List od The Box Tops

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto pieseň je o chlapcovi, ktorý dostane list od svojej bývalej lásky, ktorý mu hovorí, že ho chce späť, a ten chlap chce okamžite odletieť a vidieť ju. Nashvillský skladateľ Wayne Carson Thompson napísal pieseň potom, čo mu jeho otec povedal: „Daj mi lístok na lietadlo.“

    Thompson dal pieseň The Box Tops na odporúčanie svojho priateľa Chipsa Momana, ktorý viedol ARS Studios a páčil sa mu zvuk nemenovanej kapely na čele s vtedy 16-ročným Alexom Chiltonom, ktorý sa na neho v roku 1967 zúčastnil konkurzu.


  • Thompson na nahrávke hral na gitare. Nemal rád spev, pretože veril, že hlavný spev je príliš chrapľavý, a taktiež nemal rád produkciu. Pridanie tryskového zvuku mu „nedávalo zmysel“. Keď producent Dan Penn pridal k záznamu zvuk lietadla, Wayne Carson Thompson si zjavne myslel, že Penn stratil rozum. Nemal - o niekoľko týždňov sa stal jedným z najväčších rekordov 60. rokov a The Box Tops pokračoval v skórovaní s niekoľkými ďalšími skladbami Thompson, vrátane ich následného vydania „Neon Rainbow“ (#24, 1967), „Soul Deep“ (hit č. 18 v roku 1969) a „You Keep Tightening Up On Me“ (ich posledný hit v rebríčku, ktorý vyvrcholil na #74 v roku 1970). O niekoľko rokov neskôr získal Thompson Grammy za napísanie hitu. Stále na mysli . '


  • Keď to skupina nahrala, stále nemali meno. Jeden člen kapely navrhol: „Poďme na súťaž a každý môže poslať 50 centov a krabicu.“ Producent Dan Penn ich potom nazval The Box Tops.


  • O 1:58 bola verzia Box Tops posledným zásahom č. 1 kratším ako dve minúty.
  • Cover verzie boli americkými hitmi pre ďalších dvoch umelcov, The Arbors (#20 v roku 1969 - úprava Joe Scott) a Joe Cocker (#7 v roku 1970). Cockerova verzia je živá nahrávka s Leonom Russellom; na jeho albume sa nachádza štúdiová verzia Šialení psi a Angličania .


  • V tejto piesni sa nikdy nespieva názov: píše ho jeho dieťa do list. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: