Vyskočte okolo domu bolesti

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Tento večierkový džem je jednou z najtrvalejších skladieb 90. rokov a ukázal sa ako mimoriadne účinný pri postavení davu na nohy. Odraz prináša stabilný pulzujúci rytmus spolu s jasnými pokynmi, kedy skočiť.


 • Kvílenie, ktoré naberá energiu tejto piesne, je buď saxofónová ukážka z piesne „Shoot Your Shot“ od Jr. Walkera a All Stars, alebo Princeov krik z piesne „Gett Off“ z roku 1991. Po Newsweek vyšetrované v roku 2016 Everlast na Twitter napísal: „V okolí nie je žiadna ukážka princa. Tak ďaleko. Je to roh FYI. '

  Ako však upozorňuje Anil Dash, prijatie vzorky princa by malo vážne finančné dôsledky, ako zistil Arrested Development, keď ho zaradili do vzorky v „Tennessee“. Ďalší princov učenec, Questlove, trvá na tom, že je z 'Gett Off'.
 • Skákanie bolo v hip-hope v roku 1992 veľkou vecou. V apríli toho roku tínedžerské duo Kris Kross odišlo s piesňou 'Jump' na prvé miesto v Amerike, kde vám sľúbilo, že vás vyskočí. Skupina s názvom Hnutie dosiahla v auguste #53 s club-banger 'Skoč!' , kde prosia: „Skočte všetci, skočte všetci, skočte“ znova a znova. Od Riffa sa objavil aj film „White Men Can't Jump“, ktorý v máji dosiahol číslo 90, ale to tu v skutočnosti neplatí.

  „Jump Around“ nasledovalo potom, čo dosiahlo svoj vrchol v rebríčku #3 v októbri.

  Ďalším skokanom, ktorý zasiahol, bol „Punks Jump Up To Get Beat Down“ od značky Nubian, ktorý v januári 1993 skončil na #77.


 • House Of Pain bola losangeleská trojica Erik 'Everlast' Schrody, 'Danny Boy' O'Connor a Leor 'DJ Lethal' Dimant. Everlast mal rodokmeň, pretože na konci 80. rokov rapoval v Ice-T's Rhyme Syndicate. Vydal sólový album s názvom Navždy večný na Warner Bros. v roku 1989.

  Skupina podpísala zmluvu s priekopníckou hip-hopovou značkou Tommy Boy, ktorá je domovom spoločností Stetsasonic, Afrika Bambaataa, Queen Latifah a De La Soul. House Of Pain priradili írsky motív, ktorý skupina prehrala s trojlístkovým logom a množstvom piesní o pití a boji (názov skupiny pochádza z miesta, kde sa vo filme z roku 1977 odohrávajú hrozné experimenty) Ostrov doktora Moreaua ). 'Jump Around' bol ich prvý singel. Získal neúprosné prehrávanie v MTV a popovom rádiu a stal sa obrovským potešením davu v baroch a tanečných kluboch (skvelé na to, aby sa ľudia dostali na parket, pretože nejde o žiadny skutočný tanec - iba o skákanie). Singel sa stal platinovým a v Amerike sa predalo viac ako milión kópií, rovnako ako album. Nasledujúci singel „Shamrocks And Shenanigans (Boom Shalock Lock Boom)“ sa zastavil na 65. mieste. „Kto je ten muž?“ sa zastavil na #96 v roku 1993 a v roku 1994 mali svoj posledný záznam v tabuľke s 'On Point' na #85. Rozišli sa po vydaní albumu v roku 1996, ktorý nikam nevedel, ale Tommy Boy si ponechal Everlast ako sólového umelca a v roku 1998 vydal svoj prvý album, Whitey Ford spieva blues s prekvapivo príjemným a introspektívnym hitom „Aké to je“. DJ Lethal sa stal členom kapely Limp Bizkit. House Of Pain sa z času na čas znova spojili v prvých a desiatich rokoch.
 • Everlast napísal túto pieseň s DJ Muggsom (Lawrence Muggerud) z Cypress Hill, ktorý skladbu tiež produkoval. Väčšinu tvoria ukážky, ale znie to tak, že v štúdiu boli pridané niektoré živé nástroje vrátane gitár. House Of Pain sa skladali z dvoch rapperov a DJ, takže na albume nie sú žiadne zásluhy o nástroje. Keď pieseň predvádzali naživo, DJ Lethal ovládal gramofóny, zatiaľ čo spev robili Everlast a Danny Boy.
 • Texty Everlastu na tejto skladbe sú veľmi agresívne a obsahujú slová ako „vrazil som mu do oka a potom si vezmem punkovo“. Bol prekvapený, keď sa pieseň dostala k popovému publiku, pretože si myslel, že je na to príliš „hardcore“. Jeho odporné texty sú však zmiernené komickou formou v riadkoch ako „Mám viac rýmov ako policajti v obchode Dunkin 'Donuts“, vďaka čomu je oveľa menej nebezpečný.
 • Rozkvet rohu, ktorý otvára túto pieseň, pochádza z albumu Harlem Shuffle od Boba a Earla. Požičiava si prvky aj z mnohých ďalších skladieb, vrátane skladieb „Tramp“ od Lowella Fulsomeho a „Nie ste dobrí“ od Harveyho Arverna.
 • Pokiaľ je nám známe, je to prvá pieseň, v ktorej sa spomína John McEnroe, ktorého meno sa pohodlne rýmuje na „smackin“ the ho. Nie je to posledné: Loon („Relax Your Mind“), Juvenile „Keep Talkin“ a Black Eyed Peas „Bridging the Gaps“, všetky neskôr neskôr skontrolované tenisovú hviezdu.

  Nie je to jediné McEnroeho hudobné uviazanie: V roku 1997 sa oženil s Patty Smyth, vedúcou speváčkou skupiny Scandal.
 • Je ťažké ísť na športové podujatie a nie počuť túto pieseň. Počas domácich futbalových zápasov na University of Wisconsin-Madison, študenti „skočia“ na pieseň medzi treťou a štvrtou štvrtinou. Ich skákanie sa registruje na seizmografe geologického oddelenia dve míle ďaleko.
 • Táto pieseň sa často používa v reklamách, objavuje sa v spotoch pre Walmart a BridgeStone a tiež v roku 2014 Reklama na Super Bowl na Coca-Colu kde mladý futbalista beží až na Lambeau Field.
 • Toto bolo uvedené vo filme z roku 1993 Pani Doubtfireová v scéne, kde postava Robina Williamsa nechá vymknúť kontrole detskú narodeninovú oslavu. Neskôr bol použitý v týchto filmoch:

  Dieťa Bridget Jonesovej (2016)
  Stáž (2013)
  Turbo (2013)
  Jack Reacher (2012)
  Údery srdca (2010)
  Nováčik (2002)
  Čierny jastrab zostrelený (2001)
  Šťastný Gilmore (devätnásť deväťdesiat šesť)
  Bozk smrti (devätnásť deväťdesiat päť)
 • Toto bolo použité v šiestich epizódach televízneho seriálu Moje meno je Earl , vrátane takej, kde na ňu tancuje striptérka menom Catalina skákaním hore -dole. Medzi ďalšie televízne použitia patrí:

  Parky a rekreácia („Andy a April's Fancy Party“ - 2011)
  Chuck (Chuck Versus the Broken Heart ' - 2009)
  Veronica Mars („Rashard a Wallace idú na Biely hrad“ - 2006)
 • Amy Winehouse si požičala basovú linku z albumu „Jump Around“ k singlu z roku 2007 „Vieš, že nie som dobrý“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: