Nechajte ju ísť cestujúcim

 • Mike Rosenberg je britský spevák a skladateľ a nezávislý pop/folk/rockový spevák, ktorý nahráva pod pseudonymom Passenger. Bol zakladateľom, hlavným spevákom a skladateľom rovnomennej štvorčlennej folk rockovej skupiny so sídlom v anglickom Brightone a vydal iba jeden album. Otvorili sa pre niekoľko významných nezávislých činov v celej Británii, vrátane Kate Nash a Hold Steady, ale v roku 2009 sa členovia kapely rozhodli ísť vlastnou cestou. Rosenberg sa pre svoju sólovú tvorbu rozhodol ponechať meno Passenger a v roku 2012 vydal svoj tretí sólový album s názvom Všetky malé svetlá , ktorý bol nahraný v Sydney's Linear Recording a predstavoval dokonalejší zvuk.
 • Bol to druhý singel, z ktorého vyšli Všetky malé svetlá . Pieseň znamenala prvý medzinárodný úspech Passengera a dostala sa na prvé miesto v hitparádach v mnohých krajinách vrátane Austrálie, Rakúska, Belgicka, Dánska, Fínska, Nemecka, Írska, Luxemburska, Holandska, Nového Zélandu, Švédska a Švajčiarska.
 • Mike Rosenberg vysvetlil význam piesne Žena ako prvá : 'V mojej mysli má pieseň dva významy;' povedal: „Prvá je celkom doslovná, ako som ju napísal po rozchode, a je o tom, že ju nechám ísť. Ale potom sa odohráva väčšia myšlienka a ide skôr o to, nerozumieť a vedieť, čo máte, kým to nezmizne, a myslím si, že každý sa s tým rozhodne môže stretnúť. '
 • Rosenberg pre VH1 povedal: „Písanie netrvalo dlho. Myslím, že menej ako hodinu. Keď som to písal, rozhodne som mal pocit, že to má niečo ... Nikdy som nemal pieseň v rádiu, neveril som, že by som mohol mať pieseň v rádiu, pretože ľudová hudba sa spravidla nedostáva do komerčných rádií, ale proste nie. Myslel som si, že tento druh úspechu je pre ostatných ľudí, ľudí, ktorí sa skutočne pokúšali dosiahnuť taký úspech, pretože som to nikdy nemal. '
 • Rosenberg bol v zákulisí po dokončení setu v univerzitnom bare v Austrálii, keď prišiel s touto piesňou. Bol predskokanom pre inú kapelu a jeho vystúpenie sa tej noci stretlo s úplnou ľahostajnosťou. V melancholickom rozpoložení prišiel s touto piesňou o svojej bývalej priateľke. Hovorí, že pieseň z neho práve „vyliala“.
 • Štrukturálne je to veľmi neobvyklá pieseň. Je založený na akustickej gitare a sláčikoch a má 25-sekundové intro, než sa dostane priamo do prvého refrénu („Svetlo potrebujete iba vtedy, keď už slabo horí ...“). Na linke „A ty ju necháš ísť“, pieseň zachytáva, uvádza bicie a prechádza do inštrumentálnej prestávky, než konečne zasiahne prvý verš o 1:03.

  Počínajúc zborom je ekvivalentom filmu, ktorý je zobrazený mimo poradia (napr Pulp Fiction ) - Poznáme veľkú scénu, ale nevieme, čo k tomu viedlo. Cestujúci nám dopredu povie záver a potom vysvetlí, čím si prešiel - úzkosť, ktorú prežil, než ju mohol len tak pustiť.

  Refrén sa vráti ešte trikrát, a to aj na konci piesne, kde sa dvakrát opakuje a končí sa hlasom izolovaným v posledných riadkoch, aby sa zdôraznil záver: „Pustil si ju.“
 • Táto pieseň bola použitá v populárnej budweiserskej reklame s názvom „Puppy Love“, ktorá bola odvysielaná počas Super Bowlu 2014 medzi Seattle Seahawks a Denver Broncos. Odhodlané šteňa na mieste nájde spôsob, ako sa znova stretnúť so svojim priateľom z Clydesdale.
 • Pieseň sa prvýkrát objavila v Holandsku po tom, čo holandský rozhlasový prehrávač počul skladbu v kaviarni. Do troch týždňov, čo to bolo v rádiu, to bola #1 v Holandsku.
 • Žena, ktorá inšpirovala túto pieseň tým, že rozbila Rosenbergovo srdce, vie, že je o nej. „Teraz sme dobrí priatelia,“ povedal spevák Valiaci sa kameň v roku 2014. „Myslím si, že z toho má stále akési zmiešané pocity. Je pre mňa šťastná, ale je to dosť zvláštne. '


Zaujímavé Články