Live and Let Die od Paula McCartneyho a Wings

 • Hra s frázou „Ži a nechaj žiť“, to bola titulná pieseň pre ôsmy film o Jamesovi Bondovi. Bola to prvá hviezda Rogera Moora ako Bonda.

  Spoluzakladateľ a pôvodný bubeník skupiny Wings Denny Seiwell o tejto piesni povedal: „Všetci si mysleli, že je skvelé, že robíme niečo pre Jamesa Bonda. Pamätám si, čo nám Paul povedal - povedal pár týždňov predtým, ako sme urobili skutočné nahrávky, povedal, že chcú, aby napísal námet na ďalší film o Jamesovi Bondovi, a poslali mu knihu, aby si ju prečítal. A jedného dňa sme boli hore v dome a práve si prečítal knihu večer predtým, sadol si za klavír a povedal: „James Bond ... James Bond ... da-da-dum!“ A začal sa skrutkovať pri klavíri. Do 10 minút mal túto pieseň napísanú. Bolo to úžasné, naozaj. Už len sledovať, ako sa tam dostane a napísať pieseň, si skutočne pamätám do konca života. '
  DeeTheWriter - Petrohrad, Ruská federácia
 • McCartney dostal na prečítanie kópiu románu Iana Fleminga a knihu prečítal jednu sobotu, počas prestávky na schôdzach Speedway Red Rose albumu pred napísaním melódie nasledujúci deň. Bývalý Beatle si na písanie piesne spomenul v rozhovore pre vydanie z októbra 2010 Mojo časopis: „Dostal som knihu a číta sa veľmi rýchlo. V nedeľu som si sadol a pomyslel si: OK, najťažšie je tu pracovať s týmto názvom. Myslím tým, neskôr som naozaj ľutoval, kto mal za úlohu písať Množstvo útechy . A tak som si povedal, Ži a nechaj zomrieť, OK, naozaj to znamená žiť a nechať žiť, a tam je ten vypínač.

  Tak som na to prišiel z celkom očividného uhla. Len som si myslel: „Keď ste boli mladší, hovoril ste to, ale teraz hovoríte toto.“
 • Produkoval to George Martin a zariadil orchester. Martin produkoval väčšinu diel The Beatles, takže toto bola McCartneyho šanca znova s ​​ním pracovať.
 • Toto bola dovtedy najúspešnejšia téma Bonda. Medzi ďalšie hity z filmov Jamesa Bonda patrí ' Nikto to nerobí lepšie 'od Carly Simon (od Špión, ktorý ma miloval ), „Len pre tvoje oči“ od Sheeny Eastonovej a „Pohľad na vraždu“ od Durana Durana.
 • McCartney to predviedol na svojich sólových turné v rokoch 1989-1990 a 1993.
 • McCartney bol pôvodne požiadaný, aby napísal pieseň pre film, aby ju predviedol niekto iný. Súhlasil, že ho napíše, iba ak ho bude môcť predvádzať jeho skupina Wings.
 • Guns N 'Roses sa tomu venovali v roku 1991 Use Your Illusion I . Shannon Hoon z Blind Melon zaspievala zálohu na trati.
 • Keď bola táto pieseň hraná naživo, Linda McCartney bola často kritizovaná za nedostatok hudobných schopností, pretože hrala na svoj klavírny nástroj jedným prstom. Nástroj bol v skutočnosti Electone, ktorý hrá iba jednu notu naraz.
 • McCartneyho spojenie s Jamesom Bondom bol Albert Broccoli, ktorý produkoval mnoho filmov. Niekto z Apple Records poznal Brokolicu, ktorá chcela, aby McCartney urobil titulnú pieseň k bondovke z roku 1971 Diamanty sú navždy . Spadlo to kvôli zmluvným problémom, ale dokázali sa spojiť pre ďalší film, Ži a nechaj zomrieť .
 • V roku 1973 si táto pieseň odniesla cenu Grammy za najlepšie aranžmán sprevádzajúce vokály. Pripísali to Wingsovi a Georgeovi Martinovi.
  Tommy - Kvetinová mohyla, TX
 • Weird Al Yankovic napísal paródiu na túto pieseň a nazval ju „Chicken Pot Pie“. Napriek tomu, že to zákon nevyžaduje, ako profesionálna zdvorilosť hľadá Yankovic povolenie od pôvodných umelcov predtým, ako vydá paródie. Vegetarián McCartney (rovnako ako Yankovic) neschválil mäsožravý názov, takže Yankovic nikdy nevydal nahrávku piesne, aj keď ju koncertne uviedol ako súčasť zmesi paródií zameraných na jedlo. Akékoľvek vydanie koncertu, ktoré obsahuje kombináciu jedál, má upravený „Chicken Pot Pie“.
  Sean - Chicago, IL
 • Roger Moore povedal London Times 1. augusta 2008 o reakcii producenta Bonda Harryho Saltzmana, keď prvýkrát počul demo tejto piesne. Spomenul si: 'Saltzman nebol presvedčený a obrátil sa na Georga Martina a povedal:' Dobre, ale koho to budeme spievať? ' George odpovedal, že práve počúval Paula McCartneyho, jednu z najväčších nahrávacích hviezd všetkých čias. '
 • Táto pieseň strávila tri týždne na 2. mieste v rebríčku Billboard Hot 100. Na tom nie je nič neobvyklé. Bol to však prvý hit v histórii hitparád, ktorý strávil tieto tri týždne na 2. mieste, keď číslo 1 pre každé z týchto troch týždňov bola iná pieseň! Je to prvý týždeň na 2. mieste, bol to týždeň 11. augusta 1973 a 'The Morning After' od Maureen McGovern končila svoje dvojtýždňové pôsobenie na vrchole. 18. augusta „Dotykom ma ráno“ od Diany Rossovej preskočila skladba „Live And Let Die“, aby sa umiestnila na 1. mieste. Potom, 25. augusta, „brat Louie“ z Príbehov urobil presne to isté. To isté sa stalo v roku 1975 Nie som zamilovaný „o 10 ccm.
  Rick - Calgary, Kanada
 • McCartney to hral v polčase Super Bowlu 2005. Bola to jediná pieseň od Beatles v jeho sete.
 • Toto bolo v ankete BBC Radio 2 a 5 živých poslucháčov, ktorá sa uskutočnila v roku 2012, zvolená ako najlepšia bondovská téma vôbec, pri príležitosti päťdesiateho výročia vydania Doktor č . Carly Simon's Nikto to nerobí lepšie 'bolo druhé miesto, zatiaľ čo' Goldfinger ', ktorý spievala Shirley Bassey, sa umiestnil na treťom mieste.
 • Režisér David O. Russell sa z rozmaru rozhodol nechať to predviesť Jennifer Lawrence vo filme nominovanom na Oscara Americký ruch ... len on nemal povolenie. Zavolal členku obsadenia Colleen Camp (Brenda), ktorá bola blízkymi priateľmi s Barbarou Broccoli, dcérou Bond producent Albert Broccoli. Bez toho, aby to riaditeľ vedel, bola Campa uložená v nemocničnom nosiči po vydesení krvnou zrazeninou a personál nemocnice jej vyčítal, že používa jej mobilný telefón. Už sa stretávala s brokolicou, ktorá na druhý deň letela z Londýna, a nechcela ju zobudiť - nemohlo to dovtedy počkať? Nie, Russell chcel potvrdenie do nasledujúcej pol hodiny, aby mohol naplánovať natáčanie na ďalší deň.

  Je prekvapujúce, že Camp a Broccoli tento čin zvládli šialenstvom telefonátov z príslušných postelí. Povedal Camp Mediálny chaos : „Toto bol telefonát tam a späť počas nasledujúcej pol hodiny, keď som bol na nosníku ... [Russell] nikdy nevedel, že som na nosníku. Vedeli len, že nasledujúci deň budú musieť pieseň zaspievať. '
 • Jennifer Lawrence prediskutovala výber piesne na tlačovej konferencii: „Skôr než sme začali strieľať, prečítali sme si scenár a David povedal, že mal víziu, že budem (ako Roslyn) nosiť žlté čistiace rukavice a behať po celom dome a spievať„ Živo “ a nechaj zomrieť. ' Myslel som si, že to znie neuveriteľne, ale ako to bude dávať zmysel? Bol som si istý, že budem tancovať. Budem spievať. Hocičo.' Ona (Roslyn) je taká nahnevaná a nachádza sa v mieste, kde ju tak dlho klamali a bola zo všetkého vynechaná a ona sa dostáva do bodu, že pre toto manželstvo, o ktoré tak dlho bojovala, uväznila tohto muža. a toto manželstvo už toľko rokov je konečne pripravená nechať ho zomrieť. Takže si myslím, že to bol naozaj skvelý moment. V skutočnosti som vyhodil krk! “
 • Verzia Guns N 'Roses bola použitá v akčnej komédii Grosse Pointe Blank (1997), v hlavných úlohách John Cusack a Minnie Driver. Vo filme bolo tiež použité ľahké počúvanie od Adama Fieldsa.
 • V komédii z roku 2003 bola použitá verzia McCartneyovej piesne namiešaná producentom Ralphom Sallem Svokrovci , v hlavných úlohách Michael Douglas a Albert Brooks.

Zaujímavé Články