Jersey Girl od Toma Waitsa

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Waits napísal túto pieseň o svojej novej manželke Kathleen Brennan. Prežíval turbulentný vzťah s Rickie Lee Jones, keď vstúpila do jeho života a 'zachránila ho'.

    Keď sa Jones a Waits rozišli, Francis Ford Coppola ich oboch požiadal, aby pracovali na hudbe pre jeho film Jeden zo srdca . Jones odmietol, ale Waits sa zúčastnil koncertu, kde sa stretol s Brennanovou, ktorá bola na projekte ako supervízorka scenára. O pár mesiacov neskôr sa vzali.


  • Bruce Springsteen túto pieseň koncertoval pri mnohých príležitostiach. Začal ju predvádzať na sérii vystúpení v roku 1981 v novej aréne Meadowlands v New Jersey. Aj keď to nenapísal, Springsteen má pocit, že postava je ten istý chlapík z jeho predchádzajúcich piesní 'Sandy' a 'Rosalita', ktorý teraz vyrástol a dostal Jersey Girl.


  • Springsteen to vydal ako B-stranu 'Cover Me' v roku 1984. O dva roky neskôr použil rovnakú verziu, prevzatú z koncertu v The Meadowlands, na svojom boxe. Naživo 1975-1985 . Toto je jedna z mála coververzií, ktoré Springsteen vydal. Zvyčajne to boli iní umelci, ktorí predvádzali jeho piesne.


  • V roku 1981 sa Waits pripojil k Springsteenovi na pódiu na show v Los Angeles.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: