Ice Cube bol dobrý deň

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Pieseň mala byť kontrastom k iným piesňam na albume Ice Cube, Predátor , ktorý bol zaznamenaný v dôsledku nepokojov v LA v roku 1992. Podľa Cubeho „Inšpiráciou bol vtedy môj život ... Bol som na vrchole rapovej hry. Bolo leto '92 a ja som bol v hotelovej izbe, skutočne v stave eufórie. Mal som všetky peniaze, o ktorých som sníval. Mal som dobrú náladu. A pamätám si, ako som si myslel: „Dobre, nastali nepokoje, ľudia vedia, že sa s tým vysporiadam. To je dané. Ale rapujem všetky tieto gangsta veci - čo všetky tie dobré dni, ktoré som mal? '


  • Videoklip k piesni je prvou polovicou dvojdielnej série. Je to predohra k videu k filmu „Check Yo Self“, ktoré zobrazuje, ako Ice Cube zatkli pred jeho domom a poslali do väzenia.


  • Pieseň je dlhá presne 4:20, čo je narážka na piesňové vyobrazenie hedonistickej činnosti (konkrétne užívania marihuany).
    Fujiko - Lexington, KY pre vyššie ako 3


  • Slinky drážka tejto piesne je ukážka z melódie Isley Brothers s názvom „Footsteps in the Dark“.
  • Ice Cube ukončuje túto skladbu negatívne, pričom svojmu DJovi prikázal zastaviť záznam a vyhlásil: „Stop this s-t! O čom to sakra myslím. ' Ukázalo sa, že dobrý deň mohol byť imaginárny.


  • Toto bola najobľúbenejšia pieseň Ice Cube, ktorá sa začala točiť v rozhlasových staniciach Urban a niektoré hrali v 40 najlepších staniciach s odvážnymi programovými režisérmi. Verzia používaná v rádiu bola samozrejme silne upravovaná, ale iba málo sa mýlilo, čo rozumie pod pojmom „môj Jimmy beží hlboko“.

    Išlo o najvyššie umiestnenie v rebríčku Hot 100 Ice Cube a obzvlášť lukratívne, pretože pieseň napísal úplne sám (pripísané jeho skutočným menom: O'Shea Jackson). Mnoho z jeho ďalších záznamov v rebríčku je spolupráca, vrátane jeho nahrávky s rapperom Yo-Yom na snímkach „You Can't Play With My Yo-Yo“ (#36, 1991) a „Check Yo Self“, ktoré nahral s Dasom EFX (#20, 1993).

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: