Into The Groove od Madonny

  • Táto pieseň z filmu Zúfalo hľadám Susan bol Madonnin prvý britský hit číslo 1. Nikdy však nebol vydaný ako singel v USA, kde zostáva jednou z najznámejších strán B 80. rokov, pretože rozhlasové stanice pieseň napriek tomu hrali. V Amerike bol vydaný ako B strana „Anjela“, ktorý si veľa ľudí kúpilo, aby získalo „Into The Groove“. V dôsledku toho sa „Angel“ umiestnil na 5. mieste v USA napriek nevýraznému prijatiu.


  • Táto pieseň o úplnej radosti z tanca spojila undergroundovú tanečnú scénu s popom. Hlasovala za pieseň osemdesiatych rokov minulého storočia Billboard čitateľov.
  • Túto pieseň napísali Madonna a Stephen Bray. Podľa knihy 1000 UK #1 hitov Jon Kutner a Spencer Leigh, Bray mal problémy s mostom, keď Madonna vošla do štúdia, pristúpila k mikrofónu a spievala: „Žite tu so mnou svoju fantáziu“.


  • Madonna sa priznala Valiaci sa kameň že „nie je dobrým sudcom toho, aké veci budú obrovské alebo nie“. Dodala, že pri tejto piesni sa pri spievaní cítila „retardovaná“, ale zdá sa, že sa to páči každému.
  • Na oslavu 60. narodenín britského rebríčka jednotlivcov v novembri 2012 poskytla spoločnosť Official Charts Company zoznam desiatich najpredávanejších ženských hereckých výkonov v histórii britského rebríčka. Madonna sa dostala na prvé miesto rebríčka s tržbami 17,8 milióna s piesňou Into The Groove, ktorá bola jej najpredávanejším singlom.
  • 17. augusta 1985 sa toto miesto dostalo na popredné miesto vo Veľkej Británii, pretože na druhom mieste opäť vyšiel album „Holiday“. Vďaka tomu bola Madonna len štvrtým umelcom, ktorý držal súčasne prvé dve miesta v rebríčku. Jediní ďalší, kto to urobili, boli The Beatles, John Lennon a Frankie Goes To Hollywood.
Zaujímavé Články