Jeremy od Pearl Jam

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o chlapcovi, ktorý sa v škole zabije, aby sa pomstil študentom, ktorí ho trápili. Je založený na skutočnom príbehu Jeremyho Delleho, 15-ročného druháka, ktorý sa zabil pred svojou hodinou angličtiny na strednej škole Richardson v Richardsone v Texase 8. januára 1991. Eddie Vedder sa o Jeremym dozvedel, keď čítať článok o incidente v Ranné správy z Dallasu , ktorý znel: „Pretože zameškal hodinu, učiteľ v jeho druhej hodine angličtiny povedal Jeremymovi, aby dostal školský list o prijatí. Podľa polície sa namiesto toho vrátil so zbraňou. Kráčal priamo pred prednú časť triedy. „Slečna, dostal som to, po čom som skutočne šiel,“ povedal, potom si vložil hlaveň do úst a vystrelil. “

  V článku, ktorý nesprávne uvádza Jeremyho vek 16 rokov, sa dodáva, že traja študenti Richardsona spáchali v roku 1988 samovraždu.


 • Vedder by sa mohol vzťahovať k príbehu Jeremyho Delleho, pretože v jeho triede siedmej triedy bolo dieťa s podobným sklonom. Hovoriť s Karen Bliss v roku 1991 , vysvetlil, že toto dieťa „sa zbláznilo a jedného dňa prinieslo do triedy zbraň“ a v škole zastrelili nádrž s rybami. O rok skôr sa Vedder pohádal s týmto dieťaťom.


 • V refréne sa hovorí: „Jeremy dnes hovoril v triede“. Je ťažké pochopiť, ak nehovoríte Vedderom.


 • „Jeremy“ bol tretím americkým singlom vydaným z debutového albumu Pearl Jam, Toto , nasledujúci ' Živý “a„ Rovnomerný tok “. Bol vydaný aj štvrtý singel „Oceány“, ktorý bol však v rádiu veľmi málo hraný a veľmi sa mu nedarilo. „Oceány“ boli jediným singlom skupiny Toto ktorá bola vydaná v Británii.
 • Skupinové scény vo videu boli natočené v sklade v uponáhľanej časti Londýna. Klip režíroval Mark Pellington, ktorý tiež natočil video s názvom Alice in Chains pre 'Rooster' a neskôr film aj režíroval. Arlington Road a niekoľko epizód televízneho seriálu Studený prípad .

  V rozhovore pre Songfacts s ​​Pellingtonom povedal: „Bola mi odoslaná skladba a vlastne som ju na začiatku odovzdal. Nechytilo ma to hneď. Potom môj producent povedal: „Počúvajte to trochu viac.“ Urobil som to, rozprával som sa s Eddiem a on mi vysvetlil príbeh dieťaťa v Dallase, ktorý je skutočným príbehom. Jednoducho som sa ponoril a vložil som sa do toho - vložil som do toho veľa svojho vlastného detského odpadu.

  Napísal som toto extrémne dlhé, veľmi vášnivé a prepracované spracovanie ... ktoré som stratil v počítači. Ale mal som všetky svoje poznámky. Pri prepisovaní sa to teda stalo ešte voľnejšou formou a potom sa to stalo trochu impresionistickejším, ale išli na to. Stále k tomu mám všetky svoje pôvodné karty s poznámkami a veci.

  A potom to natočenie, veľmi ma nechali na pokoji. Kapelu sme natočili v Anglicku - natočili tri zábery na spev Eddieho, ktorý bol mimoriadne intenzívny. Stále si pamätám, ako som to natáčal, a pamätám si jeho elektrizujúcu, intenzívnu, takmer posadnutú vášeň pri jeho predvádzaní. Kapela znela: „Nechceme v tom byť“, a tak som ich trocha exponoval - chodili okolo a trochu v nich boli ich tváre.


 • V roku 1993 video „Jeremy“ získalo štyri ceny MTV Video Music Awards: Video roka, Najlepšie skupinové video, Najlepšie metalové/hard rockové video a Najlepšia réžia. Pri preberaní trofeje Video roka Eddie Vedder povedal: „Nebyť hudby, myslím, že by som sa pred triedou zastrelil. Skutočne ma to držalo pri živote, takže toto je akýsi kruh. Takže k sile hudby, vďaka. “
 • Na konci videa vidíme Jeremyho, ako bez trička kráča do svojej triedy, hodí učiteľovi jablko a urobí gesto, akoby niečo vytiahol z vrecka. Neskôr vidíme jeho spolužiakov šokovaných a postriekaných krvou, z čoho vyplýva, že Jeremy sa zastrelil. Pôvodne táto sekcia ukazovala zbraň, ale MTV ju objednala odstránenú s odvolaním sa na zásadu zákazu predvádzania strelných zbraní. To režisérovi Markovi Pellingtonovi nesedelo. Povedal Songfacts: „MTV nás prinútila upraviť zbraň, ktorá ide do úst. To spôsobilo veľký zmätok, kvôli ktorému to vyzeralo, že priniesol zbraň a zastrelil svojich spolužiakov, čo bola obrovská dezinterpretácia a o roky neskôr sa „Jeremy“ spájal so školskými streľbami, čo vôbec nebolo ono. Napriek tomu ľudia radi nadväzujú spojenie.

  Nikdy som nevidel video, o ktorom by sa stále toľko písalo. Možno to bolo podbruškom mladosti zbavenej mandátu. Ak sa nad tým zamyslíte, nadčasovosť - od Jamesa Deana a Montgomeryho Clifta a podobných ikon. Predchádzalo to celej mentalite strelcov „nahnevaných malých bielych detí“. V tej dobe teda dieťa, ktoré nosilo zbraň do triedy, výrazne predbehlo dobu. Predkolumbínska. A keď sa v škole strieľa, často sa o tom hovorí. '
 • Hviezdou videa je Trevor Wilson, ktorý mal pri nakrúcaní 12 rokov. Získal viac ako 200 ďalších detských hercov so skúšobnou páskou VHS, ktorá bola natočená, keď bol chorý, takže vyzeral oddelene bez toho, aby bol klišé nahnevaný mladý muž. Bola to jeho prvá herecká práca a vystihol to, pričom zachytil náladového režiséra, ktorého hľadal Mark Pellington.

  Toto video pritiahlo veľkú pozornosť na Wilsona, ktorý sa odvrátil od pochlebovania a vzdal sa herectva. Jeho posledné verejné vystúpenie bolo na udeľovaní cien Video Music Awards, kde sa ku skupine pridal na pódiu, keď prijali Video roka. Pokračoval v práci pre OSN a písal do časopisov. V roku 2016 on utopil sa v Portoriku vo veku 36 rokov .

  Podľa Wilsonovej matky skupina zostala v kontakte s Trevorom a poskytla mu lístky na ich predstavenia, kedykoľvek o to požiadal.
 • B-strana singla bola „Yellow Ledbetter“, populárna pieseň, ktorá nie je k dispozícii na žiadnom z ich albumov.
 • Pearl Jam šesť rokov nevydalo ďalšie video. Rozhodli sa, že videá ničia hudbu, a chceli, aby ich fanúšikovia chodili na ich šou, a nie aby ich sledovali v televízii. Nenávideli tiež proces vytvárania videí, ktoré obišli tým, že sa neobjavili v nasledujúcom videu, kreslenom videu k ich piesni „Do The Evolution“ z roku 1998, ktoré nakreslil autor. Poter tvorca Todd McFarlane.
 • Rozhlasové stanice často prehrávajú upravenú verziu, ktorá vyčistí riadok „vyzeralo to neškodné malé f-k“.
 • Úvod piesne sa hrá na špeciálnej 12-strunovej basgitare Jeffa Amenta, po ktorej nasledujú jemné harmonické tóny na gitare. Basová linka potichu pokračuje až do druhého refrénu. Vracajú sa a postupne sa blížia ku koncu.
  Elliot - St. Louis, MO
 • The Toto albumu sa v Amerike predalo viac ako 10 miliónov kópií, známej ako Diamond status.
 • Ak pozorne sledujete hudobné video okolo 3:30, môžete si všimnúť rýchly prepínač počas záberu, ako deti stoja s rukami nad srdcom a sľubujú vernosť - zdá sa, že deti nacisticky pozdravujú na menej ako sekundu, než sa vrátite k pôvodnému záberu. Pravdepodobne ide o komentár k školskému systému USA a nie o nejaký podprahový odkaz v prospech nacizmu.
  Mike - Melrose, MA
 • V roku 1996 14-ročný Barry Loukaitis, študent mladšieho ročníka v štáte Washington, zastrelil dvoch študentov a učiteľa, keď išiel do školy. Jeho právnik tvrdil, že Loukaitis kopíruje video k tejto piesni, ktoré bolo ukázané pri procese. Bol odsúdený za tri prípady vraždy.
 • Vedder povedal, že táto pieseň a ďalšia Toto track „Why Go“ má podobnú tému: nedostatok pozornosti rodičov.
 • V roku 2018 sa Jeremyho mama Wanda Crane konečne otvorila a porozprávala o svojej strane príbehu. Kým sa Jeremy pred svojou triedou zastrelil, nebol tým tichým, nespoločenským dieťaťom, ktoré bolo v piesni zobrazené. 'Ten deň, keď zomrel, nedefinoval jeho život,' povedala pre WFAA News v Dallase. „Bol to syn, brat, synovec, bratranec a vnuk. Bol to priateľ. Bol talentovaný. '

  Vážil si to aj spolužiak, ktorý bol v miestnosti, keď Jeremy stlačil spúšť. „Hneval som sa na nich, že napísali tú pieseň,“ povedal Brittany King. „Myslel som si, že nevieš. Neboli ste tam. Ten príbeh nie je presný. “
  Jackie - Virginia Beach

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: