Smokie - Living Next Door To Alice

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto zjavne komerčná pieseň bola obrovským hitom, ale niekto ju musel pokaziť. Napísal to pravidelný tím Mike Chapmana a Nickyho Chinna, mužov, ktorí napísali hity pre Suzie Quatro, Sweet a (o ktorom nehovoria) Garyho Glittera, pôvodne to zaznamenal New World v roku 1972.

    V novembri 1976 to vydalo vydavateľstvo Smokie, ktoré vyrábala skupina Chapman a Chinn a pre ktorú to bol obrovský hit, pričom sa umiestnil na prvých miestach hitparád v najmenej siedmich krajinách. Je zvláštne, že to bola dvojitá strana A, druhá strana bola „ Nočné pohyby “od Boba Segera. Niekto si bohužiaľ myslel, že je to vhodné na paródiu, a v roku 1995 sa holandský projekt Gompie rozhodol pridať k tomu nešťastný refrén: „Alice, Alice, kto je f-k Alice?“ Táto verzia bola na vrchole holandského rebríčka.
    Alexander Baron - Londýn, Anglicko


  • V tejto piesni má spevák zlomené srdce, pretože Alice, jeho 24 -ročná suseda, sa odsťahuje. Nikdy nevyjadril svoje city k nej, ale očividne o nej veľa premýšľal. V poslednom verši jeho ďalšia suseda Sally hovorí, že naňho čakala 24 rokov a stále je tu, ale on ju ignoruje a pokračuje v borení za Alice.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: