kanade v roku 2002 zaznamenal určitý úspech so skladbou „Everybody Wants to Be Like You“, ktorá vyvrcholila na 2. mieste, čo je vyššie miesto, ako dosiahol „Informer“ vo svojej rodnej krajine.


 • Päť ďalších reggae (alebo aspoň reggae ovplyvnených) skladieb sa dostalo na prvé miesto v rebríčku Hot 100 predtým, ako sa tam dostal Snow: „I Can See Clearly Now“ od Johnnyho Nasha, „I Shot The Sheriff“ od Erica Claptona, „The Tide Is High“ ' od Blondie, ' Red Red Wine ' od UB40 a ' Close To You ' od Maxi Priest. To znamená, že štyria z prvých šiestich topperov reggae hitparád v Amerike boli od bielych umelcov.
 • 'Informer' bol hitom číslo 1 v Amerike 13. marca 1993. Nasledujúci týždeň zostal na vrchole, zatiaľ čo skladba 'Oh Carolina' od Shaggyho bola hitom číslo 1 vo Veľkej Británii, čo znamená, že po prvýkrát sa na prvom mieste v USA umiestnili rôzne reggae skladby. USA aj Spojené kráľovstvo.

  Druhý týždeň bol album 'Informer' na prvom mieste (20. marca 1993) a prvý singel Dr. Drea, 'Nuthin' But A G Thang', sa umiestnil na prvom mieste.
 • V roku 2019 sa Snow spojil s portorickým rapperom Daddy Yankee, aby nahrali skladbu „Con Calma“, prepracovanú skladbu „Informer“. Aktualizovaná interpretácia obsahuje nové texty o dievčati, ktoré využíva svoj ženský pôvab a je dobrou tanečnicou. Prvýkrát po 16 rokoch sa Snow vrátil do rebríčka Hot 100 a nakoniec dosiahol vrchol na 22. mieste.
 • Po úspechu remixu 'Informer' sa Daddy Yankee a Katy Perry spojili, aby vydali novú verziu 'Con Calma.' Skladba obsahuje nové texty napísané a naspievané Perrym a bola vydaná 19. apríla 2019.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: