Žite navždy od Oasis

 • Noel Gallagher začal písať túto pieseň, keď bol roadie pre The Inspiral Carpets. Pomohlo mu to presvedčiť jeho brata Liama, že ho nechal pripojiť sa k jeho skupine Oasis.
 • Melódia je založená na piesni 'Shine A Light' od The Rolling Stones od Exil na Hlavnej sv . Časť, ktorú si Noel zobral, bola z refrénu: „Nech na teba dobrý Pán posvieti.“ Noel to napísal vo svojom byte v Manchestri pomocou melódie z piesne. Vzal to do kapely a oni to raz nacvičili a zahrali to tú noc na koncerte.
  Nick - Southampton, Anglicko
 • Je to jedna z najtrvalejších piesní v Británii, ale v Amerike nikdy nebola úspešná. Oasis sa nikdy nepriblížilo k úspechu v Spojenom kráľovstve v štátoch.
 • Texty piesní sú čiastočne poctou Gallagherovej matke. Bola vášnivou záhradníčkou a v piesni sa spomína aj jej záhrada.
 • Časť videa bola natočená v newyorskom Central Parku.
 • V hlasovaní prijatom na oficiálnom webe skupiny to bolo zvolené za najlepšiu pieseň Oasis.
  Adam - Dewsbury, Anglicko
 • Na obale singla CD je detský domov Johna Lennona, 251 Menlove Avenue. Kúpila ho Yoko Ono, ktorá ho darovala National Trust.
  Connagh - Londýn, Anglicko
 • Podľa Q časopis, otvárací dvojveršík „Možno to vlastne nechcem vedieť/ Ako rastie vaša záhrada“, bol inšpirovaný spomienkami Gallaghera na detstvo, keď sa nudil a čakal na prídel svojich rodičov.
 • Povedal Liam Gallagher Q časopis október 2008, že je to jeho obľúbená pieseň Oasis. Vysvetlil: „Myslím, že slová stále znamenajú niečo silné. Hovoríte o Oasis, ktorá zachytáva ducha, a myslím si, že v tejto piesni sa cíti veľa ľudí, keď majú šťastie. Myslím, že som to prvýkrát počul na promenáde v Manchestri, keď to naše dieťa (Noel Gallagher) skúšalo. Aj keď s tým teraz začíname, vždy mám pocit, že predvedieme našu najlepšiu verziu. Núti ma to myslieť na mami. A práve vďaka tejto piesni mám pocit, že mám v skupine najlepšiu prácu. Možno som to nenapísal, ale musím to zaspievať. Je to zvláštne, pretože to prekonalo ostatné melódie. '
 • Zdá sa, že Noel Gallagher je na túto melódiu celkom hrdý. Povedal Q časopis v roku 2011: „S každou piesňou, ktorú napíšem, ju porovnávam s The Beatles. Polovičný záber som mal raz alebo dvakrát, napríklad s piesňou „Live Forever“ ... sólo v nej je jednou z najlepších vecí v rockovej hudbe. '
 • Mixoval aj koproducent Owen Morris Určite možno . Pripomenul na Q časopis: „Keď v druhom polčase Noelovo sólo na Live Forever pôjde vysoko, jediné, na čo som myslel, bol Slash v kožených kekoch s veterným strojom na Grand Canyone. Tak som to stlmil a myslel som si, že to chladím. Od Noela som dostal správu, aby som to pri konečnom mixe neskrátil. “
 • Toto bolo zaznamenané v Clear Studios v Manchestri v Anglicku.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Povedal Noel Gallagher NME 11. mája 2013, ako sa to inšpirovalo B-stranou Nirvany. „Bolo to napísané uprostred grunge,“ vysvetlil, „a Nirvana mala pieseň s názvom„ Nenávidím seba a chcem zomrieť “. Hovoril som si: „Nie som taký“, deti nepotrebujú počuť tie hlúposti. Bol tu chlapík, ktorý mal všetko a bol z toho nešťastný. Mali sme všetkých-a ja som si stále myslel, že ranné vstávanie je najväčší kráľ všetkých čias. '
 • Počas svojho komentára k box setu 2010 Noel zastrelil vysoké bratove vokály k tejto piesni. Čas letí . „Hej, kamarát, čoskoro som prestal spievať falzet,“ zaspomínal si gitarista Oasis. 'Myslím, že si myslel, že je trochu gay, aj keď na tom nie je nič zlého, samozrejme.'
 • Noel Gallagher počas Reddit AMA povedal, že nikdy nemal životný cieľ, kým nenapísal túto pieseň. „Odkiaľ som prišiel a v dobách, v ktorých som vyrastal, bolo najlepšie nemať žiadne ambície. Bolo to dosť ponuré obdobie, “povedal. „Nikdy som nemal životný cieľ, kým som nenapísal„ Ži navždy “. A potom, keď som napísal „Live Forever“, chcel som byť v najväčšej kapele na svete.
 • V rozhovore s Danielom Rachel ( Umenie hluku: Rozhovory s veľkými skladateľmi ), Noel povedal, že riadok „Mozgy, ktorým som šiel do hlavy“ bol inšpirovaný výstrelkami, do ktorých sa on a jeho priateľ dostanú a ktorým nikto iný nerozumie, napríklad celú noc jazdiť v daždi na diskotéky, opíjať sa a spať v autobusových prístreškoch. „Bolo to ako niečo medzi mnou a ním; oni to nechápu, my to chápeme, “povedal.
 • „Live Forever“ bolo v ankete Rádia X v roku 2018 zvolené za najlepšiu britskú skladbu. Epická skladba zaplavila Queen's Bohemian Rhapsody „a Oasis„ vlastná melódia “ Neobzeraj sa späť v hneve “nárokovať si titul.

  Ostatné piesne Oasis v zozname zahŕňali:

  #6 'Wonderwall'

  #7 'Slide Away'

  #9 'Champagne Supernova.'


Zaujímavé Články