Lola od The Kinks

 • Táto pieseň je o chlapcovi, ktorý sa v klube stretne s dievčaťom (Lola), ktoré ho vezme domov a rozhýbe jeho svet. Zvrat nastane, keď zistíme, že Lola je muž.

  Ako je uvedené v The Kinks: Oficiálny životopis , Ray Davies napísal text potom, čo sa ich manažér opil v klube a začal tancovať s tým, čo považoval za ženu. Ku koncu noci sa začalo prejavovať jeho strnisko, ale ich manažér bol príliš tankovaný, aby si to všimol.

  Povedal Davies: „Lola“ bola pieseň o láske a osoba, do ktorej sa zamilovali, je transvestita. Nie je to ich chyba - nevedeli - ale ty vieš, že to nepotrvá. Vychádzalo to z príbehu o mojom manažérovi. '

  Ray Davies odhalil Q časopis v rozhovore pre rok 2016: „Pieseň pochádza zo skúsenosti v klube v Paríži. Tancoval som s touto krásnou blondínkou, potom sme vyšli na denné svetlo a ja som videl jej strnisko. '

  Pridal; 'Tak som z toho vychádzal, ale zafarbil som to, bolo to zaujímavejšie aj lyricky.'
 • The Kinks prišli s riffom po tom, čo sa pohrávali s otvorenými strunami na gitarách. Gitarista skupiny, Dave Davies, tvrdil, že si zaslúžil pieseň na piesni, čo viedlo k ďalšiemu treniu s jeho bratom Rayom, ktorý získal jediný skladateľský kredit.
 • 'Lola' oživila The Kinks v Amerike, kde nemali hit Top 40 od ​​'Sunny Afternoon' v roku 1966. Ich prvé americké turné v roku 1965 nedopadlo dobre - stretli sa s ich promotérom, pritiahli riedke davy a často hrali krátke sety. Skupina bola taká mrzutá, Americká federácia hudobníkov im odmietla vydať povolenia a v skutočnosti ich zakázala z krajiny až do roku 1969. V čase, keď bola vydaná pieseň „Lola“, väčšina Američanov roky nepočula o Kinksových, ale pieseň Ukázalo sa, že je veľmi populárny, a tentoraz to skupina mohla propagovať.

  Ďalší singel „Apeman“ dosiahol číslo 45, ale niekoľko ďalších albumov Kinks ich posunulo divadelnejším smerom. V USA nemali ďalší zásadný zásah až do „Come Dancing“ v roku 1982.
 • Riadok „Pijete šampanské a chutí rovnako ako čerešňová cola“ bol zaznamenaný ako „chutí rovnako ako Coca-Cola“. British Broadcasting Company (BBC) to odmietla hrať kvôli komerčným odkazom, takže Ray Davies odletel z New Yorku do Londýna, aby zmenil text a dostal pieseň do éteru.
 • Špekulovalo sa, poháňané kusom z roku 2004 Valiaci sa kameň magazín, že táto pieseň bola inšpirovaná slávnou transgender herečkou Candy Darlingovou, s ktorou údajne krátko chodil spevák skupiny Kinks Ray Davies. Je to tá istá cukrovinka, o ktorej sa hovorí v knihe Lou Reeda Kráčajte po divokej strane “(„ Candy prišla z ostrova, v zákulisí bola miláčikom všetkých “).
 • Povedal to Ray Davies, ktorý napísal túto pieseň Valiaci sa kameň v roku 2014, prečo táto pieseň nespôsobila viac rozruchu vzhľadom na jej dej. 'Predmet bol skrytý,' povedal. „Je to prefíkaný spôsob písania. Hovorím: „Zobudila sa vedľa mňa“ a ľudia si myslia, že je to žena. Príbeh sa odvíja lepšie, ako keby sa pieseň volala „I Dated a Drag Queen“.
 • Fanúšikovia Kinks neboli typy, ktoré by sa vzťahovali na cross-dresser, ale túto pieseň milovali. Umelcom ako Lou Reed a David Bowie sa otvorili dvere k skúmaniu rodovej plynulosti v piesňach, ktoré oslovili skalných fanúšikov všetkých žánrov.
 • Weird Al Yankovic zaznamenal paródiu na túto pieseň s názvom „Yoda“ (podľa Hviezdne vojny filmov) za album z roku 1985 Odvážte sa byť hlúpi .
  Jerro - Nová Alexandria, PA
 • Ray Davies pri tejto piesni prvýkrát použil svoju rezonátorovú gitaru National Steel. Pripomenul na Nestrihané : '' 'Lola' Chcel som intro podobné tomu, ktoré sme použili na Dedicated Follower Of Fashion, čo boli dve akustické gitary Fender a Daveova elektrická gitara, tak som šiel dole na Shaftesbury Avenue a kúpil som si Martinskú gitaru a túto národnú gitaru, ktorú som dal dostal za 80 libier, potom dvakrát sledoval Martina a dvakrát sledoval Národnú-to je ten zvuk. “
 • The Kinks to pravdepodobne nepoznali, ale v americkej piesni z roku 1918 sa spomína aj Lola a Coca-Cola. V programe „Deň Ev'ry bude nedeľa, keď mesto vyschne“ začujeme slová: „Pri stole s Lolou nám budú podávať Coca-Colu“.
 • Ray Davies povedal Danielovi Rachel ( Umenie hluku: Rozhovory s veľkými skladateľmi ), že kapele spočiatku neukázal texty piesní. „Práve sme to nacvičili s la-la la-la Lo-la refrén, ktorý bol na prvom mieste. V tom čase som mal ročnú dcéru a ona jej spievala. '
 • Lola je spomenutá v piesni Kinks z roku 1981 „Destroyer“, ktorá začína: „Stretol som dievča s menom Lola a vzal som ju späť k sebe.“
 • Ray Davies vedel, ako vyrobiť háčik, a našiel tu dobrý. Povedal: „Napísal som„ Lola “ako skvelú nahrávku, nie ako skvelú pieseň. Niečo, čo ľudia mohli rozpoznať v prvých piatich sekundách. Dokonca aj refrén, moja dvojročná dcéra mi to zaspievala. Myslel som si: „To sa musí chytiť.“


Zaujímavé Články