Neviditeľný dotyk od Genesis

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Texty písal Phil Collins, ktoré sú o žene, ktorá má nad speváčkou moc. Túži po nej, aj keď má pocit, že je na nej niečo zlovestné.


 • Genesis zaznamenal 17 najlepších 40 zásahov v USA, ale bola to ich jediná #1. V rodnej Británii nikdy nemali číslo 1.


 • The Neviditeľný dotyk album označilo Genesisovu úplnú transformáciu od komplexnej divadelnej hudby (počnúc Petrom Gabrielom ako vedúcu speváčku) k kondenzovaným popovým piesňam. Cestou prišli o niektorých fanúšikov, ale získali oveľa viac.


 • Podľa Phila Collinsa mal na túto pieseň vplyv hit Sheila E. z roku 1984 „The Glamorous Life“, ktorý napísal Prince. Táto pieseň je o žene, ktorá napriek mužnosti (alebo kvôli) získava to najlepšie z mužov.
 • Na to bolo vo filme odkazované Americké psycho . Vražedný maniak menom Patrick Bateman (hrá ho Christian Bale) prednáša mužovi, ktorého sa chystá zabiť, o tom, ako je tento album ich nesporným majstrovským dielom. Zabije ho, zatiaľ čo „Hip to Be Square“ od Huey Lewis & News prehlušuje zvuk vraždy.


 • Bývalý spevák skupiny Genesis Peter Gabriel mal svoj prvý hit číslo 1. Kladivo “„ Niekoľko týždňov predtým, ako to prešlo na č. 1.
 • Phil Collins zostal členom Genesis aj po zahájení svojej mimoriadne úspešnej sólovej kariéry; v čase, keď bola táto pieseň vydaná, vydal tri sólové albumy a zaznamenal už prvé štyri zo svojich siedmich sólových singlov číslo 1. Keď sa album „Invisible Touch“ dostal na vrchol rebríčka Billboard Hot 100, išlo o vôbec prvý prípad v histórii rebríčka skupín, ktoré nasledovali po summite jednotlivého člena kapely.

  Collins vysvetlil, prečo zostal v kapele Valiaci sa kameň „Keď ste v kapele, je to rodina. Je tu na zamyslenie cestná posádka a ich rodiny. Ak len úlisne poviete: „Odchádzam.“ Sú ako: 'Práve sme kúpili dom s hypotékou.' To nemôžeš urobiť ľuďom. “
 • Táto pieseň pochádza z inšpiratívneho gitarového riffu, ktorý Mike Rutherford hral počas práce na „The Last Domino“, druhej polovici „Domino“, dvojdielnej skladbe na Neviditeľný dotyk album. Takmer sa stala súčasťou tejto piesne, ale mala iný charakter, ktorý vynikol hlavným spevákom Philom Collinsom. Vysvetlil: „Hneď ako začal hrať, začal som spievať,“ zdá sa, že má neviditeľný nádych. V tej chvíli sme jednoducho vedeli, že je to úžasný háčik, a potom sme okolo toho napísali pieseň. “
 • Tony Banks o tejto piesni povedal: „Pre nás je to celkom jednoduchá rocková pieseň. Myslím si, že to funguje veľmi dobre, pretože je to stručné. Nikdy si nemyslím, že sa mi to bude páčiť, ale potom, keď to počujem, páči sa mi to. Intelektuálne si tým nie som príliš istý, ale funguje to. “
 • Toto bolo uvedené v animovanom seriáli Americký otec! v epizóde 2012 „Starý Stan v hore“ a televíznom seriáli Angry Video Game Nerd v epizóde 2006 „Biblické hry“.
 • MTV mala s úspechom tejto piesne veľa spoločného. Genesis bola v tom čase jednou z najväčších hviezd siete a toto video uviedli do obehu. V klipe sa členovia kapely navzájom filmujú pomocou ručných kamier a správajú sa dosť hlúpo. Phil Collins spieva do paličky a zosmiešňuje réžiu, čím vysiela celý koncept hudobného videa. Bolo to lacné, ale efektívne, pretože to pomohlo kapele prispôsobiť sa a zohralo to Collinsov herecký talent - keď bol mladší, účinkoval v divadelných produkciách.

  Video režíroval Jim Yukich, ktorý pracoval na mnohých klipoch Genesis, vrátane Krajina zmätku , “ktorá získala Grammy za najlepší koncept hudobného videa.
 • V roku 1986 vydala spoločnosť Genesis zbierku svojich hudobných videí s názvom „Visible Touch“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: