Červená korveta od Princa

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Princ dostal nápad na túto pieseň, keď si po vyčerpávajúcom celonočnom nahrávaní zdriemol v speváku speváčky Lisy Colemanovej z roku 1964 Mercury Montclair Marauder. Texty mu prišli počas tejto a ďalších prešľapov v kúskoch. Nakoniec to dokázal dokončiť bez spánku.

  O Colemanovom aute sa často hovorilo ako o ružovom Edselovi, ale neskôr vysvetlila, že to bol Marauder (oveľa viac sexy ako Edsel), ktorý jej Prince pomohol kúpiť na aukcii v roku 1980.


 • Pieseň je o sexe, ale je dosť nejednoznačná, aby neurazila väčšinu poslucháčov. Mnohé z predchádzajúcich piesní Prince, ako napríklad „Head“, „Dirty Mind“ a „Soft and Wet“, boli očividne sexuálne, čo vydesilo rozhlasové stanice.


 • Toto bol Princeov prvý zásah v Top 10 USA. Pomohlo mu to dostať sa do superstar statusu, titulu, ktorý splnil, vďaka elektrizujúcim živým šou a zarážajúco plodnému výstupu materiálu vrátane hudby, filmov a videí.


 • Verzia albumu beží o 5:03, ale úprava rádia bola skrátená na 3:08, čím sa eliminovala repríza, v ktorej ju Prince rozbije a zvolá: „Ty musíš byť limuzína!“

  Výsledná úprava (použitá aj vo videu) bola doteraz jeho najprijateľnejším singlom k rádiu, s lesklejšími klávesnicami a menej surovým funkom ako väčšina jeho predchádzajúceho materiálu.
 • 1999 bol princov piaty album. V tejto chvíli zaznamenal len mierny úspech. Jeho najväčším hitom bola #11 „I Wanna Be Your Lover“ pred štyrmi rokmi.

  Titulná skladba bola vydaná ako prvý singel v septembri 1982, zhruba mesiac pred vydaním albumu. V decembri sa táto pieseň dostala na #44 USA a „Little Red Corvette“ vyšla ako druhý singel vo februári 1983. Pieseň sa pomaly vyšplhala na prvé miesto v hitparádach a v máji sa dostala na 6. miesto. Ďalší singel „Delirious“ vyšiel až v auguste a v októbri dosiahol vrchol v rebríčku #8.

  Od novembra 1982 do apríla 1983 Prince cestoval za albumom. Keď sa „Červená červená Corvetta“ pohybovala po rebríčkoch, pritiahol oveľa väčšie davy - skoré dátumy sa ukázali ako niektoré z jeho posledných divadelných show, pretože na konci turné bol jasným headlinerom arény.


 • Veta „Mala vrecko plné koní, trójskych koní, niektorí ich používali“, odkazuje na trójske kondómy. „Žokeji“ predstavujú mužov, ktorí predtým spali s dievčaťom. Išlo o zahalené sexuálne odkazy, ktoré nedostalo dostatok ľudí na to, aby bola pieseň považovaná za urážlivú.
 • Stevie Nicks dostala nápad na „Stand Back“ z tejto piesne. Počula to v aute, odišla do nahrávacieho štúdia a položila niekoľko stôp. „Dalo mi to neuveriteľný nápad, takže som v noci strávila veľa hodín písaním piesne o nejakom šialenom spore a mala sa stať jednou z najdôležitejších mojich piesní,“ spomenula si v poznámkach k nahrávke. Časopriestor .

  Prince vošiel a pridal kúsok klávesnice. Ako hovorí Nicks, s riffom prišiel hneď, ako ho začal hrať.
 • Toto bolo jedno z prvých videí čierneho umelca, ktoré pravidelne vysielali na MTV. Michael Jackson bol prvým, kto prelomil farebnú bariéru na MTV s „ Billie Jean , “a„ Little Red Corvette “prišli onedlho. Kapela natočila klip počas zastávky na turné v Jacksonville; pieseň už bola rozhlasovým hitom, keď ju urobili.
 • Počas inštrumentálnej prestávky v tejto piesni, princ, by princ vykonal pôsobivý tanec v štýle Jamesa Browna, doplnený o množstvo roztočení a rozchodov. Tieto pohyby sú vidieť na videu, ktoré zachytáva jeden taký výkon.
 • V roku 2001 Chevrolet vylepil billboardy s obrázkom červenej Corvette Sting Ray z roku 1963 s nápisom „Nepíšu piesne o Volvoch“. V roku 2003 to Chevrolet použil v reklame, ktorá sa prvýkrát vysielala počas Grammy. Reklama zobrazila staré zábery piesne The Beach Boys s piesňou „My 409“, po ktorej nasledoval spev Dona McLeana „American Pie“ („odviezol môjho Chevyho do hrádze“) a potom vystúpil princ. Kamera potom vyjde mimo klub, aby ukázala Chevyho najnovší model.
 • Z tejto piesne bol vyrobený aj Billboard pre Chevrolet Corvette. Mal text „Malá červená korveta, dieťa ur 2 rýchle“ a princovo logo na korvete. V roku 2003 bol vystavený za Národným múzeom Corvette v Bowling Green v Kentucky.
  Mike - Melbourne, FL
 • Potom, čo sa táto pieseň stala hitom, bol album „1999“ vydaný znova, čo mu dáva druhú šancu. Tentoraz sa v USA umiestnil na 12. mieste.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: