Kto to môže byť teraz? od Muži v práci

Zistite Svoj Počet Anjela

 Prehrať video

 • Toto bol prvý vydaný singel Men at Work a stal sa obrovským hitom. Skupina začínala ako akustické duo so spevákom Colinom Hayom a gitaristom Ronom Strykertom. Po niekoľkých rokoch hrania v krčmách v Austrálii ich objavil Američan, ktorý pracoval pre záznamy CBS a podpísal ich.


 • V našom rozhovor s Colinom Hayom , ktorý napísal túto pieseň, vysvetlil: 'Bol som so svojou priateľkou v buši v južnom Novom Južnom Walese, len sme v noci sedeli vonku. Mali sme túto malú chatku na strome uprostred buša. Bolo to skvelé miesto na zabiť čas, pohrať sa s nápadmi. Bol to len nápad, ktorý sa objavil, napísanie tej piesne trvalo asi pol a hodinu. Žil som v St. Kilda v Melbourne, čo je veľká časť Melbourne. V čase, keď to bola veľmi zaujímavá oblasť, navštevovali ju všetci z vysokej židovskej populácie, punkeri, drogoví hýbatelia, všelijakí rôzni ľudia. Bolo to asi šesť alebo sedem hodín jazdy autom, sediac uprostred buša na Novom Juhu. Práve sa objavil Wales a tá pesnička. Moja priateľka vtedy povedala, 'to bude tvoj prvý hit, tá pesnička' a mala pravdu.'
 • The Práca ako obyčajne album bol číslo 1 v USA 15 týždňov, čo bol vtedy rekord pre najdlhšie zotrvanie na prvom mieste pri debutovom albume.


 • Slávna saxofónová časť sa pôvodne ozvala až v strede piesne, čo sa hodilo, keď ju kapela hrala v baroch. Keď ju nahrali, producent Peter McIan identifikoval saxofón ako háčik a presunul ho na začiatok piesne, vďaka čomu bol v celej skladbe výraznejší. Tento úvodný saxofónový riff spôsobil, že pieseň bola okamžite identifikovateľná.
 • Video sa dobre hodilo k textom o paranoidnom mužovi v jeho dome. MTV v tom čase nemala veľa videí, takže zaujímavé a výrazné videá, ako je toto, sa veľa prehrávali. Colin nám povedal, ako natáčali svoje videá: 'Zvyčajne sa na tom podieľali traja alebo štyria ľudia a my sme len zhrnuli scenár toho, čo sme chceli urobiť. Nemali sme veľa peňazí na výrobu videí, len 5 000 – 6 000 dolárov na výrobu čo, takže by sme si našli priateľov v tomto oddelení, ktoré by sme mohli použiť, alebo by sme našli dobré miesto a jednoducho to nakrútili. Bolo tam zahrnuté aj určité množstvo rozprávania. Hrali sme na svoje silné stránky, bez ohľadu na to, Mohli by sme to urobiť, vyhoveli by sme tomu. Naozaj to bolo tak trochu spontánne v tom zmysle, že to nebolo až tak premyslené. Skôr sa to snažilo vniesť do kapely osobnosť.'
 • Pieseň vyšla v Austrálii v roku 1981. Postupne sa dostala do celého sveta, kde mala veľký ohlas, no CBS Records v Amerike sa pretiahlo - v tejto krajine ju vydali až v polovici roku 1982, čím v čase, keď sa pieseň už dostala na prvé miesto v Austrálii.

  Načasovanie vyšlo dobre: ​​skupina bola schopná dokončiť austrálske turné a pripojiť sa k Fleetwood Mac ako predchodca na ich turné Mirage, ktoré prebiehalo od septembra do októbra 1982. Na konci tohto turné bola skladba #1.

  Je dobré, že americké vydanie na seba nenechalo dlho čakať: vydanie Michaela Jacksona Thriller album vyšiel v novembri 1982 a čoskoro ovládol popovú krajinu.
 • Colin Hay nahral akustickú verziu pre svoj album z roku 2003 Muž v práci .

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: