Trochu menej konverzácie od Elvisa Presleyho

 • Mac Davis a Billy Strange to napísali pre film Elvis z roku 1968 Žite trochu, milujte trochu , ktorý bol jedným z posledných Presleyho. Pieseň je o podniknutí akcie - už bolo dosť rečí!

  Davis napísal pôvodnú verziu pre Arethu Franklin, ale keď Billy Strange, ktorý sa zaoberal hudbou pre film, oslovil Davisa o príspevku k piesni, uvedomil si, že „A Little Less Conversation“ sa k scéne perfektne hodí, a tak ju prepracoval so Strange a Elvis to pre film naspieval.

  'Čítal som scenár a miesto, kde potrebovali pieseň, bolo v scéne, kde zvádza dievča v bazéne a ona príliš hovorí a on sa snaží, aby s ním odišla,' povedal Davis v rozhovore pre Songfacts. . „Túto pieseň som už začal a dúfal som, že sa Arethe Franklin môže páčiť, a napísal som ju skutočne s ohľadom na ňu. Jednoducho sa zmestilo na to miesto a požiadali ma, aby som upratal texty. Bolo to hádam trochu funky k jeho obrazu v tej dobe. Preto som zmenil jeho texty tak, aby zodpovedali dobe. '
 • Elvis sa vo filme objaví na hojdačkovej párty pri bazéne, nájde krásnu blondínku, zaspieva jej to a vezme ju späť na svoje miesto. Film nie je muzikál, ale stáva sa ním pre túto jednu scénu. Blondínka (hrá ju Celeste Yarnall) nevedie žiadny dialóg, takže sa vôbec nekoná. Filmy Elvisa môžu byť trochu ... nesúrodé.
 • Bola to dosť obskúrna pieseň Elvisa, ktorá v roku 1968. v Amerike dosiahla veľmi ne Kráľovskú #69. Keď však bola v roku 2002 remixovaná a vydaná ako singel, dostala sa táto nová verzia na prvé miesto v Británii, dáva Elvisovi 18 hitov číslo 1, čo je najviac zo všetkých umelcov. Predtým mal remízu s The Beatles na 17. mieste. Remix sa dostal na prvé miesto v hitparádach aj v niekoľkých ďalších krajinách, v USA však dosiahol #50.
 • Remix získal v Británii popularitu, keď bol použitý v a Reklama na majstrovstvá sveta Nike predstavovať britského futbalistu Erica Cantonu. Remix urobil holandský DJ Tom Holkenburg, člen skupiny Junkie XL. V prípade remixu bol názov skupiny zmenený na JXL, pretože Presleyho pozostalosť referenciu o lieku nevítala. Toto bolo prvýkrát, čo bolo možné remixovať pieseň Elvisa.
 • Oficiálny názov remixu je „Elvis vs. JXL - A Little Less Conversation“. Presleyho vokály zostali nedotknuté.

  Remix vyšiel krátko pred 25. výročím Elvisovej smrti (zomrel 16. augusta 1977). Bola pridaná ako „bonusová skladba“ do albumu Hity , album 30 hitov č. 1 vydaný k 25. výročiu jeho smrti. Nahrávacia spoločnosť dúfala, že pritiahne novú generáciu fanúšikov Elvisa rovnako ako Beatles, keď vydali album hitov číslo 1 v roku 2000. Pridaním súčasného remixu to pomohlo predať veľa kópií deťom, ktoré neboli známe. s ďalšími 30 piesňami.
 • Výraznú bicú časť v tejto piesni hral Hal Blaine, ktorý bol spolu s Earlom Palmerom v tej dobe špičkovým bubeníkom na západnom pobreží.
 • Bola to prvá pieseň, ktorú Mac Davis napísal pre Elvisa. O rok neskôr Elvis nahral Davisove piesne V Gete “a„ Neplač, ocko. “

  Keď napísal „Trochu menej konverzácie“, Davis pracoval vo vydavateľskej spoločnosti Metric Music. Neskôr začal svoju vlastnú kariéru ako umelec a herec. V roku 1972 získal hit č. 1 s piesňou Baby, Don't Get Hooked on Me a v roku 1979 si vyslúžil ohlas u kritikov. Severný Dallas štyridsať .
 • Mac Davis si s textami trochu dovolil a vymyslel slovo „uspokojujúce“. Fanúšikovia Elvisa vám povedia, že to bolo súčasťou príťažlivosti piesne, ale Davis z toho nebol nadšený, a povedal Songfacts: „Nie je to môj najpyšnejší moment.“
 • Pôvodná verzia bola použitá pri prerábke filmu v roku 2001 Ocean's Eleven v hlavných úlohách George Clooney, Brad Pitt a Julia Roberts.
 • Elvisova dcéra Lisa Marie Presley sa narodila v roku 1968, v tomto roku bola vydaná.
 • Remix pomohol predstaviť Elvisa mladšej generácii. Spomienka na Elvisa tiež vzrástla, keď bolo osem z jeho piesní použitých vo filme Disney Lilo a Stitch približne v rovnakom čase.
 • Bývalý guvernér Vermontu Howard Dean to použil ako svoju kampaňovú pieseň, keď sa v roku 2003 uchádzal o demokratickú nomináciu. Jeho odkazom bolo, že bol mužom činu, nie slov. Ďalší kandidát pieseň zvažoval, ale usúdil, že mala príliš veľa sexuálnych narážok.
 • Pôvodná verzia bola použitá ako ústredná pieseň televízneho seriálu Las Vegas , ktorá prebiehala v rokoch 2003-2008. Elvis bol najlepšou remízou vo Vegas.
 • Mitt Romney to použil ako svoju kampaňovú pieseň, keď v roku 2008 kandidoval na prezidenta USA. Podľa slov zamestnanca Romneyho Alexa Burgosa táto pieseň podčiarkuje prísľub guvernéra Romneyho priniesť zmenu do zlomeného Washingtonu. Verí, že na riešenie výziev nášho národa je potrebné prijať viac opatrení, menej rečí a straníckeho hašterenia. “

Zaujímavé Články