Nechajte svetlo zapnuté Tomom Walkerom

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Prelomový singel Toma Walkera je založený na jeho priateľovi, ktorý bojoval s drogovou závislosťou. Tom naliehavo žiada svojho priateľa, aby vyhľadal pomoc a on „ponechá svetlo“, ak a kedy o tom chce hovoriť.

  Ak sa pozriete do diaľky, na kopci je dom
  Vedie ako maják
  Na miesto, kde budete v bezpečí cítiť našu milosť
  Pretože všetci sme urobili chyby
  Ak ste zablúdili


  Walker vysvetlil Slnko že jeho priateľ „prežíva skutočne temné obdobie a ja som pieseň napísal, aby som vedel, že nie je sám a vždy som tu bol pre neho“.


 • Pieseň je inšpirovaná Tomovým priateľom, ale má širší význam a je zameraná na kohokoľvek, kto sa jej zmocnil závislosť na nejakej forme. Vysvetlil to Idolator :

  „Každý, koho poznám, vrátane mňa, v určitom okamihu svojho života zápasil s nejakou formou závislosti, či už príliš veľa pije alebo príliš veľa jesť. Viete, nech je to čokoľvek, myslím si, že niekto v určitom okamihu bojoval so závislosťou. Chcel som napísať túto pieseň pre svoju rodinu a priateľov, aby im dali vedieť, že sa o tom môžeme porozprávať. '
 • Tom Walker je spoluautorom piesne so Stevom Macom, ktorý má na svojom konte množstvo ocenení v mnohých britských singloch a albumoch číslo 1 pre interpretov ako Westlife („Flying Without Wings“), The Wanted („Glad You Came“) Clean Bandit („ Symfónia “) a Ed Sheeran („ Tvar teba '). Dvojica sa spojila prostredníctvom Walker's A&R v Relentless Records vo Veľkej Británii.


 • Aj keď Walker vedel, že Steve Mac je populárny skladateľ, nevedel o obrovskom rozsahu svojho životopisu. Vysvetlil: „V skutočnosti som neskúmal, do koho idem. Začínal som sa stretávať s čoraz dôležitejšími ľuďmi a v skutočnosti ma znervózňovalo, keď som čítal ich stránku Wikipedie. Pretože je to ako: „Panebože, dnes musím vystúpiť. Musím to urobiť naozaj dobre .; Vedel som, o čo mu ide, ale neskúmal som to do hĺbky. “

  Výsledkom bolo, že Walker sa nenechal zastrašiť spoluprácou s takým úspešným spolupracovníkom a túto pieseň napísali počas prvého zasadnutia iba za päť alebo šesť hodín.
 • Pieseň pôvodne vyšla v Británii 13. októbra 2017 a najskôr bola pomalým pestovateľom v Walkerovej rodnej krajine. Medzitým sa rozbiehal cez kanál La Manche a v marci 2018 sa dostal na vrchol singlového rebríčka Francúzska. Dostal sa aj do top 10 v niekoľkých ďalších európskych krajinách vrátane Rakúska, Belgicka, Nemecka a Švajčiarska. „Leave a Light On“ sa nakoniec v máji 2018 dostalo do britskej prvej 40 -ky.
 • The Aký čas byť nažive názov bol inšpirovaný textom z albumu „Blessings“, nie spoločným mixom skladieb Drake and Future z roku 2015.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: