Dostal som ťa pod kožu od Franka Sinatru

 • Cole Porter napísal tento klasický popový štandard v roku 1936 a debutoval, keď ho naspievala herečka Virginia Bruce v muzikáli MGM. Born to Dance v tom istom roku s Eleanor Powellovou a Jamesom Stewartom v hlavných úlohách. Pieseň bola nominovaná na Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň, ale prehrala s piesňou „The Way You Look Tonight“ z filmu Astaire/Rogers Čas hojdania .
 • Ak je niekto „pod vašou kožou“, znamená to, že ste na túto osobu dosť podráždení. Táto pieseň prekrúca zmysel frázy, pretože dáma sa Sinatrovej dostala pod kožu, ale spôsobom, ktorý ho do nej zbláznil.
 • Frank Sinatra začal hrať túto pieseň vo svojej týždennej rozhlasovej šou v roku 1946, ale pridal svoj podpis, keď nahral na album bigbandové aranžmán od Nelsona Riddla. Piesne pre milovníkov hojdania o desať rokov neskôr.
 • Sinatra to znova nahral na album svojich obľúbených čísel z roku 1963, Sinatrov Sinatra . Sólu na trombón, ktorú pôvodne hral Milt Bernhart vo verzii '56, predviedol Dick Nash. Na album ho nahral ešte raz v roku 1993 s frontmanom U2 Bonom Duety . Táto verzia dostala video Sinatra a Bono sa objavujú spoločne ... krátko. Réžia: Kevin Godley, natáčalo sa v krčme, ale keď mali technické problémy, ktoré spomalili natáčanie, Sinatra vtrhla. Godley skončil spájaním videa z existujúcich záberov Sinatry a záberov, ako Bono spieva svoju časť na monitore.
 • Stalo sa to neoddeliteľnou súčasťou setlistu Sinatry a je to počuť na jeho živom albume z roku 1966, Sinatra na pieskoch , kde za ním stojí orchester grófa Basieho.
 • Aj keď to bola jedna z podpisových piesní Sinatry, určite nebol jediný, kto ju nahral. Okrem mnohých ďalších ho zastrešili Peggy Lee, Ella Fitzgerald, Eartha Kitt, Sammy Davis Jr., Carly Simon, Michael Buble, Michael Bolton a Deana Martin. V roku 1966 sa pieseň Four Seasons zaradila medzi 10 najlepších piesní a hip-hopová verzia Neneh Cherry jej priniesla #25 miesto v britskom rebríčku.
 • Zvukový inžinier John Palladino si relácie pamätá Piesne pre milovníkov hojdania bolo obzvlášť náročné kvôli nepohodlnému nastaveniu Kapitolu v štúdiu A - malá plocha sa ešte zmenšila, keď bola preplnená hudobníkmi - a kvôli požiadavkám Sinatry na dokonalosť. Trombonista Milt Berhart sa to v tejto piesni naučil až príliš dobre, keď hral naplno, každý za druhým, pričom nikdy celkom netrafil značku kronikára.

  'Bol to špinavý trik hrať na Miltovi,' povedal Palladino Zvuk na zvuku . „Dostal sa tam skoro a precvičil si to, a potom musel hrať naplno. Mohli sme Frankovi povedať: „Prečo si nevystrihneme jednu alebo dve s Millovým sólom?“, Ale to mi nikdy nedošlo. A okrem toho, Frank naozaj nemal rád úpravy. Bol náročný na zachytávanie úplných záberov, a preto som veľmi málo upravoval jeho nahrávky. '
 • Sinatra sa držal rovnakého štandardu perfekcionizmu ako jeho hudobníci. Palladino si naňho spomína, ako prešiel touto piesňou s hudobníkmi 22 záberov.

  'Niektoré z týchto záberov mohli byť falošné začiatky, kde si prešli niekoľko poznámok a potom prestali,' povedal. „Pochybujem, že boli viac ako štyri alebo päť úplných záberov. Frank veľmi dobre poznal svoj vlastný hlas, a keď nespieval dobre, odišiel zo sedenia. Musím mu za to dať kredit. V skutočnosti voči Frankovi nemám žiadnu kritiku. Jeho kritika hrania muzikantov bola skutočne špičková, pretože sa uzamkli v tom, čo robil. Vedel, čo robí, a vedel, čo chce skupina robiť. '
 • Sinatra naspievala baladickú verziu tejto piesne na počesť zosnulého Cole Portera počas dvojhodinovej pocty na Kalifornskej univerzite 12. februára 1967.
 • Chad L. Coleman to spieval v televíznom seriáli Chodiaci mŕtvy v epizóde 2013 „Infected“.
 • V rozhovore pre Songfacts z roku 2014 nám Frankie Valli povedal, že k natočeniu filmu boli inšpirované Štyri ročné obdobia po tom, ako Sinatra pieseň predviedol v televízii. Nechceli však kopírovať štýl kronikára. „Dokázali sme, aby to znelo ako my, a to všetko patrilo pod hlavičku spôsobu, akým bola vytvorená harmónia. Takmer vo všetkom, čo sme urobili, sme použili základný typ harmónie - harmóniu, ktorá mala veľa cirkevného podtónu a v moderných dobách sa dotýkala. “

Zaujímavé Články