Le Freak od Chic

Zistite Svoj Počet Anjela

Prehrať video
 • Chic bola skupina vedená basgitaristom Bernardom Edwardsom a gitaristom Nile Rodgersom. Obaja boli veľmi úspešní spisovatelia a producenti a skombinovali prácu na hitoch pre Sister Sledge a Dianu Ross. Edwards pokračoval v produkcii pre The Power Station, Joe Cocker a Robert Palmer, zatiaľ čo Rodgers spolupracoval s Mickom Jaggerom, Davidom Bowiem a Madonnou. Edwards zomrel na zápal pľúc v roku 1996.


 • Rodgers a Edwards to napísali potom, čo im bol zamietnutý vstup do nočného klubu, aj keď v nich často hrala ich pieseň „Dance, Dance, Dance (Yowsah, Yowsah, Yowsah)“.

  Bol Silvester 1977 a boli pozvaní do Studio 54, veľmi obľúbeného klubu v New Yorku, o ktorom bolo známe, že sa stretáva s mnohými celebritami a určovateľmi trendov. Speváčka menom Grace Jones chcela, aby za ňu Rodgers a Edwards urobili nejakú produkčnú prácu, a požiadal ich, aby prišli do klubu ako jej hosť. Keď sa tam dostali, neboli na zozname a nemohli presvedčiť vrátnika, že sú skupinou Chic. Všetci oblečení a na Silvestra nemali kam ísť, odišli a začali písať túto pieseň ako odpoveď vrátnikovi. Volali to „F-k Off“, ale keď sa to rozhodli zaznamenať, Edwardsovi to prekliatie nevyhovovalo, a tak to skúsili ako „Freak Off“. Ten názov zneol chromo, ale keď urobili úvodné riadky „aaaahh Freak Out!“ namiesto „aaaahh F-k Off!“ vymysleli lepší názov: „La Freak“.

  Nakoniec nepracovali pre Grace Jones, aj keď Rodgers produkoval jej comebackový album v roku 1986.


 • Štúdio 54 je uvedené v poslednom verši: „Choďte na 54.“ Rok potom, čo sa Rodgers a Edwards nemohli dostať do klubu, to bolo zaradené do albumu tanečných piesní s názvom A Night At Studio 54 . V tomto mieste nemali problém dostať sa dovnútra.


 • Toto bola #1 v USA šesť týždňov. Po čase ho prestali distribuovať ako singel, aby povzbudili ľudí ku kúpe albumu.
 • „C'est Chic“ (čo bol nielen názov albumu, ale aj časť textu piesne) je francúzsky výraz „It is Chic“.
  Jerro - Nová Alexandria, PA


 • Toto je najpredávanejší singel všetkých čias pre spoločnosť Atlantic Records s 13 miliónmi tržieb, z toho 2 milióny v USA.
 • Bol to prvý singel, ktorý bol dvakrát vytlačený z USA č. 1, zakaždým, keď získal späť najvyššiu pozíciu. Prvýkrát sa umiestnil na prvom mieste v decembri 1978, potom sa na týždeň znížil na #2, aby uvoľnil miesto piesni „You Don't Bring Me Flowers“. Potom, čo na druhý týždeň znova obsadil pozíciu č. 1, potom opäť klesol na č. 2 na ďalšie dva týždne, tentokrát aby uvoľnil miesto hitu skupiny Bee Gees „Príliš veľa neba“. V januári 1979 sa „Le Freak“ tretíkrát vrátil na prvé miesto a ďalšie štyri týždne sa držal na prvom mieste.
 • Táto pieseň sa vrátila, remixovaná, do britskej Top 20 v roku 1987 ako „Jack le Freak“.
 • Povedal Nile Rodgers Billboard že pieseň „bola našou poctou piesni Chubby Checker s názvom„ Peppermint Twist “.
 • Povedal to Nile Rogers Veľký problém že vedel, že „Le Freak“ bude monštrum, aj keď nahrávacia spoločnosť pieseň nenávidela. Pripomenul:

  „Kým pieseň skončila, zhruba po siedmich a pol minútach sme vyčistili konferenčnú miestnosť. Len sme tam sedeli sami - ja, Bernard Edwards a náš zástupca. Všetci ostatní boli vonku a snažili sa prísť na to, ako nám povedať, ako veľmi je tá pieseň nasratá, a čudovali sme sa, či máme na albume ešte niečo, čo bolo lepšie. '
 • Zdá sa, že je to dobré miesto, kde vám poviem, že hudbu k filmu zložil Nile Rodgers Príchod do Ameriky , vrátane znelky pre reklamu Soul Glo.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: