Depeche Mode sa jednoducho nemôže nabažiť

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Zakladajúci člen Depeche Mode a klávesista Vince Clarke napísal tento orientačný bod synth-popu. Hudobne sa inšpiroval skladbou Spandau Ballet „To Cut a Long Story Short“, vydanou v roku 1980. Do tej doby Clark neholdoval tanečnej hudbe, ale pieseň Spandau Ballet ho otočila.

  'Bolo to prvýkrát, čo ma skutočne zaujal rytmus, ktorý šľapal, bum-buch,' povedal Valiaci sa kameň v roku 2000. „Bolo to prvýkrát, čo som pre seba objavil tanečnú hudbu, a napísať pieseň okolo rytmu bolo pre mňa celkom zjavenie. „Just Can't Get Enough“ z toho vyplynulo.


 • Clarke mal práve 20 rokov, keď písal túto pieseň, ktorá sa ukázala byť poslednou, ktorú napísal pre Depeche Mode. Po Hovor a kúzlo Album vyšiel, neskôr sa pridal k Yaz a Erasure. Video „Just Can't Get Enough“ je jediné, v ktorom sa objavuje.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • Podľa speváka Depeche Mode Davea Gahana bola táto pieseň napísaná v čase, keď sa punková scéna chýlila ku koncu a deti z londýnskych klubov hľadali hudbu, na ktorú by mohli tancovať a nebola taká agresívna.


 • Early Depeche Mode, pod vedením Clarkeho, mali pozitívnejší zvuk. V rozhovore pre Songfacts s ​​Vince Clarkom vysvetlil: „Martin Gore píše iným spôsobom ako ja, takže v tom je zrejme hlavný rozdiel. A vo svojej hudbe vytvorili taký druh rocku. Som viac fanúšik popovej hudby alebo som skôr fanúšik písania popovej hudby, to je hádam najväčší rozdiel. “
 • V rozhovore s Q časopis február 2008, spevák Dave Gahan si spomenul na nahrávanie debutového albumu skupiny Depeche Mode Hovor a kúzlo a ich začiatky ako kapely: „Vince (Clarke) bol v tom momente lídrom. Kým sme sa dostali do štúdia, Vince to už nudilo. Nepáčila sa mu predstava, že bude musieť jednať s inými osobnosťami. Chcel mať všetko pod kontrolou. Je to jediný album, kde sa piesne hrali rok a pol vopred, a išli sme do štúdia a nahrali ich, ako budeme žiť. Myslím, že Daniel (Miller, ich šéf nahrávacích spoločností) nás videl ako kríženca medzi Ramones a Beach Boys, elektronickým spôsobom - rýchlym a krátkym so skutočne jednoduchými riffmi. Dvorobili nám veľké vydavateľstvá a boli sme veľmi podozrievaví z podpisu dohody, ktorá znamenala päť albumov. Vychádzali by sme z tej punkovej etiky: chceli sme len urobiť singel. Prišiel Daniel a to je všetko, na čo mal peniaze, takže to fungovalo. Chceli sme mať kontrolu. Nikdy sme nerozmýšľali nad ďalším singlom a odohraním niekoľkých koncertov. Ten čas bol úžasný. '

  Nie každý to ocenil Hovor a kúzlo album. Valiaci sa kameň časopis to nazval „vata s hodnotením PG“.


 • Toto bolo použité v populárnych reklamách pre The Gap, ktoré uvádzali mladých ľudí, ako synchronizovať skladbu pred bielym pozadím. Predávali rad kože.
 • Vince Clarke bol známy tým, že to spieval s akustickou gitarou v dňoch koncertu Erasure. Clarke založila Erasure s Andy Bell niekoľko rokov po odchode z Depeche Mode.
  Kelly - Portland, OR
 • Toto bola prvá pieseň Depeche Mode použitá vo filme, keď bola uvedená vo filme z roku 1982 Milovníci leta . Bol tiež použitý v Svadobný spevák v roku 1998.
 • Clive Richardson režíroval video, ktoré bolo prvým v kapele. MTV, ktorá zahájila rok uvedenia piesne na trh, ju väčšinou ignorovala; prvé video Depeche Mode, ktoré v sieti rotovalo za chodu, bolo „ Osobný Ježiš . '
 • Tri módne dámy vo videu tancujú a kapele poskytujú morálnu podporu. Dave Gahan si spomína, že jednou z nich bola priateľka Siouxsie a bubeníka Banshees Budgie.
 • Toto bol prvý 10 najlepších singlov skupiny Depeche Mode vo Veľkej Británii, a hoci sa v USA nedostal na prvé miesto, stal sa obľúbeným klubom.
 • Dievčenská skupina The Saturdays pokryla túto pieseň v roku 2009 pre charitu Comic Relief.
 • Toto bolo použité na Priatelia v epizóde sezóny 3 „Ten s retrospektívou“. Hrá to na pozadí, keď sa Monica, Chandler a Rachel stretávajú v bare. Bol tiež použitý v týchto televíznych seriáloch:

  Ohováračka ('Valley Girls' - 2009)
  Comeback („Valerie robí pilota“ - 2014)
  American Horror Story („Izbová služba“ - 2015)
  Slobodní rodičia („Kečup“ - 2019)

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: