Le Freak od Chic

 • Chic bola skupina, ktorú viedli basgitarista Bernard Edwards a gitarista Nile Rodgers. Obaja boli veľmi úspešní spisovatelia a producenti, ktorí sa spojili pri práci na hitoch pre Sister Sledge a Dianu Ross. Edwards pokračoval v produkcii pre The Power Station, Joe Cockera a Roberta Palmera, zatiaľ čo Rodgers spolupracoval s Mickom Jaggerom, Davidom Bowiem a Madonnou. Edwards zomrel na zápal pľúc v roku 1996.
 • Rodgers a Edwards to napísali po tom, čo im bol zamietnutý vstup do nočného klubu, aj keď ich pieseň 'Dance, Dance, Dance (Yowsah, Yowsah, Yowsah) ' často hrávala vnútri.

  Bol Silvester v roku 1977 a boli pozvaní do Štúdia 54, veľmi obľúbeného klubu v New Yorku, kde sa stretávalo mnoho celebrít a tvorcov trendov. Speváčka menom Grace Jones chcela, aby pre ňu Rodgers a Edwards urobili nejakú produkčnú prácu, a požiadala ich, aby prišli do klubu ako jej hosť. Keď tam prišli, neboli na zozname a nemohli presvedčiť vrátnika, že sú skupinou Chic. Všetci oblečení a na Silvestra nemali kam ísť, odišli a začali písať túto pieseň ako odpoveď vrátnikovi. Nazvali to 'F--k Off', ale keď sa to rozhodli nahrať, Edwardsovi to nadávanie nebolo príjemné, tak to skúsili ako 'Freak Off.' Ten názov znel lame, ale keď urobili úvodné riadky 'aaaahh Freak Out!' namiesto 'aaaahh F--k Off!' prišli s lepším názvom: 'La Freak.'

  Nakoniec nepracovali pre Grace Jones, hoci Rodgers produkoval jej comebackový album v roku 1986.
 • Štúdio 54 sa spomína v poslednom verši: „Poď dole na 54“. Rok po tom, čo sa Rodgers a Edwards nemohli dostať do klubu, to bolo zahrnuté na albume tanečných piesní s názvom Noc v štúdiu 54 . V tomto bode nemali problém dostať sa dnu.
 • Toto bolo číslo 1 v USA počas šiestich týždňov. Po čase ho prestali distribuovať ako singel, aby povzbudili ľudí, aby si album kúpili.
 • 'C'est Chic' (čo nebol len názov albumu, ale aj časť textu piesne) je francúzsky výraz 'It is Chic.' >> Kredit na návrh :
  Jerro - Nová Alexandria, PA
 • Toto je najpredávanejší singel všetkých čias pre Atlantic Records s 13 miliónmi predajov, vrátane 2 miliónov v USA.
 • Toto bol prvý singel, ktorý bol dvakrát presunutý z USA # 1, zakaždým, keď sa opäť dostal na najvyššiu pozíciu. Prvýkrát sa dostal na prvé miesto v decembri 1978, potom sa na týždeň prepadol na číslo 2, aby uvoľnil miesto 'You Don't Bring Me Flowers'. Po opätovnom zaujatí pozície #1 na druhý týždeň, potom opäť klesla na #2 na ďalšie dva týždne, tentoraz, aby uvoľnila miesto hitu Bee Gees 'Too Much Heaven'. V januári 1979 sa 'Le Freak' po tretíkrát vrátil na prvé miesto a držal si prvé miesto ešte štyri týždne.
 • Táto skladba sa v roku 1987 vrátila, zremixovaná, do top 20 Spojeného kráľovstva ako „Jack le Freak“.
 • Povedal Nile Rodgers billboard že pieseň 'bola našou poctou piesni Chubby Checker s názvom 'Peppermint Twist''.
 • Povedal to Nile Rogers Veľký problém že vedel, že 'Le Freak' bude príšerná nahrávka, aj keď nahrávacia spoločnosť túto pieseň nenávidela. Spomenul si:

  „Keď skladba skončila, asi po sedem a pol minúte, vyčistili sme konferenčnú miestnosť. Sedeli sme tam sami - ja, Bernard Edwards a náš právnik. Všetci ostatní boli vonku a snažili sa prísť na to, ako nám povedať, ako veľmi sa skladba nasrala, a premýšľali, či máme na albume ešte niečo lepšie.
 • Zdá sa, že je to dobré miesto na to, aby som vám povedal, že hudbu k filmu zložil Nile Rodgers Príchod do Ameriky , vrátane znelky k reklame Soul Glo.


Zaujímavé Články