Little Lies od Fleetwood Mac

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Niekedy sú sladké klamstvá lepšie ako úprimná pravda. 'Little Lies' napísala a naspievala klávesistka Fleetwood Mac Christine McVie, ktorá o piesni povedala: 'Myšlienka textu je: Keby som mal šancu, nabudúce by som to urobil inak. Ale keďže nemôžem, klam mi ďalej a ja uverím, aj keď viem, že klameš.“ (citát z Rock Lives: Profily a rozhovory od Timmothyho Whitea)


  • Christine McVie napísala „Little Lies“ s Eddym Quintelom, za ktorého sa vydala v roku 1986 sedem mesiacov pred vydaním albumu. Nie je to pieseň, od ktorej by ste čakali, že ju napíšu dvaja novomanželia, no zjavne nie je o ich vzťahu. McVie nepotrebovala osobnú inšpiráciu pre svoje príbehy, ale tento mohol byť ovplyvnený jej rozchodom s prvým manželom (a kolegom z kapely) Johnom McVie alebo jej vzťahom s Dennisom Wilsonom z Beach Boys. Ona a Quintela sa rozišli v roku 2003.
  • Toto bol tretí singel z Tango v noci , Fleetwood Mac je prvý odvtedy Mirage v roku 1982. Po turné za Mirage , skupina si dala chvíľu pauzu, pričom ich kľúčoví kreatívci - Lindsey Buckingham, Stevie Nicks a Christine McVie - všetci vydali sólové albumy. Buckingham pracoval na ďalšom v roku 1985, keď ho McVie presvedčila, aby produkoval jej verziu „Nemôžem pomôcť Falling In Love“ pre film. Pekný neporiadok . Podporila ju aj John McVie a Mick Fleetwood, čím sa opäť spojili štyri pätiny kapely. Išlo to tak dobre, že boli schopní presvedčiť Buckinghama, aby znova zapálil Fleetwood Mac, a začali pracovať na albume. Stevie Nicks prispel troma skladbami, ale bol oveľa menším faktorom ako na predchádzajúcich albumoch. Buckingham koprodukoval set a vydal prvý singel „Big Love“, ktorý si vyčlenil na svoj sólový album. Christine McVie tiež napísala skladbu „Everywhere“, ktorá vychádza z úplne iného emocionálneho spektra ako „Little Lies“.

    Dať album dokopy bolo utrpením, ale to nie je nič nové pre kapelu, ktorá na svojom albume 1977 odviedla skvelú prácu. Povesti album napriek nepriateľskému pracovnému prostrediu. Ale keď prišiel čas na turné, bolo to viac, ako mohol Buckingham zniesť, a po tom, čo to bolo oznámené, skupinu opustil. Fleetwood Mac musel dodržať svoje záväzky, a tak pokračovali vo vojne, keď ho nahradili Billy Burnette a Rick Vito.


  • Hlavnými fanúšikmi Fleetwood Mac boli mimo demografickej skupiny MTV, ale v roku 1985 bola spustená VH1, ktorá im poskytla priestor pre hudobné videá v Amerike. Ich vydavateľstvo si objednalo veľkorozpočtové videá Tango v noci piesne využiť. „Little Lies“ režíroval Dominic Sena, ktorý pracoval na niektorých ikonických videách Janet Jackson, vrátane „Rhythm Nation“. Sena vzala veľmi kozmopolitných Fleetwood Mac a umiestnila ich na farmu na natáčanie. John McVie a Mick Fleetwood sa ukazujú vo svetroch, ale zvyšok kapely si ponechal svoje mestské šviháky s Buckinghamom v obleku.
  • V roku 2015 Hilary Duff zastrešila pieseň pre televízny komediálny dramatický program Mladší , čím sa z neho stal dubstepový projekt. Duff hrá v seriáli Kelsey Peters, priateľku hlavnej postavy.
  • To sa ukáže v roku 2022 Reklama na Super Bowl v hlavnej úlohe so Scarlett Johansson a Colinom Jostom . V spote si predstavujú hlasovú asistentku Amazonu Alexa ako čítačku myšlienok. Keď mu Scarlett povie, že robiť milostné scény s fešákmi je „najhoršie“, Alexa hrá „Little Lies“.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: