Čakal som na teba od Neila Younga

Zistite Svoj Počet Anjela

  • 'I've Been Waiting For You' je lyricky nežná, ale hudobne riadená. Refrén, ktorý naberá na intenzite linku 'For tak long time ago', napodobňuje emocionálnu zdržanlivosť vnútenú Youngovi v piesni. Čaká na túto ženu „už dlho“ a potreba sa v ňom vulkanicky hromadí.


  • Najzaujímavejšia veta v piesni je úvodná, 'Čakal som na ženu, ktorá mi zachráni život.' Úroveň zúfalstva, ktorú tieto slová odhalili, rámuje zvyšok piesne. Toto nie je obyčajné drvenie alebo štípanie. Young je v zúfalej emocionálnej situácii a hľadá niečo, čo by ho zachránilo.


  • Je obzvlášť zaujímavé počúvať túto pieseň s myšlienkou „The Loner“. 'The Loner' sa objavuje dve skladby pred touto piesňou a v niektorých ohľadoch ju možno vnímať ako pokračujúci príbeh zúfalej postavy na okraji spoločnosti a možno aj zdravého rozumu. 'Samotár' bol celkom jasne odhalený ako samotný Young, čo naznačuje, že 'I've Been Waiting for You' môže byť podobne autobiografické a reprezentujúce toto obdobie v Youngovom živote.


  • V roku 2002 vydal David Bowie verziu tejto piesne na svojom albume Pohania . Hral na ňom Dave Grohl na gitare a dostal sa na 11. miesto v kanadských hitparádach.

    Bowie predtým spieval túto pieseň počas turné s Tin Machine, na čele ktorého stál v rokoch 1988 až 1992.

Zistite Svoj Počet Anjela





Pozri Tiež: