Skok od Van Halen

Zistite Svoj Počet Anjela

 • David Lee Roth poskytol rôzne správy o význame textov, ale zvyčajne hovorí, že sú o televíznom spravodajskom príbehu, ktorý videl, kde sa muž chystal zabiť sa skokom z budovy (Roth si pomyslel: „Môže tiež skočiť“ ). Tiež povedal, že pieseň je o striptérovi.

  Roth je skvelý rozprávač, ktorý rád buduje svoju legendu, a tak často dodáva, že text napísal počas plavby po Los Angeles vo svojom starom kabriolete Mercury z roku 1951.


 • Toto bol prvý hit Van Halen v Amerike a ich jediný hit číslo 1 s Davidom Lee Rothom ako hlavným spevákom.
 • Eddie Van Halen to hral na Oberheim OB-Xa syntetizátore (Oberheim bol veľký výrobca syntetizátorov počas 80. rokov). V dospelosti sa klasicky učil na klavíri a na gitare začal hrať až v puberte. >> Kredit na návrh :
  William - Brentwood, TN


 • Syntetizátor bol v kapele sporným bodom. Eddie to chcel použiť, ale Roth si myslel, že to bude vyzerať, že sa vypredávajú, aby získali viac rozhlasových hier. Použitie syntetizátora namiesto gitary ako hlavného nástroja bolo pre Van Halena obrovským odklonom, ale väčšina ich fanúšikov im to nepriala.
 • Už v roku 1981 napísal Eddie Van Halen klávesový part, z ktorého sa nakoniec stala táto pieseň. Davidovi Lee Rothovi sa nepáčila myšlienka Eddieho hrať na klávesy a až keď si Eddie vybudoval vlastné nahrávacie štúdio (5150), nahral pieseň s Tedom Templemanom počas neskorého nočného nahrávania. Keď kapela počula pieseň, rozhodla sa ju zaradiť na album 1984 album - niečo, o čom sa povráva, že prispelo k Rothovmu odchodu o rok neskôr. >> Kredit na návrh :
  Eric - Atlanta, GA
 • The 1984 album vyšiel 9. januára 1984, čím sa ukončila (o deväť dní) séria Van Halenových vydávaní jedného albumu každý rok od roku 1978. Nie je známe, či dátum vydania 9. januára 1984 bol šikovný marketingový ťah alebo náhoda.
 • Video bolo nízkorozpočtové, no veľmi úspešné. Režíroval Pete Angelus a skupina, bol to jednoducho 8-milimetrový filmový záznam vystúpenia Van Halena, zvýraznený Rothovým spomaleným pohybom rozprestretého orla (prvýkrát videný na MTV vo videu Def Leppard ' Photograph ').

  Aj keď to dnes vyzerá trochu smiešne, video bolo prelomové a nastavilo štandard pre lacné výkonné videá, ktoré sa nešťastní režiséri stále snažia napodobniť. Na výrobu takéhoto videa sa kapela nahráva, ako spieva skladbu niekoľkokrát od začiatku do konca. Potom sú členovia kapely zastrelení pri náhodných scénických pohyboch bez predstierania, že pieseň skutočne hrajú (všimnite si, že Eddieho vidno hrať na gitare v čase, keď žiadnu gitaru nepočuť). Niektoré úprimné zábery sa nakrútia s kapelou, ktorá sa fláka, a ide sa do strižne, kde sa zábery rozsekajú na video.

  Zatiaľ čo väčšine kapiel chýba charizma na to, aby predviedli pohyby ako „basgitarista kačica pod nohu hlavného speváka“ a „namierte gitaru priamo do kamery“, aj tak to skúšajú charizmy, pričom používajú také taktiky ako „utekať pred kameru a zastavte sa“ a „dajte pusu“. Vo veku, keď môže natočiť video každý, ale väčšine kapiel chýbajú peniaze a talent na to, aby natočili dobré video, sa tieto videá rozmohli a žiadne nedosiahlo štandard, ktorý nastavil Van Halen s 'Jump'. Ak chcete vidieť dobrý príklad videa s nízkym rozpočtom, ktoré sa strašne pokazilo, pozrite si tento klip Zabudnutí rebeli .
 • Video vyhralo Best Stage Performance Video na prvom udeľovaní cien MTV Video Music Awards v roku 1984. MTV túto kategóriu rýchlo prerušilo, pretože hudobné videá sa stali kreatívnejšími a menej sa spoliehali na zábery kapiel, ktoré hrali túto pieseň.
 • B-strana amerického singlu je „House Of Pain“. V roku 1991 mala skupina s názvom House Of Pain hit s piesňou s názvom „Jump Around“.
 • 1984 bol posledným albumom Davida Lee Rotha s Van Halen pred jeho odchodom zo skupiny v roku 1985; video k 'Jump' rozdúchalo napätie, ktoré viedlo k jeho odchodu. Video produkoval Robert Lombard, ktorý chcel na pódiu ukázať osobnú stránku kapely. Roth však chcel, aby sa vystúpenie prelínalo so zábermi z jeho rôznych pôžitkárskych aktivít, a tak ho zastrelili, ako jazdil na motorke a bol zatknutý, pričom mal na sebe iba uterák. Lombard video upravil a nepoužil žiadne extra Rothove zábery a odniesol ich Eddiemu a Alexovi na schválenie. O dva dni neskôr ho manažér kapely vyhodil za obchádzanie Rotha; Lombard hovorí, že nikdy nedostal cenu, ktorú video získalo od MTV.

  Dokonca aj scény vystúpenia boli jemné. Lombard povedal v knihe Chcem svoju MTV : 'Netočil som ich spolu až do konca dňa. Snažil som sa zachovať pokoj, pretože som medzi nimi cítil napätie. David si myslel, že je väčší ako ostatní.“

  Niektoré zo špeciálnych záberov Davida Lee Rotha skončili v ich videu k 'Paname'. V roku 1986 Rotha v kapele nahradil Sammy Hagar.
 • Toto bol prvý album nahraný v štúdiu Eddieho Van Halena 5150. V Kalifornii je 5150 policajný kód pre prípad duševného zdravia.
 • Eddie použil outro gitarové sólo na samom konci tejto piesne, aby prišiel s nápadom na úvodný gitarový riff k neskoršiemu Van Halenovmu hitu 'Standing On Top (Of The World).' >> Kredit na návrh :
  Dave - Marietta, GA
 • Aztec Camera zaznamenal jemný, akustický obal v roku 1984.
 • Hoci je 'Jump' na rockový singel pomerne veselý, v januári 2010 sa DJ, ktorý ho hral v 'nevhodnom čase', ocitol v horúcej vode. Pieseň si vyžiadal vodič uviaznutý v premávke na M60 a hral ju Steve Penk, ktorý sa dostal pod paľbu, pretože zdržanie zapríčinila polícia, ktorá uzavrela niekoľko jazdných pruhov na diaľnici, zatiaľ čo sa pokúšala odhovoriť ženu, ktorá sa vyhrážala skokom. z mosta. Po takmer deviatich hodinách vyskočila, krátko po prehratí piesne. Úžasne prežila, aj keď s vážnymi zraneniami nôh. >> Kredit na návrh :
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko
 • V rozhovore s Zmiešať Daryl Hall povedal v časopise Hall & Oates pieseň 'Kiss On My List', ktorá mala na to vplyv. Povedal Hall: '[Eddie] Van Halen mi povedal, že skopíroval syntetizátorovú časť z 'Kiss on My List' a použil ju v 'Jump'. Vôbec s tým nemám problém.“
 • Organizácia pre práva na hudbu PRS For Music uskutočnila hlasovanie medzi svojimi členmi, aby sa zistila najobľúbenejšia športová pieseň v období pred olympijskými hrami v Londýne v roku 2012. 'Jump' sa umiestnil na vrchole ankety, s 'Star Me Up' od The Rolling Stones na druhom mieste a 'Vyššie a vyššie' od Jackieho Wilsona na treťom.
 • Táto pieseň hrá v úvodnej scéne filmu z roku 2018 Ready Player One . Objavuje sa aj v týchto filmoch:

  Opovrhnutiahodný ja 3 (2017)
  Spievajte (2016)
  Orol Eddie (2016)
  Herbie plne nabitý (2005)
  Veľký ocko (1999)

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: