Ironické od Alanis Morissette

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Udalosti opísané v piesni (dážď vo váš svadobný deň, dopravná zápcha, keď už meškáte atď.) Nie sú príkladom irónie. Irónia je použitie slov na sprostredkovanie opaku ich doslovného významu. Jediným skutočným, ironickým vyhlásením v tejto piesni je: „Keď sa lietadlo zrútilo, pomyslel si„ dobre, nie je to pekné “...“ Sarkazmus je príkladom irónie a táto myšlienka bola očividne sarkastická.

  The London Times 14. júna 2008 sa pýtala Morissette, či už pochopila zmysel irónie. Odpovedala: „Áno, teraz som sa naučila definíciu irónie - ale slovník teraz hovorí, že je to tiež náhoda a smola - nie že by som si za svoj malapropizmus nezaslúžil malú facku na zápästí. Vždy ľuďom hovorím, že som najchytrejší hlúpy človek, akého kedy stretneš. “
  Margaret - Buellton, CA [Margaret je učiteľka angličtiny]


 • Na konci piesne Alanis hovorí, že život nám ponúka zábavný a zábavný spôsob, ako nám pomôcť - napriek všetkému zlému, čím si musíme prejsť. Zlé veci nám pomáhajú dostať sa tam, kam ideme, a to je irónia.
  Nicole - Houston, TX


 • V Amerike to bol Morissette tretí singel, ale prvý, ktorý sa predával v obchodoch. Americkí poslucháči ju prvýkrát počuli v lete 1995, keď ' Mal by si vedieť “získal značnú leteckú hru. O niekoľko mesiacov neskôr začali rozhlasové stanice a MTV hrať „Hand In My Pocket“, ktorá ukázala jemnejšiu stránku Morissette. Žiadna pieseň nebola k dispozícii na predaj, čo (podľa Billboard pravidlá) ich držal mimo rebríčka Hot 100, ale zvýšil predaj albumu. „Hand In My Pocket“ vyvrcholilo v leteckej hre v októbri, ale Zubatá malá pilulka nepretržitý predaj: V januári 1996 bol certifikovaný s 5 miliónmi predajov v USA.

  Vo februári Morissette zaspievala na Grammy podmanivú verziu piesne „You Oughta Know“ a odniesla si štyri ceny. Po obrade bol album „Ironic“ vydaný ako singel s predstavením Grammy ako B-strana, čo dalo miliónom ľudí, ktorí si album kúpili, dôvod, aby si ho kúpili. A Zubatá malá pilulka stále mal v nádrži plyn: „You Learn“ bol vydaný ako singel v lete 1996, opäť s predstavením Grammy „You Oughta Know“ ako B-strana. V júli stúpla na #6, zatiaľ čo z albumu sa predávalo asi milión kópií mesačne. Skladbu „Head Over Feet“ potom pustili do rádia, pričom vrcholová scéna bola v októbri. V júli 1998, Zubatá malá pilulka bol certifikovaný na predaj 16 miliónov v Amerike. Jej ďalší album, Predpokladaný bývalý narkoman zamilovanosti , bolo vydané toho novembra.


 • Morissette je autorkou tejto piesne s Glenom Ballardom Zubatá malá pilulka album. Stretli sa v marci 1994, keď sa z Kanady presťahovala do Los Angeles, aby sa odvážne stala prenikavou speváčkou a skladateľkou a prestala s ľahkým tanečným popom, ktorý vytvorila v Kanade, kde ako tínedžerka vydala dva albumy.

  S Ballardom napísala 20 piesní v 20 reláciách, z ktorých 12 skončilo na albume. „Ironický“ bol napísaný 26. mája 1994, čo bolo na začiatku ich partnerstva. V relácii Spotify Landmark povedal príbeh: „Náš proces sa začal obedom v Emiliovej tratórii nad sekanými šalátmi a ľadovým T. Spomínam si, ako hovorila niečo ako:„ Nebolo by iróniou, keby starý muž vyhral lotériu a umrieť ďalší deň? ' S touto myšlienkou sme boli spokojní, keď sme vošli do štúdia o 10 minút neskôr. Toto bol začiatok skutočnej mágie medzi nami. '

  Morissette dodal: „Už 20 rokov mám kopanec do zadku, pretože ide o malapropizmus. Myslím, že ľudia mali veľa problémov s mojou hlúposťou alebo s Glenovou a s mojou nedostatočnou starostlivosťou o to, aby som bol dokonalý. Slová vnímam ako farbu, tak sa s nimi hrám. Neustále používam slová, ktoré v slovníku neexistujú, takže pre nás to bolo len vzájomné rozosmievanie a vzájomné premýšľanie a cítenie. Po „Ironii“ som začal sám písať piesne veľmi autobiograficky a textovo. “
 • V rozhovore pre Songfacts s ​​Glenom Ballardom hovoril o použití irónie v tejto piesni. „Mám titul z angličtiny,“ povedal. „Svoju dizertačnú prácu som vypracoval o TS Eliot, takže chápem, že spôsob, akým sme používali iróniu, bol oveľa konvenčnejší spôsob jej použitia a nebolo to technicky správne, ale myslím si, že je úžasné, že do toho každý skočil a chcel skutočne ho definujte ako literárny termín. Takže som s tým v pohode. Myslím, že je to naozaj zábavné, a určite som si to sakra užil. '


 • To bolo nominované na Grammy v kategóriách Nahrávka roka a Najlepšie krátke video.
 • V roku 1996 to vyhralo MTV Video Music Awards za najlepšie ženské video, najlepšie strihy a najlepších nových interpretov vo videu.
 • To sa líši od ostatných koľají na Zubatá malá pilulka v tom, že je beletrizovaný, nie autobiografický alebo založený na skutočných ľuďoch, ktorých Morissette poznala.
 • Morissette sa do piesne nezbláznila a takmer ju neuviedla v zázname. 'Ale Glen trval na tom, že to bola najväčšia pieseň,' vysvetlila Týždenník zábavy . 'A ja som si len pomyslel:' Dobre, predtým som sa mýlil. '
 • V roku 1999 Q Funkcia časopisu, Morissette, si spomenula na skladanie piesní: „Bolo to celkom zábavné, pretože keď sme to s Glenom písali v štúdiu, snažili sme sa navzájom rozosmiať. Vôbec sme nerozmýšľali o irónii, čo je na skladbe asi naj irónickejšie. '
 • Keď ju Alanis Morissette zatvorila, došlo k nádychu irónie Výkon Woodstock '99 s touto piesňou. Spolu s Jewelom a Sheryl Crowovou bola jednou z troch žien na účte a jedinou, ktorá vystúpila 3. deň a pokračovala tesne pred Limp Bizkit. Hravo vojakom prešla svojim setom, ktorý bol prijatý rovnako, ako by bol Kid Rock na veľtrhu v Lilith. „Ďakujem vám všetkým, veľmi vás milujem ... tak veľmi,“ povedala s úsmevom pri odchode od mudrca.
 • Saoirse Ronan to spievala v dráme z roku 2007 Nikdy by som nemohol byť tvojou ženou . Otvorila tiež komédiu 2013 Stáž , pričom spolu s ňou spievali Vince Vaughn a Owen Wilson.
 • V roku 2004 Morissette znova napísala texty, aby vyjadrila svoju podporu manželstvám osôb rovnakého pohlavia, a predniesla melódiu pri udeľovaní cien GLAAD Media Awards. Nasledujúci rok ju uviedla v House of Blues, ku ktorej sa pridala kanadská výtvarníčka Avril Lavigne. Morissette na ňu zahrnula novú verziu Originály iTunes album (2004) a Zubatá malá pilulka akustická (2005).
 • V roku 2015 Morissette spievala a verzia s aktualizovanými textami s Jamesom Cordenom, keď sa objavila v jeho šou. Niektoré súčasné riziká:

  Prejdením prstom doľava na svojej budúcej spriaznenej duši
  Zábavný tweet, ktorý sa nikomu nepáči
  Zákaz fajčenia, keď ste si priniesli vape
  Netflix, ale vlastníte disky DVD
 • Toto bolo prediskutované v televíznom seriáli Hrad v epizóde z roku 2009 „Keď sa vetva zlomí“. Richard Castle ďakuje Kate Beckettovej za správne používanie irónie. „Od tej piesne Alanis Morissette ju ľudia používajú, keď skutočne myslia na„ náhodu “. To ma privádza k šialenstvu, “hovorí.
 • Toto bolo použité v britskej sérii sci-fi antológie Čierne zrkadlo v epizóde 2016 „San Junipero“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: