Knockin 'On Heaven's Door od Boba Dylana

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je napísaná z pohľadu umierajúceho šerifa:

  Mami, vezmi mi tento odznak
  Už to nemôžem použiť
  Už sa stmieva, príliš tmavo na to, aby som to videl
  Mám pocit, že klopem na nebeské dvere


  Dylan to napísal pre západný film z roku 1973, Pat Garrett a Billy Kid . Hrá sa, keď šerif Colin Baker zomiera na následky strelných zranení. Dylanove portréty vo filme ako postava Alias.


 • Booker T. Jones niekedy hovorí o hraní na basu na tejto trati (on a Dylan boli susedia v Malibu), ale basgitaristom je Terry Paul. Jones má na konte ďalšie štyri piesne zo soundtracku.

  Ďalší pracovníci spoločnosti „Knockin“ On Heaven's Door ”sú:

  Vokály, gitara: Dylan
  Gitara: Roger McGuinn
  Bicie: Jim Keltner
  Harmónium: Carl Fortina
  Flauta: Gary Foster
  Zálohované vokály: Brenda Patterson, Carol Hunter, Donna Weiss


 • Guns N 'Roses to uviedli na albume z roku 1991, Použite svoju ilúziu II . Odohrali ju v roku 1992 na poctivom koncerte pre Freddieho Mercuryho, popredného speváka skupiny Queen, ktorá zomrela na AIDS. Koncertu, ktorý sa konal na londýnskom štadióne Wembley, sa zúčastnilo 72 000 ľudí. V prípade, že vás zaujíma, na konci tejto verzie muž v telefóne hovorí: „Radšej začni čuchať svoje podriadené postavenie, Jack, pretože si to len ty a tvoje otrhané libido, banka a smrteľník, navždy človek a nebolo by to šťastie, keby ste sa mohli dostať zo života živí. “


 • V roku 1996 Bob Dylan umožnil škótskemu hudobníkovi Teda Christopherovi nahrať nový verš pre skladbu „Knockin“ na nebeské dvere “, ktorú Christopher napísal na pamiatku školákov a učiteľa zabitých pri masakri v Dunblane. Toto je jeden zo zriedkavých prípadov, kedy Dylan oficiálne povolil niekomu pridať alebo zmeniť text jednej z jeho piesní. Christopherova verzia sa vo Veľkej Británii dostala na prvé miesto.
 • Jeden z mála prípadov, kedy Dylan schválil ukážku, bolo, keď nechal britskú speváčku Gabrielle použiť túto pieseň ako základ pre jej skladbu „Rise“ z roku 1999, ktorá bola v Británii umiestnená na 1. mieste. Podľa Gabrielle to Dylan nielen povolil, ale vzdal sa niektorých licenčných poplatkov, na ktoré mal nárok.


 • Warren Zevon to nahral pre svoj album z roku 2003 Vietor . Keď nahrával skladbu, Zevon umieral na rakovinu pľúc a zomrel krátko po vydaní albumu.

  Táto pieseň bola pokrytá v štýle reggae niekoľkými umelcami vrátane G.T. Moore & The Reggae Guitars, Arthur Louis a Eric Clapton.

  K ďalším piesňam patria Avril Lavigne, Dolly Parton, Bruce Springsteen, Bon Jovi, Cold Chisel, Neil Young a Aretha Franklin.
 • Názov piesne bol použitý ako pôvodný názov súboru Kovboj Bebop film. Kovboj Bebop je populárna japonská anime, ktorá urobila v Amerike veľký hit, keď bola dabovaná verzia (hotová koncom 90. rokov) vysielaná v spoločnosti Cartoon Network v roku 2001. Bebop bol známy tým, že preberá vplyvy z popkultúry (príklad: Názov epizódy 6 je „Sympatia for the Devil“, evidentne vzlet z piesne Rolling Stones). Keď bol v Japonsku natočený celovečerný film Bebop, dostal názov Cowboy Bebop: Knockin 'on Heaven's Door . Keď bol dabovaný a na krátky čas uvedený do amerických kín, zmenili ho na Cowboy Bebop: Film aby Dylan proti nim nepodnikol žiadne právne kroky.
  Nick - Erwin, NC
 • Táto pieseň je hudobne podobná piesni „Bezmocná“ od Neila Younga, ktorá bola nahraná v roku 1969 a je na albume Crosby, Stills, Nash and Young, Už videné .
 • V októbri 2007 1730 gitaristov v indickom Shillongu päť minút brnkalo na túto pieseň, aby vytvorili svetový rekord v najväčšom gitarovom súbore, aký kedy bol.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: