Lady In Red od Chrisa de Burgha

Zistite Svoj Počet Anjela

  • De Burgh začal po hádke písať túto pieseň o svojej manželke Diane, ale ťažko ju dokončil. Časť problému bola v tom, že potreboval titul: nechcel použiť „ Ako dnes vyzeráš , 'pretože tam už bola pieseň s týmto názvom. Ako hovorí de Burgh, o päť mesiacov neskôr videl Diane, oblečenú v červenom, v preplnenom nočnom klube, čo mu poskytlo myšlienku titulu. V britskom televíznom seriáli Toto je tvoj život , de Burgh povedal, že pieseň bola inšpirovaná spomienkou na to, keď prvýkrát videl Diane, a tým, ako si muži tak často ani nevedia spomenúť, čo mali ich manželky na sebe, keď sa prvýkrát stretli. Na svojom webe uviedol, že pieseň nie je konkrétne o Diane, ale o ocenení najdôležitejších ľudí v našich životoch, ktorých často považujeme za samozrejmosť; ako si často nevšimneme, čo nás na prvom mieste pritiahlo k inému človeku. V tomto účte už bol ženatý s Diane, ale neuvedomil si, že je to ona, keď ju zbadal cez izbu.


  • Niekoľko zaujímavých vecí o Chrisovi de Burghovi: narodil sa v Buenos Aires, ale presťahoval sa so svojou rodinou do Írska, keď jeho otec diplomat odišiel do dôchodku. On a Diane mali dvoch synov a dcéru menom Rosanna Davison (Chris používa na šoubiznis rodné priezvisko svojej matky - jeho skutočné meno je Chris Davison), ktorá bola zvolená Miss Írska, 2003 a vyhrala súťaž Miss World. De Burgh hovoril o svojich „liečivých rukách“ a o tom, ako môže niekedy liečiť choroby tým, že položí ruky na ľudí ako na alternatívnu terapiu.
  • „Lady In Red“ bola obrovským celosvetovým hitom a dostala sa na prvé miesto v 25 rôznych krajinách. Vo Veľkej Británii sa stala obrovskou súčasťou kultúrnej krajiny a poslucháči sa rozchádzali v názore, či ide o najsladšiu pieseň lásky, akú kedy bola napísaná, alebo o hromadu výstredných hudobných kašičiek. De Burgh nikdy nedokázal zopakovať úspech tejto piesne, ale v Európe si vybudoval lojálne publikum, kde bol po jeho hudbe skromný, ale trvalý dopyt. V Amerike absolvoval jedinú cestu do Top 40 so svojou piesňou „Don't Pay The Ferryman“ z roku 1982.


  • Niektoré z filmov, v ktorých sa táto pieseň objavila, sú Americké psycho , Dodgeball , baby mama a Pracujúce dievča .
  • Skutočný milostný príbeh tejto piesne zažil úspech v polovici 90. rokov, keď de Burgh odhalil, že mal pomer s 19-ročnou opatrovateľkou, ktorú zamestnával, zatiaľ čo sa jeho žena zotavovala z nehody na koni. Po nejakej verejnej ľútosti, keď de Burgh povedal: „Nechcem hazardovať so svojim manželstvom a rodinou,“ zostali s Diane spolu.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: