To som nebol ja od Shaggyho

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Pieseň je o chlapcovi, ktorý sa pristihne pri podvádzaní svojho dievčaťa, ale popiera to, aj keď je očividne vinný. Bola inšpirovaná komediálnou rutinou, ktorú vo svojom filme predviedol Eddie Murphy Surový . Murphy povedal, že bez ohľadu na to, z čoho vás vaše dievča obviňuje, nikdy nič nepripúšťajte, povedzte iba „to som nebol ja“.


 • Shaggy sa stal Pán Boombastic keď sa dozvedel, že v Anglicku „súlož“ znamená sex (jeho skutočné meno je Orville Burrell; „Shaggy“ pochádza z postavy Scooby-Doo). Táto postava bola komicky veľkohlavá a trochu mužského šovinistu, vďaka čomu vznikli veľmi zábavné piesne, ale nebol to on. Nič z toho, čo sa v piesni deje, nepochádzalo z jeho vlastnej skúsenosti; sú to len kopa hypotetických situácií, ktoré si vymyslel.


 • Predstavuje Rikrok, vlastným menom Ricardo Ducent, ktorý spieva väčšinu textov. Shaggy spieva refrén „To som nebol ja“. Shaggy pomohol Rikrokovi tým, že s ním spolupracoval na jeho prvom sólovom albume.


 • Hravé piesne ako táto boli veľké v roku 2001 - až do 11. septembra. Toho roku bolo prepracovanie skladby „Lady Marmalade“ Missy Elliott obrovským hitom, rovnako ako album Destiny's Child. Bootylicious . '
 • „To som nebol ja“ bol veľkolepý návrat pre Shaggyho, ktorého jeho značka opustila po neuspokojivých predajoch jeho albumu z roku 1997. Milovník Midnite . V Amerike to išlo na č. 1 na dva týždne a poháňalo to jeho Horúca strela predaj albumu viac ako 6 miliónov. Vo Veľkej Británii to bol nielen hit č. 1, ale aj najpredávanejší singel roku 2001. Jeho ďalší singel „Angel“ sa taktiež umiestnil na prvých miestach hitparád na oboch územiach.


 • Nemal to byť singel, ale na Havaji začalo byť teplo, keď si ho diskdžokej v rádiovej stanici Honolulu KIKI stiahol z internetu a prehral ho vo vzduchu. To presvedčilo Shaggyho nahrávaciu spoločnosť MCA, aby to vydala.

  Prvý singel z albumu bol „Dance And Shout“, ktorý vyzeral ako solídna stávka, pretože ho produkovali spoľahliví tvorcovia hitov Jimmy Jam a Terry Lewis, ale bol veľmi prepadnutý a v auguste 2000 dosiahol v Amerike iba #104. , a Shaggyho kariéra, sa zdala byť mŕtva, ale „To som nebol ja“ ho vo veľkom oživil, keď vo februári 2001, šesť mesiacov po bombardovaní „Dance And Shout“, zasiahol #1.
 • Trať je postavená na ukážke piesne 'Smile Happy' z roku 1975 od kapely War.
 • Rikrok sa vo videu prichytí pri podvádzaní a pribehne do Shaggyho sídla, kde ho Shaggy poučí o umení byť skutočným hráčom. Aby Rikrok ukázal, ako sa nechal nachytať, ukazuje Shaggymu video z jeho prešľapov na jeho flipfóne, ktoré sa v roku 2001 dalo urobiť iba kúzlom úprav.
 • Shaggy a Sting urobili trochu s hostiteľom Jamesom Cordenom na udeľovaní cien Grammy v roku 2018, kde vystupovali v metre v New Yorku, ale stretlo ich nepriateľské publikum. 'Čí to bol nápad,' opýtal sa Corden. Shaggyho odpoveď: „To som nebol ja.“
 • Toto bolo použité v a Reklama Super Bowl 2021 kde je Mila Kunis prichytená pri jedle svojho manžela, Ashtona Kutchera, Cheetos. Keď sa stretne, Shaggy príde a poradí: „Len mu povedz, že si to nebol ty.“ Robí to a vytvára si vlastnú verziu piesne:

  Ale chytil som ťa pri pulte
  To som nebol ja

  Videl som vás občerstviť na pohovke
  To som nebol ja

  Mali ste ich dokonca aj v sprche
  To som nebol ja


  Shaggy potom vysvetľuje, že je to jeho vlastná chyba:

  Vy ste ten, kto udelil prístup k vášmu občerstveniu
  Netvárte sa prekvapene, že sa vkradla za váš chrbát
  Musíte držať palce, kým nevyprázdni tašku
  Pozrime sa na situáciu: oranžové prsty, červená vlajka


  Radí Austinovi, aby si nechal svoju vlastnú skrýšu, a potom, keď mu Mila ešte raz povie: „To som nebol ja“ a Austin to nechá tak, Shaggy hovorí: „To je prvýkrát, čo sa to podarilo.“

  Z reklamy sa dozvedeli dve veci:
  1) Shaggy nestarne.
  2) Ashton Kutcher je skutočne hrozný spevák.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: